Szoros meccset nyert meg a Falco

altUtolsó felkészülési mérkőzését Sopronban játszotta a Falco együttese, amelyből továbbra is a hiányzott a hosszabb időre kieső Braniszlav Jancsikin, míg a hátproblémákkal küzdő kapitány Kálmán László csak a cserepadról szállt be.

Egyértelműen szombathelyi szempontból indult jobban a mérkőzés. Az új centert, Kenneth Walkert egyből a kezdőcsapatba állító soproniak nehezen vették fel a mérkőzés ritmusát. A Falcónál Szabó Zsolt már 10 perc után 12 pontnál járt.

A folytatásban kezdett magához térni Horváth Imre csapata, a félidőig csak egyetlen pontot jegyző Rubin a harmadik periódusban 14 pontot szórt, így 59-56-ra felzárkózott az SKC.

A záró negyedben maradt a szűkös különbség a felek között, ám a remeklő Szabó Zsolt vezette Falco végül megérdemelten nyert a Sopron otthonában.

Kis-Rába menti Takarék Soproni KC – Falco-SZOVA KC Szombathely 74-76 (11-20, 22-21, 23-18, 18-17)

Sopron: Thomas (17/3), Rubin (15/9), Molnár A. (14/6), Gombás (6), Walker (8). Csere: Lakatos (-), Keresztes (2), Boldizsár (6/6), Vesztergom (6/3). Vezetőedző: Horváth Imre

Falco: Simon L. (-), Timberlake (17), Will (9), Szabó Zs. (24/12), Pantelics (10). Csere: Harazin (4), Szanati (5/3), Kálmán (7), Nárai (-), Simon B. (-). Vezetőedző: Bencze Tamás

Forrás(stat): BB1.hu

Kép: nyugat.hu