Otthon vesztettek Lóránték

Az ACB-ben a rendkívül előkelő, 4. helyen álló Lagun Aro együttesére annak ellenére nehéz mérkőzés várt a bajnokság 28. fordulójában, hogy a Murcia a tabellán mindössze a 16. helyen tanyázott, és eddig csupán egyetlen idegenbeli sikert tudtak felmutatni.

Nem kezdte valami jól a meccset a hazai alakulat: az egykoron az NBA-t is megjárt Douby és Udoka pontjaival a 7. percben már 17-6-ra is vezetett a Murcia. Ekkor érkezett a pályára Lóránt Péter is, aki hamarosan egy támadólepattanóval jeleskedett, amiből Baront hozta kihagyhatatlan helyzetbe. Némileg fel is zárkózott a negyed végére a san sebastiani csapat (14-20).

A második etap eleje azonban ismét a Murcia kedve szerint alakult. A 13. percben Douby büntetőivel újfent visszaállt a 11 pontos különbség a csapatok között (18-29). Sokáig, egészen pontosan a 17. percig kellett várni az ACB pontkirályának, Pankonak az első pontjaira: 37-34-es állásnál már látótávolságon belülre is kerültek, így a nagyszünetre kiegyenlítettebbé vált a mérkőzés.

A második félidő Udoka duplájával indult, de 41-34-es Murcia előny után fordult a találkozó. A hazaiak egy 9-0-s rohamot produkáltak, így Vidal kosara után már náluk volt az előny. Felváltva estek ekkor a kosarak: a hazaiaknál főleg Baron volt elemében. A 26. percben ismét Udoka villant a triplavonalon túlról, kosarával 51-47-re vezetett a Murcia.

A záró szakaszban Betts 2+1-e nagyon kellett már a hazaiaknak, de úgy festett a mai napon nem engedi ki a kezéből a kezdeményezést a Murcia. Jimmy Baron azonban nem így gondolta: triplája fújt riadót a hazaiaknak. Erre viszont két hármas érkezett válaszul a Murciától (67-69). 20 másodperccel a vége előtt Udoka egy-egy büntetőt értékesített, és mivel a hazaiak nem tudtak a gyűrűbe találni, így a Murcia elhozta a két pontot San Sebastianból.

Lóránt Péter 6 percet és 38 másodpercet töltött ezúttal a pályán, 1-1 támadólepattanót és gólpasszt jegyzett, valamint beütött egy faultot.

Lagun Aro GBC – UCAM Murcia 67-71 (14-20, 20-19, 19-17, 14-15)

Lagun Aro: Neto (6), Papamakarios (3/3), Vidal (8/3), Panko (9), Betts (10). Csere: Doblas (4), Baron (17/12), Ogide (2), Lóránt (-), Salgado (8/6).

Murcia: Rivero (3/3), Douby (15/9), Udoka (19/6), Barlow (5), Agustine (10). Csere: Grimau (5/3), Sekulic (4), Franch (8/6), Miso (2), Rejón (-).