Ott van a legjobb 8-ban a Szolnok!!!

Ma este játszotta a mindent eldöntő mérkőzését az EuroChallenge középdöntős csoportkörében a Szolnoki Olaj, méghozzá a német Telekom Bonn ellen a Tiszaligeti Sportcsarnokban. Annyi biztos volt már a feldobás előtt, hogy nyerni kell a remények életben tartásához, a biztos továbbjutáshoz pedig legalább 14 pontos különbséggel volt szükséges legyűrni a neves riválist, mely éppen ennyivel verte meg Pór Péter legénységét Németországban. Jó hírként megtudhattuk már a rajtot megelőzően, hogy Fodor Márton vállalhatja a játékot, így teljes fegyverzetben vehette fel a harcot a magyar bajnok.

A némileg idegesebben kezdő hazaiak gyorsan három egységnyi hátrányba kerültek, miután Serapinas gyűrűről felpattanó triplája behullott a gyűrűbe, de szerencsére Horváth Ákos azonnal válaszolt távolról. Az első percekben inkább a németek higgadtsága volt a nyerő, 4 ponttal léptek meg a bonniak. Trotter nagyon szép zsákolásával viszont a negyed közepén sikerült egyenlíteni, majd Nikolov megszerezte a vezetést is az Olajnak, aztán Mills tette teljessé a mieink 8 – 0-s futását, de a játékrészt nem tudta jól zárni Pór Péter csapata, 3-mal ment a Bonn. Elsősorban a határozatlan palánk alatti játék volt a gond, több alkalommal is engedtük a második esélyből való próbálkozást Buljanéknak, ráadásul a horvát csereember tarthatatlan volt már rögtön beállása után. Sok dobása jött ki a gyűrűből Trotteréknek, de inkább az volt a gond, hogy a védekezésbeli stopok nem jöttek.

A második etapban Brandon Gay szórta a triplákat, már háromnál tartott a félidő zárása előtt, de sajnos amennyit hozott támadásban, legalább annyi pont száradt a lelkén, belül is rendre megverték a nagyemberek, amikor pedig egy-egy váltás után a hátvédekkel került szembe, ők is könnyen szereztek mellőle pontokat. 37 – 35-nél úgy tűnt, hogy meglehet az áttörés, ám Serapinas magyar szempontból megint a legrosszabb pillanatban vert be egy hármast, aztán Ensminger centerben alkotott, 6 egységnyivel ugrott meg a Bonn, ez a differencia megmaradt a 20. perc végére is. A két negyed után a gólpasszok terén 14 – 8-ra vezető németek szépen kontrollálták a játékot, a mieink pedig a lepattanóharcban is vesztésre álltak (13 – 15), volt tehát min javítani a fordulás után.

Négy magyar ponttal vette kezdetét a harmadik játékrész, előbb Horváth, majd Trotter szerzett egy-egy duplát, de azonnal jött a válasz, Ensminger megint oktatott centerben, 8-cas fórban voltak már a bonniak, időt is kért Pór Péter. A játékmegszakítás végre meghozta a várt áttörést, a zóna flottul működött, s közben Nikolov egészen extrát nyújtott, zsinórban érkezett tőle egy tripla, majd egy kettes, aztán egy 2+1-es akció, aztán egy alley-oop zsákolással tette fel egyéni rohamára a koronát, 61 – 61 és egál! Sőt, itt meg sem állt az Olaj, Trepák hármast dobott, aztán Mills 12 – 0-s futássá tette az addig sem aprócska szolnoki periódust, pedig még Trepák is kihagyott két büntetőt időközben, 7-tel vezettek Nikolovék, tehát először nyílt igazán esély a 14 pontos „összetettbeli” hátrány ledolgozására. Ebben a 10 percben mindösszesen 3(!!!) lepattanót engedélyezett a magyar bajnok a németeknek, megvolt tehát a sansz a záró etapra.

