Szoros meccsen nyert a Körmend

Kasib Powell 11 pontig és 8 lepattanóig jutottA tegnapi napon egyaránt győztes csapat találkozott egymással: a Sopron 14 ponttal nyert a révkomáromiak ellen, míg a Körmend az Atomerőmű csapatát múlta felül.

Soproni vezetéssel indult a találkozó, de a tegnapi nap után ezúttal is jól játszó Németh István révén hamar fordított a Körmend. Az „új fiú” Kasib Powell sem tétlenkedett sokat és a félidőig már 9 pontig és 5 lepattanóig jutott. A soproniaknál a csütörtökön jól debütáló Rubin nem találta dobóformáját, így a nagyszünetre kilenc ponttal vezetett a vasi együttes.

A tavaly még a Sopront erősítő Townes zsákolásával indult a második félidő, aztán Rubin triplájával zárkózott 39-32-re a Sopron. Chism és Rubin harmadik hibája után Ferencz duplájával újfent tíz pont fölé nőtt a különbség, de rendkívül pontszegény negyed végén Molnár büntetőivel 47-39 volt az állás.

A negyedik játékrész triplaparádéval indult: a vasiaknál Németh talált be, míg soproni oldalon Lakatos két hármasa jelentette azt, hogy csupán egyetlen duplányira jöttek fel Horváth Imréék (50-48). A lehető legjobbkor jött körmendi szempontból Bell hármasa, amivel két perccel a vége előtt hét pontra növelték előnyüket, amely elengedőnek is bizonyult a második győzelmükhöz.

MJUS-Fortress Körmend – Kis Rába-menti Takarék Soproni KC 60-52 (20-14, 16-13, 11-10, 13-11)

Körmend: Ruják (3/3), Németh I. (11/9), Powell (11/3), Bell (10/6), Townes (6). Csere: Ferencz (13/9), Mladenovics (2), Cseh (2), Dávid (2), Sonyák (-). Vezetőedző: Sabáli Balázs

Sopron: Thomas (8), Lakatos (8/6), Molnár A. (8/3), Boldizsár (3/3), Chism (10). Csere: Rubin (5/3), Vesztergom (7/3), Gombás (-), Keresztes (3). Vezetőedző: Horváth Imre

Kép: bckormend.hu