Nyeretlen maradt a ZTE

A feldobás után az első támadás jogát a hazaiak szerezték meg, és sikeresen is fejezték be, majd egy triplát süllyesztettek el a vendégek hálójában. A Párducok első kosarát a fiatal Lepsényi szerezte, aki a szezon folyamán már másodszor léphetett kezdőként pályára. Kovács Péter labdaszerzését a játékvezetők szabálytalannak találták, ezért a támadást a ZTE folytathatta. A hárompontos ugyan kimaradt, de a támadólepattantó megszerezése egy újabb esélyt adott a hazaiaknak, de ezzel sem tudtak élni. Csirics hármasával 7-5-ös állást mutatott az eredményjelző 2,5 percnyi játék után. A pécsi 8-as jó játékának köszönhetően egy rövid időre át is vette a vezetést a PVSK, azonban a ZTE gyorsan visszavette. A rövid gólcsend után a Zalaegerszeg edzője időt kért, hogy felrázza játékosait. Mindez úgy nézett ki, sikerrel járt, egy rossz pécsi támadás után a ZTE egy trojkát értékesített, 15-10. A pécsi légiósoknak köszönhetően azonban nem tudtak elhúzni a fekete-fehérektől. Jól játszott hazai csapat, remek védekezésüknek köszönhetően a pécsi támadóidő lejárt, így nem tudtunk újabb pontokat szerezni. Doyne egy 2+1-es akcióval újra kettőre csökkentette a különbséget. Ezután viszont egy hatalmas homállyal hívta fel magára a figyelmet. Az első negyedben a hazaiaknál is a külföldi játékosok vitézkedtek inkább, a 10 perc végén 22-19-es vezetést tudhatott magáénak a zalai együttes.

A második negyed elején a vendég irányító, Vaszojevics harcolt ki büntetőket, amiket értékesített is. Gáspár igen eredményesen kosarazott, vezérletével újra magára talált a ZTE. Vendég sportszerűtlen hiba után a bónusz büntetőt kihasználva kiegyenlítettek a hazaiak (28-28). Zalaegerszegi kosárra pécsi volt a válasz, majd újra Gáspár villogott. Az újabb sikertelen pécsi akció után a vendégek trénere, Szrecsko Szekulovics kért időt. Úgy tűnt nem sikerült teljesíteni a mester kérését, két sikertelen akciót és egy labdaeladást láthattunk pécsi oldalról. Nem ültek a hármasok a Párducoknak. A vendég kosárhiányt Vaszojevics törte meg egy könnyen szerzett ziccerrel. A 7 pontos előnyéhez nagyon ragaszkodott a hazai együttes. Agresszíven védekeztek a kék-fehérek, tapadtak a vendég játékosokra, akik sokáig nem tudtak tiszta dobóhelyzetet kialakítani. Tóth Norbert dobását követően 41-34-re alakult az állás, ez a félidei eredményt is jelentette.

A harmadik negyedben újra a kezdő ötösöket láthattuk a pályán mindkét oldalon. A félidő első kosara a pécsi Kovács révén születettek meg, de a hazai csapatkapitány, Gáspár rögtön válaszolt, így maradt a 6 pont körüli különbség a csapatok között. A fekete-fehéreknek nem sikerült csökkenteni ezen, a ZTE büntetőből és közelről is eredményes volt, míg a vendég együttes homályt dobott és labdát ajándékozott a kék-fehéreknek (49-40). Whitworth sikeres hárompontosa után már 10 pontosra nőtt a hazai előny, ám Csirics szintén három pontot érő kosara miatt ez csak pár másodpercig maradt így. Egy kivédekezett akció után a pécsi Doyne állhatott a büntetővonalhoz, de ezúttal csak egy pontot tudott szerezni. A ZTE játékosai több hibát is vétettek egymás után, így hazai időkérés következett. Miután mindkét csapatnál rendezték a sorokat, a pécsiek hajtottak végre sikeres támadást, így 4 pontra felzárkóztak a zalaiakhoz. Tóth Norbertet faultolták, de nem tudott élni a büntetőkkel, mindkettő kimaradt. A negyed vége felé kicsit kapkodni kezdtek a játékosok, sorra kimaradtak a helyzetek. Újabb pécsi büntetők következtek, ezúttal Doyne sikeresen végrehajtotta őket (52-50). Rossz zalaegerszegi támadás után a pécsiek kezébe került a lehetőség, hogy kiegyenlítsenek, de a hazaiak faulttal megállították a támadást. Újra Tóth Norbert állt a büntetővonalhoz, és most sikeresen dobta be mindkettőt. Gáspár egy triplával vette vissza csapatának a vezetést.

