Nagyot küzdött a sikerért a Körmend

A hazaiaknál sérülés miatt Townes és Sonyák sem vállalta a játékot, Németh István pedig továbbra is ujjsérüléséből lábadozik, így felforgatott kezdőötössel vágott neki a Körmend a Sopron elleni derbinek. A vendégek nagy sikert arattak a hétvégén a Kecskemét ellen, tehát lendületből várhatták a találkozót. Három percnek kellett eltelnie az első soproni pontig, ekkor Gombás talált be, 5 - 2-re mentek ekkor a hazaiak. Thomas egy szerencsés triplával egyenlített, meglepő módon 5 perc elteltével 8 - 7 arányban már a vendégek tartottak előrébb. Rubin kettese után nem sokkal Martics kikérte első idejét. Thomas elképesztő dobóformát mutatott, 16/12-őt szállított az első 10 percben, 22 - 20-ra nyerte a nyitónegyedet Meszélnyi Róbert együttese.

Vesztergom pontjaival tartották előnyüket a vendégek, ellenben a hazaiak Cseh ponterős játékával igyekeztek javítani helyzetükön. Rubin a játékrész második felére fordulva beütött 3. személyi hibáját és Eilingsfeld 2+1-es akciója már a Körmendet juttatta vezetéshez. Sok volt az elhibázott tripla vasi oldalon, ám nagy mennyiségben gyűjtötte a támadólepattanókat a vendéglátó. Vesztergom lendületbe jött, triplája másfél perccel a nagyszünet előtt ismét vendég fórt eredményezett. English még büntetőzhetett 1 másodperccel a félidei dudaszó előtt, de csak az egyenlítésre futotta belőle.

A hazaiak villámrajtot vettek a harmadik etap elején, két triplára és Fodor kettesére csak Rubin találata érkezett válaszul, Meszlényi hamar időt is kért. Használt az egyperces pauza, Rubin és Thomas 8 egységnyi hátrányból előbb egyenlített, aztán átvette a vezetést is a Sopron. Bő 3 perc maradt a szakaszból, amikor Zoran Martics időt kért. Összeszedte magát a piros-fekete gárda és egyenlített a negyed végére, így nem akármilyen negyedik negyed elé néztek a csapatok.

A záró etapból két perc pörgött le és addig csak a vendéglátóktól érkeztek pontok, de ez csak minimális, 3 egységnyi előny kiharcolásához volt elegendő. Rubin hármasára Ferencz azonnal reagált, aztán English büntetőjével 3-as fórhoz jutott a hazai alakulat. Thomas faragott a hátrányon, de Bell berámolt egy triplát, majd English is eredményes volt, méghozzá emberről. 7 egységnyi körmendi vezetésnél 5 perccel a végső dudaszó előtt a vendégek mestere időt kért. Thomas egy ziccerrel jelentkezett, Bell ezt egy távolival kontrázta meg. English kipontozta Egemonyét és 10-esre növelte a hazai előnyt. A végjátékban Thomas magára maradt soproni oldalon, a Körmend pedig igen jó csapatjátékával otthon tartotta a két bajnoki pontot.

Fortress Lami-Véd Körmend – Kis-Rába menti Takarék Soproni KC 85 - 78  (20-22, 17-15, 18-18, 30-23 )

Körmend, Városi Sportcsarnok, 1800 néző, Vezette: Hegedűs T., Török R., Horváth A. (Pázsitka)

Körmend: Ruják 10/3, Ferencz 12/12, Fodor G. 5, Bell 29/9, Eilingsfeld 7/3. Csere: English 10, Cseh 12, Csapai -.