Nemzetközi felkészülési tornát nyert az Alba

Kecskemét-ASE döntőt rendeznek a Morgen Ferdinánd Emléktornán - idén is a görögök nyertek Körmenden - a DEAC legyőzte a Szolnokot, a Sopron a ZTE-t.

VII. Morgen Ferdinánd Emléktorna, elődöntő
KTE-Duna Aszfalt – Kaposvári KK 70–69 (16–14, 19–18, 17–18, 18–19)

KTE: Wittmann 5/3, Vukcsevics 11/6, Djeraszimovics 2, Djuraszovics 20/12, Karahodzsics 14. Csere: Williams 12/6, Révész 4, Molnár -, Kucsera 2.

Kaposvári KK: Davis 16/3, Norfleet 3/3, Baki 3/3, Hendlein 10, Dramicsanyin 15/9. Csere: Krnjajski 4, Lalic 9, Bogdán -, Ponjavics 9/3.

A végig nagyon szoros, kiegyenlített találkozó utolsó percében Wittmann passzát Karahodzsics értékesítette, ezzel a kosárral győzött végül egy ponttal a KTE. Hosszabb összefoglalót a kaposváriak hivatalos honlapján olvashattok.

Atomerőmű SE – BC Brno (cseh) 102-61 (22-20, 29-7, 25-14, 26-20)

ASE: Evans 24, Harris 14, Lóránt 19, Kovács 15, Kalmár 2, Pajor 2, Kis 6, Coleman 2, Valerio 3, Early 14, Szalai 1.

A Morgen Ferdinánd Emléktorna második elődöntőjében a hazaiak a második negyedben megléptek ellenfelüktől, és végül nagyon sima, 41 pont különbségű sikert arattak, így ma ők vívják a döntőt a Kecskemét ellen. Hosszabb összefoglaló az ASE hivatalos oldalán található!

Felkészülési torna, Eszék, döntő
KK Vrijednosnice Osijek (horvát) - Alba Fehérvár 75-95 (15-22, 26-21, 18-24, 16-28)

Alba Fehérvár: Ljubicic 20/12, Govens 16/6, McDuffie 18, Cupkovic 8/6, Csorvási 6. Csere: Molnár M. 11, Keller I. 6/6, Lukács N. 7, Takács Martin 3/3, Varga M. -, Sodiq -.

Az Alba az eszéki torna döntőjét is jól kezdte, bár a második negyedbeli gyengébb védekezés miatt a házigazda visszakapaszkodott egy pontra. A második félidőben egyértelműen a magyar csapat akarata érvényesült, amely végül kerek 20 ponttal győzött, és megnyerte a tornát.

50. Göcsej Kupa, 2. nap
SKC - Zalakerámia ZTE KK 95-92 (26-18, 32-32, 16-25, 21-17)

SKC: Pitts 23, Johnson 18/6, Takács 4, Rivers 17/9, Carter 23. Cs.: Supola 7, Werner, Élő.

ZTE: Doktor 15/9, Johnson 28/6, Williams 24/12, Djurics 15/3, Agafonov 8. Csere: Farkas -, Gulyás -.

Az 50. Göcsej Kupa második napján egymás ellen játszott a két magyar együttes. A Sopron jobban kezdett, a második negyedben pedig potyogtak a kosarak. A fordulás utánn fordított a házigazda Zalaegerszeg, amely 8 ponttal is vezett már a negyedik negyed közepén. Pitts vezetésével futott egy 13-4-es szakaszt az SKC, visszavette a vezetést, a végén pedig jól büntetőzött Sabáli Balázs csapata, így három ponttal győzött.

14. Mogyorósy Szilárd Emléktorna, döntő
Egis Körmend – Rethymno Cretan Kings (görög) 66-76 (14–24, 11–17, 17–16, 24–19)

Egis Körmend: Turner 10, Oroszi -, Edwards 13, Varnado 13/6, Keller 10. Csere: Kastrati 10/3, Ferencz 6/6, Kiss M.-, Taylor 4.

Cretan Kings: Razis-, Frankamp 20/12, Williams 7, Harris 9/6, Gordon 4. Csere: Kamperidis 5/3, Garett 10/6, Cristodoulou 10/3, Haughton 6, Garezos 2, Kourepis-, Maragkakis-, Lanaras 3/3

A címvédő jobban kezdte az összecsapást, és lényegében a félidőre eldöntötte a találkozót, 16 pontos előnybe került. Bár a fordulás után kiegyenlítettebb lett az összecsapás, a negyedik negyedben már 20 ponttal is vezettek a görögök, akik végül 10 ponttal győztek. Hosszabb összefoglalót a vaol.hu-n találtok, képeket pedig az Egis Körmend hivatalos facebookján nézhettek!

Felkészülési mérkőzés
DEAC – Szolnoki Olajbányász 86-77 (18-19, 29-11, 19-21, 20-26)

DEAC: Costa 13/9, Somogyi 6/3, Manigat 17/12, Boriszov 13/6, Tóth Á. 16. Csere: Bognár 7/3, Polyák 12/6, Tóth B. 2, Tóth B. 2, Asszú.

Szolnok: Jones 24/15, Kovács 3/3, Tucker 9/3, Krstic 14, Morant –. Csere: Smith 18/12, Taiwo 9, Pallai.

A debreceni felkészülési meccs a második negyedben dőlt el, ekkor a hazaiak átrohantak a Szolnokon. A folytatásban közelített az Olaj, két perccel a vége előtt 6 pontra is feljött a vendég gárda, de ennél többre nem futotta Dragan Alekszicsék erejéből, győzött a DEAC. Hosszabb összefoglaló a debreceniek hivatalos honlapján található!