A negyedik negyed elején egy Csirics tripla után újra egyenlő lett az állás. Doyne remekelt, egy sikeres egerszegi támadás után ő állította vissza ismét az eredményt. A két csapat képtelen volt elszakadni egymástól.. (61-61). Újabb Eilingsfeld triplának örülhettet a maroknyi pécsi szurkoló. Hárompontos vendég előnynél újfent Kis Attila kérte ki idejét. A ZTE visszavette a vezetést, mégha ez csekély, mindössze 2 pontos is volt. Csirics azonban nem hagyta magát, 68-68-ra egalizálta a mérkőzést. A PVSK első csapathibáját 6 percnyi játék után szerezte csak, s ezt is taktikai okból. A pécsiek amerikai légiósa elkapkodta a támadást, de a hazaiak nem tudtak élni a lehetőséggel. Mindkét csapat szurkolótábora űzte-hajtotta saját kedvenceit. Eilingsfeld bepöcizte a labdát a hazaiak gyűrűjébe, 70-68-ra a pécsiek vezettek, amikor Doyne állhatott a büntetővonalhoz: mindkettő sikeres volt. Két perccel a meccs vége előtt még nem lehetett megjósolni a végeredményt. A vendég irányító újabb pontjaira nem érkezett válasz a zalaiaktól, 6 pontos előnyt tudhattak magukénak a Párducok. Egy perc volt hátra, amikor Ki Attila ismét időt kért, hogy visszahozza csapatát a meccsbe. Mivel a hazaiaknak már megvolt az 5 csapathibája, minden hiba után büntethettek a pécsiek. Az időkérés után ezt Doyne tette meg sikeresen (68-76). Tóthot labdaszerzés közben faultolták, így megint a pécsiek növelhették előnyüket. A ZTE szétesett a meccs végére, sikertelen akciót újabb fault követett.

A Pécsi VSK-PannonPower győzelmével megszerezte idei harmadik sikerét, míg a zalaegerszegiek továbbra is nyeretlenül a tabella végén állnak.

Zalakerámia-ZTE KK – Pécsi VSK-Pannonpower 71-82 (22-19, 19-13, 14-23, 16-27)

Zalaegerszeg, vezette: Pálla, Kiss L., Boros.

ZTE: Perine (7/6), Gáspár (20/18), Whitworth (11/3), Tóth Ge. (17/9), Hines (14). Csere: Kinter (2), Vertetics (-), Bödör (-). Vezetőedző: Kis Attila

PVSK: Kovács P. (2), Doyne (31/3), Csirics (18/12), Tóth N. (10), Lepsényi (4). Csere: Eilingsfeld (11/6), Vaszojevics (6), Deák (-). Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics

Kis Attila: Gratulálok a Pécsnek, amíg mi buta hibákat vétettünk, addig ők kihasználták az adódó lehetőségeiket.
Szrecsko Szekulovics: Mindkét csapat győzni akart, az első félidőben jobban játszott a ZTE, a másodikban pedig mi. Amikor a ZTE ellépett mindig fel tudtunk zárkózni. A hazaiaknál Gáspár fantasztikusan játszott, nálunk Doyne vitte a hátán a csapatot és a második félidei zónánkkal megleptük a Zetét.