Óriási csatában győzött a Szeged

A 24. fordulóból előrehozott mérkőzésen fogadta a Szeged együttese a Nyíregyháza gárdáját, amely találkozó a kiesés ellni harc szempontjából kulcsfontosságú volt. A tabella 10. és 12. helyezettje nézett ugyanis farkasszemet egymással az Újszegedi Sportcsarnokban.

Szerb különítményének (Dukics és Ivosev) köszönhetően jobban kezdtek a házigazdák, de Kandics vezérletével a nyírségi légiósok az őrületbe kergették a szegedi védőket, így hamar fordult a kocka és 6-11-nél Fodor Péternek kellett magához rendelnie fiait. 7-0-t rohantak Drahosék az időkérés után, ami egy újbóli játékmegszakítást eredményezett, ezúttal a vendég csapat részéről. A parádézó Fields kosaraival tartotta magát a nyírségi alakulat, a negyed végéig egyik csapat sem tudott elszakadni a másiktól, így szoros első tíz perc után, minimális hazai előnnyel zárult a nyitó felvonás (21-20).

Nagyon ragaszkodtak egymáshoz a felek a folytatásban is, a vendégek egy lépéssel végig az igen szellősen védekező szegediek előtt jártak, de a negyed közepén visszatérő Drahos triplája megnyitotta a hazai felzárkózást (34-39). Ezután a közönség kedvenc irányító percei következtek, aminek eredményeképp a félidőre nem szakadt le a vendéglátó gárda és továbbra is nyílt volt az összecsapás (40-43).

A Fields, Miskovics, Mohácsi hármas tarthatatlannak bizonyult a Nyíregyházában, a térfelcserét követően alig négy perc alatt már majd tíz pontra kúszott a különbség a vendégek javára (46-54). Reklamálásért Drahost technikaival jutalmazták a játékvezető sporttársak, ami a 22. szülinapját ünneplő Ivosevet "dühítette fel" a legjobban, a szerb légiós egymás után szórta a hármasokat, a Szedeák pedig jött fel, mint a talajvíz. 18-5-s rohammal zárták a játékrészt, aminek köszönhetően előnnyel várhatták a záró etapot (62-59).

Kandics pillanatok alatt eltüntette egy triplával a két csapat közti különbséget, ezután pedig percekig ment az adott kapok a pályán, minden szegedi kosárra válaszolni tudott a Nyíregyháza. 70-68-s hazai vezetésnél időt kértek a vendégek, s a rövid pauza jót is tett nekik, ugyanis Fekete távolijával visszavették a vezetést két perccel a vége előtt (70-71). Nyilas kosarával fordítottak ugyan a házigazdák, de Kandics zsinórban dobott öt pontjával meglépett a nyírségi együttes 72-76-ra. Az időkérés után Dukics gól jó plusz egyes akcióval tartotta életben a hazai reményeket (75-76), de Fekete lecsorgó labdáját Miskovics kaparta össze és helyezte a gyűrűbe (75-78), így ismét magához rendelete csapatát Fodor Péter. Ivosev betörés után Dukcisnak osztotta ki a labdát, aki nem hibázott a hárompontos vonalon túlról, újra egyenlő (78-78). A vendég akció nem sikerült már a végén, jöhetett a hosszabbítás.

Jobban kezdték a vendégek a ráadást, főleg Fekete élt nagyon, de a Dukics, Drahos, Levy trió pontjaival megfordította a mérkőzést a Szedeák és hat pontos előnye birtokában türelmes játékba kezdett (88-82). A Nyíregyháza próbált rohanni ás faltokkal lassítani a szegediek támadásait, ám kevés volt már az idő a fordításra, így nagy csatában végül alulmaradtak a hazai publikum biztatásától feltüzelt riválisukkal szemben (92-86).

Naturtex-SZTE-Szedeák – Marso-Vagép NYKK 92–86 (21-20, 19-23, 22-16, 16-19, 14-8) - hosszabbítás után

Szeged, újszegedi sportcsarnok, 800 néző. Vezeti: Pálla Z., Ádám J., Boros T.; ellenőr: Bodrogváry I.

Szedeák: Drahos (17/6), Levy (22), László (-), Ivosev (24/6), Dukics (22/6) Csere: Vida (-), Molnár M. (-), Kiss Zs. (5/3), Nyilas (2)

Nyíregyháza: Fekete (13/3), Fields (15/3), Mohácsi (12/6), Miskovics (25), Kandics (17/12) Csere: Sitku (4), Polyák (-), Nagy K. (-)

Fotó: szegedma.hu