Szoros, de egyértelmű Falco-siker

A vasi rangadón nem csak a presztízs volt a tét, hanem az alapszakasz végének közeledtével a Falco számára a reguláris szakasz első helye - a Körmendnek pedig mindenképp győznie kellett, hogy életben tartsa reményeit a 2.-3. helyre. A Falco másfél éve nem kapott ki hazai pályán - akkor éppen a Körmend tudott itt győzni.

Repülőrajtot vett a Körmend, a hosszú idő után kezdő Németh István, Ferencz és Eilingsfeld révén 7-2-es előnyre tett szert - Timberlake viszont rögtön talpra ugrasztotta a nézőket, óriási zsákolása meg is zavarta a Körmendet. Szabó Zsolt előbb szép kettessel, majd egy nagyszerű húzással jelentkezett, amivel át is vette a vezetést a Falco - sőt Szabó lerohanás végén ismét betalált, a 8-0-s rohanás végén Zoran Martic, a Körmend mestere kénytelen is volt időt kérni, mert fiai nem csak védekezésben, de támadásban is elvesztették a ritmust. Mike English ki is harcolt két büntetőt, majd Townes lerohanás végén zsákolt, amivel visszavette a vezetést a vendégcsapat. Pantelic a legjobbkor szerezte meg első pontjait, ám ekkor kabaréba illő jelenteket mutatott fel mindkét csapat, hosszú percekig nem született kosár. Kálmán rutinosan kiharcolt két büntetőjével araszolt előre a Szombathely, majd Kálmán üres duplájára Fodor triplával válaszolt - a lendületet azonban továbbvinni nem sikerült, Pantelic visszapöcizett labdája után hiába járatta jól a labdát a Körmend, Mladenovic kihagyta az üres hármast (19-14).

Harazin Tamás, a Falco szupercseréje is pályára lépett a 2. negyed elején, és rögtön be is köszönt a palánk alatt, majd egy büntetőt is értékesített. A Körmend bajait tetézte, hogy Pantelic bevert egy hárompontost, amivel először 10 pont fölé nőtt a különbség (25-14). A vendégek járatták ugyan a labdát, de rendre hibáztak - megint jött az időkérés Martic mestertől. Németh István hárompontosa úgy kellett, mint egy falat kenyér, 5 perc után talált be a Körmend. Kálmán László a dudaszó pillanatában triplával büntetett, a következő támadásban viszont már nem volt idő, lejárt a támadóideje a hazaiaknak, majd megint elrontották a támadásokat, labdaeladásokat, lépéshibát követtek el. Ez azonban az eredményen nem látszott, a Körmendnek minden kifelé perdült a gyűrűből. Djordje Pantelic segítette ki a vendégeket, egy lépéshibát reklamált meg, amit technikaival jutalmaztak a bírók, és persze két büntetővel, amit Németh értékesített (28-23). Mladenovic is megunta, hogy minden hárompontos kijön, közelebbről próbálkozott - az eredmény hárompontos különbség és Falco-időkérés lett (28-25). Szabó Zsolt és Eilingsfeld ziccer-váltása után Timberlake újra zseniális zsákolással jelentkezett, de előbb Ferencz duplájával, majd Németh dudaszós hármasával kiegyenlített a Körmend (32-32). Ekkor azonban két Kálmán-villanás révén négypontos előnnyel mehetett a nagyszünetre a hazai gárda - ez a fór azonban mindenre adhatott okot, csak megnyugvásra nem, mert a Körmend úgy maradt meccsben, hogy csak pillanatokig játszott jól, Rashad Bell például 0 ponttal zárta a félidőt.

Bell hamar véget vetett az áldatlan állapotnak, rögtön bevert egy triplát, majd Németh István harmadik trojkájával átvette a vezetést a vendégcsapat. Kálmán László sem hagyta magát, ő is betalált kintről, majd mindkét csapat ziccerekkel haladt előre (43-40). A Körmend megint csak erőlködött, nem volt olajozott a támadójáték, de ennek ellenére nem nőtt a különbség, a Falco-nak sem ízlett a kemény körmendi védekezés - egészen addig, amíg Szabó Zsolt be nem talált kintről (48-42). A menetrendszerű Martic-időkérés után sem nagyon változott a játék képe, ezért Martic mester Mike English-sel próbálkozott. A döntés finoman fogalmazva sem vált be, English hihetetlen hibákat követett el, míg a Falco sziszifuszi munkával 10 pontra növelte a különbséget, majd Jancikin triplájával 13 ponttal húzott el a hazai gárda (57-44). Az időkérés után Németh tempójával kapaszkodott a Körmend, majd Ruják labdaszerzése után 10-en belülre került a vendégcsapat a negyed végére (57-48).

Chad Timberlake 2+1-ével kezdődött a 4. negyed, majd Pantelic óriási blokkja után Timberlake újra 2+1-el jelentkezett - 6-0-s futással kezdett a Falco!Rossz hír volt viszont, hogy a szerelésbe kicsit belesérülő Pantelic-ot le kellett cserélni - a Körmend vérszemet kapott, Eilingsfeld triplája és Fodor labdalopása után Bencze Tamás kért időt, rendezni a sorokat. Szabó Zsolt gyönyörű megoldása megnyugtatta a hazaiakat, majd Pantelic visszatérésével a védekezés is stabilizálódott. Hosszú percekig nem esett kosár, végül Will révén a Falco nyugodott meg, és 14 pontra növelte a különbséget. A Körmendnél rettenetesen rossz dobások és megoldások követték egymást, jött az újabb időkérés. Townes duplája után English tett valamit jóvá egy triplával, majd Fodor dobott ziccert - 7 pontra jött fel a Körmend. Érkezett azonban Kálmán, aki bődületesen nagy triplával hűtötte le a vendégeket. Ez a végállomást is jelentette a Körmendnek, a Falco abszolút megérdemelten nyerte a vasi rangadót és ezzel együtt nagy valószínűséggel az alapszakaszt is.

Bencze Tamás, a Falco vezetőedzője: hamarosan.

Zoran Martic, a Körmend vezetőedzője: hamarosan.

Falco-SZOVA KC Szombathely - MJUS Fortress Körmend 72-64 (19-14, 17-18, 21-16, 15-16)

Szombathely, Arena Savaria. Vezette: Földházi, Papp, Frányó (Hartyáni).

Szombathely: Kálmán (15/9), Timberlake (16), Simon (4), Szabó Zs. (13/3), Pantelic (14/6). Cserék: Szanati (-), Will (2), Harazin (5), Jancikin (3/3).

Körmend: Németh (15/9), English (9/3), Ferencz (9/3), Bell (5/3), Eilingsfeld (7/3). Cserék: Cseh (2), Townes (8), Ruják (-), Fodor (7/3), Mladenovic (2).

Kép: sport.hir24.hu