Rangadó a javából

A tavaly lejátszó odavágó is óriási izgalmakat hozott, hiszen az utolsó percekben is folyamatosan változott a győztes személye. Ennek szellemében a "visszavágó" is igazi kosár-csemegének ígérkezett és nem is kellett csalatkoznia a szurkolóknak.

A feldobás után az első akció a hazaiaké, míg az első kosár a vendégeké volt. Pantelics és Chism folytatta a gólgyártást, de Hollis sem akart lemaradni a két légiós mögött és eredményes akcióival hét pontosra növelte a fehérvári előnyt. Bencze Tamás egy időkéréssel állította meg az Alba rohanását, majd Simon László dudaszóra beszédülő szerencsés triplájával kezdte meg a felzárkózást a Falco. Sőt, Pantelics és Timberlake kosaraival 21-21-nél utol is érte a házigazdát. Ezúttal Dzunics edzőn volt a sor, hogy belenyúljon a meccsbe. Hollis hármasával vette vissza a vezetést a Fehérvár, az amerikai bedobó szenzációsan játszott, az első negyed végére már 16 pontnál tartott.

25-25-ös állásról folytatódott a rangadó. Simon is megkezdte a pontgyártást, amire szüksége is volt a hazaiaknak, El-Amint ugyanis teljesen kivették a játékból a szombathelyiek. Nem engedték el egymás kezét a csapatok, hol az egyik, hol a másik gárda tartott előrébb néhány ponttal. A negyed közepén aztán a szigorú védekezésének és az elkapkodott fehérvári támadásoknak köszönhetően kezdtek elszakadni a sárga-feketék. Kálmánék a megszerzett lepattanókból könnyű kosarakat szereztek és a csapatkapitány triplájával 11 pontosra nőtt az előnyük. Az első félidő utolsó kosarát El-Amin triplája jelentette, 36-44-es előnnyel mehettek a nagyszünetre a fekete mezesek.

Pontatlan támadásokkal kezdődött a harmadik negyed, majd El-Amin duplája törte meg a jeget. Ezúttal az Albacomp kezdett kőkemény védekezéssel és Keller kosara után ismét a vendégkispad kért időt. Néhány perces kosármentes időszak következett, a csendet Szabó triplája törte meg, majd Pantelics zsákolása után ezúttal hazai időkérés következett. Hullámzó volt a mérkőzés, majd állandósult a tíz pont körüli Falco előny. A játékvezetők kezéből kezdett kicsúszni a mérkőzés, mindkét tábor méltatlankodott a sípmesterek tevékenysége miatt. Simon 2+1-es akciójával öt pontra hozta fel csapatát, majd Chism és Hollis "kényszerítője" után még közelebb jött az Alba. A harmadik tíz percet Harazin okos kosara zárta, mely 54-58-as Falco előnyt jelentett az utolsó negyed előtt.

A záró tízpercben a hazaiak hatalmas energiákat mozgósítottak az egyenlítésért, ami az extázisban játszó Simon vezérletével sikerült is. Azonban a Szombathely sem hagyta magát, egy támadáson belül háromszor szerezték vissza a rossz dobásuk után a labdát, majd Szabó triplával "büntetett" és máris újra ők vezettek. Sőt, három perccel a vége előtt már kilenc ponttal tartottak előrébb és biztos győztesnek látszottak. Ekkor jött újra Hollis és gyors öt ponttal lőtávolon belülre hozta csapatát. Keller labdaszerzésével és zsákolásával már csak két pont volt a fekete mezesek előnye és egy elkapkodott támadás után Keller egyenlített. Az utolsó szó azonban a vendégek rutinos csapatkapitányáé volt, aki győztes kosárral tette fel a koronát remek teljesítményére.

A rangadón mindkét csapat a maga lényegét adta és a hatalmas küzdelemből a kevesebbet hibázó Szombathely került ki győztesen, megszilárdítva ezzel az előkelő helyét a táblázaton.

Albacomp Fehérvár - Falco-Szova KC Szombathely 71-73 (25-25, 11-19, 18-14, 17-15)
Vodafone Sportcentrum, 2000 néző, vezette: Cziffra Cs. Kapitány G. Király L.

Albacomp Fehérvár: Simon B. 11, El-Amin 8/6, Hollis 25/9, Hendlein, Chism 13. Cserék: Supola 2, Madár, Bódi, Juhos, Keller 12.

Falco-Szova KC Szombathely: Kálmán 12, Timberlake 12, Jancikin 4, Szabó 10/6, Pantelics 19/3. Cserék: Simon L. 4, Will, Szanati, Harazin 12.