A negyedik negyed álomszerűen kezdődött, előbb Trepák újabb hármasával már 10 volt ide, majd Veikalas is beszállt a táncba, de akkor Horváth Ákos volt eredményes távolról, 80 – 70-nél már csupán 3 egységnyi hiányzott a biztos üdvösséghez! Sajnos Jordan időben ébredt és egy 12 – 2-es német rohammal visszajöttek a vendégek. Szerencsére a végjátékban arra még tudott ügyelni az Olaj, hogy legalább az előny ne fogyjon el teljesen, ha már a 14 pontos, biztos továbbjutást eredményező diadal meglegyen, bár izgalmak maradtak az utolsó pillanatokra is, mivel Mills két egységnyi fórnál kihagyta egyik büntetőjét, Veikalas pedig nagyon távolról ugyan, de a győzelemért dobhatott, szerencsénkre nem talált be.

Óriási küzdelem után nyert a Szolnok, melynek ekkor már nem a saját kezében volt a sorsa, hanem az Okapi Aalstaréban, mely végül szinte az egész meccsén keresztül vezetve legyőzte a francia Chalont, így csoport másodikként az Olaj lehet ott a legjobb 8 között és a lett Ventspils ellen vívhat meg majd a négyesdöntőért!

Portálunk gratulál a Szolnoki Olaj KK-nak!

J-csoport: Szolnoki Olaj KK (magyar, 3 - 3) - Telekom Bonn (német, 3 - 3)  96 - 94 (25-28, 19-22, 28-15, 24-29)

Szolnok: Trotter 18/3, Mills 13, Horváth 19/9, Nikolov 21/3, Báder 4. Csere: Trepák 8/6, Gay 11/9, Fodor -, Grebenár 2.

Bonn: Jordan 8/6, Veikalas 12/6, Serapinas 16/6, Gaffney 8, Ensminger 12. Csere: Battle 12/6, Buljan 26/3, Thülig -, Mangold -.

Pór Péter, a Szolnok vezetőedzője a lefújás után: „Az első félidőben a védekezésünk nagyon gyenge volt, rengeteg könnyű pontot kaptunk és sok hibát vétettünk. 50 kapott pont 20 perc alatt nem megengedhető, annak ellenére, hogy jól küzdöttünk, támadásban dobtunk 44 pontot, elkapott minket a hév és túlpörögtünk. A harmadik negyedben akkor változott a játék képe, amikor átálltunk zónára, mínusz 8-ról plusz 11-et tudtunk csinálni, igazából ekkor volt kilátásban egyedül a találkozó folyamán az, hogy 14 ponttal is nyerhessünk, de a Bonn átváltott négy kisemberes szerkezetre, onnantól pedig muszáj volt újra elővenni az emberfogást. Az egész negyedik negyed egy nagy küzdés volt, de óriásit harcoltunk és nagyot küzdöttek a fiúk, nem csak most, de az egész EuroChallenge sorozatban. Gratulálok a fiúknak! Várjuk a másik meccset, drukkolunk a belgáknak."

Michael Koch, a Bonn vezetőedzője a lefújás után: "Nagyon fontos meccs volt ez mindkét csapatnak és ez látszott is a találkozón. A jó hír az, hogy a 14 pontot megőriztük, de a rossz az, hogy így is a másik meccset kell néznünk és az ottani eredményen múlik a továbbjutásunk. Jól küzdöttünk, de a csarnok hangulata és a hőség borzasztóan megfogott bennünket, ahogy a harmadik negyedbeli zóna is. A végén lett volna esélyünk nyerni, de nem használtuk ki, ettől függetlenül elégedett vagyok, főleg a támadójátékkal, hiszen dobtunk 94 pontot, ez igen remeknek számít idegenben. Két ponton múlt a mérkőzés, az csak egy kosár, de ez sajnos benne van, nem mi nyertünk. Gratulálok a Szolnoknak, nagyon jó csapatuk van,  mínusz 11-nél azért bennünk volt, hogy kikaphatunk 14-gyel is, ám a meccs egész részében azért tisztában voltunk azzal, hogy ennyit kell tartanunk legalább. Nem vagyunk idegesek, mivel nem rajtunk múlik az egész, mi nem tudunk többet tenni, a magunk dolgát elvégeztük.”

A J-csoport másik mai mérkőzésén: Okapi Aalstar (belga, 3 - 3) - Elan Chalon (francia, 3 - 3) 84 - 64