Szűken nyert a Sopron!

A második percben megsérült a soproniak irányítója Jermaine Thomas, akinek ismét a combja húzódott meg egy ütközés után. Ez össze is kuszálta a szálakat a vendégeknél, kezdetben Hodges remek dobóteljesítménye és Horti ügyes centerkosarai révén a hazaiak vezettek. Soproni részről Egemonye és Rubin volt leginkább eredményes, a negyed hajrájában aztán Lakatos triplája is kellett ahhoz, hogy 4 pontos vendég vezetéssel záruljon a szakasz. A második negyed az elsőben jó pár büntető "mellélövő" Egemonye középtávoli dobásával indult, ám ezt követően ismét kapkodni kezdtek a soproniak. A vendégek Hodges-t képtelenek voltak tartani, sziporkázott a légiós. Aztán bejött a szó szoros és átvitt értelmében egy csere a vendégeknél, a 2. negyedben Vesztergom három triplát is beemelt, neki volt köszönhető, hogy fordulatos játékrész végén maradt a 4 pontos soproni előny.

Ahogy a második negyed, úgy a második félidő is Egemonye középtávoli kosarával kezdődött. Aztán Vesztergom dobott be egy újabb triplát. Ám ezt követően a támadásban a labdákat sorra eladó vendég csapat magára húzta a lelkes, felszabadultan, jól játszó jászberényi együttest, amely nem csak egyenlített, hanem könnyű, a szerzett labdák utáni indításokból meg is ugrott. A negyed végén Egemonye rázta meg magát és a center pontjainak köszönhetően visszaszerezte a vezetést a Sopron a kissé túlpörgő JKSE-vel szemben. A játékrész hajrájában érdekes szerkezeti változtatást hajtott végre a vendégek mestere, Horváth Imre. Egemonye mellett négy kisemeber, Rubin, Lakatos, Molnár András, és Vesztergom volt a parketten. A negyedik negyed elején megint Egemonye talált be, ezúttal egy lepattanót helyére téve. Jött az ötödik Vesztergom tripla, majd az addig rendkívül görcsösen játszó Molnár András is lehiggadt a vendégeknél, ő is dobott két hármast, sőt betörés után is eredményes volt. Ezzel tíz pont fölé nőtt a vendégek előnye és bár Hodges, valamint Horti, és a végjátékban megtáltosodó Wehner vezérletével mindent megpróbált a Jászberény, de összességében egy erősen közepes színvonalú, de annál küzdelmesebb mérkőzésen a vendégek megérdemelten szerezték meg a számukra oly fontos győzelmet.

Azért arra kíváncsiak lennénk, hogyan érezte magát a lelátón a jászberényi csapat két holnap már új állomáshelyére utazó légiósa, a Vietnámba távozó Jonathan Jones és a hírek szerint Líbiába szerződő Johnson?!

Jászberényi KSE 83 : 90 Kis Rába - menti Takarék SKC (21:25; 14:14; 20:18; 28:33)

JKSE: Sormaz 6, Hogdes 32/18, Medve 6, Horti 15, Fülöp 7

Csere: Wehner 12/3, Borszéki 4, Antal 1, Helmeczi 0

Sopron: Thomas 3, Rubin 21/9 Molnár A. 14/6, Gombás 2, Egemonye 21

Csere: Vesztergom 19/15, Lakatos 6/3, Keresztes 4

Horváth Balázs: "Gratulálok a csapatomnak, óriásit küzdöttek a fiúk. Végig szorossá tudták tenni a meccset, amelyet az döntött el, hogy a 4. negyedben nem tudtuk átdobni a Sopron zónáját."

Horváth Imre: "Ahogy azt vártam, nagyon nehéz mérkőzést játszottunk, a felszabadultan kosárlabdázó jászberényi együttes ellen. Gratulálok csapatomnak a győzelemhez."