Simán kikapott a PVSK

Az eszéki Drazen Pesic Emléktorna döntőjében 87-57-es vereséget szenvedett az osztrák élvonalbeli Klosterneuburg ellen a Pécsi VSK-Pannonpower.

Szrecsko Szekulovics együttese a tegnapi napon 105-78-ra győzött a házigazdák ellen, amely az első pécsi sikert jelentette a felkészülési mérkőzések során. A jó folytatásban bíztak a baranyaiak a torna döntőjében, ahol az osztrák Klosterneuburggal mérkőztek. Az első félidőben rendkívül gyengén védekeztek a pécsiek, amit a 20 perc alatt kapott 56 pont is jól jelez. Tetézte a gondokat, hogy Kyle Luckett nagyon hamar begyűjtött két támadóhibát. Mivel mindössze 30%-kal célzott a PVSK mezőnyből az egész találkozón, így nem volt meglepetés, hogy az osztrákok sima győzelmet arattak.

A Panthersnél Deák Attila nyújtott leginkább elfogadható teljesítményt, Szrecsko Szekulovics pedig az igen korán eldőlő mérkőzésen több felállást is kipróbált.

Xion Dukes Klosterneuburg - Pécsi VSK-Pannonpower 87-57 (27-17, 29-17, 13-14, 18-9)

PVSK: Vaszojevics (12/3), Kovács P. (-), Csirics (4), Tóth N. (9/3), Luckett (2). Csere: Bíró O. (3), Csabay (3/3), Lepsényi (2), Eilingsfeld (8/3), Ignácz (2), Dr. Deák (12/9). Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics. Edző: Csirke Ferenc