Tovább szárnyalnak Lóránték

Sorozatban harmadik hazai győzelmére készült a Lóránt Pétert is soraiban tudó Lagun Aro együttese a kieső helyen tanyázó Estudiantes ellen a spanyol bajnokság 22. fordulójában.

Vidal nem teketóriázott, Salgado aszisztálásával ő szerezte csapata első nyolc pontját, de a vendégek amerikai különítménye tartotta a lépést a házigazdákkal, Lofton és az új szerzemény Deane talált be a túloldalon (10-5). A liga legjobb pontátlagával rendelkező játékosa, Andy Panko gólgyártása sem váratott sokat magára, a hazaiak ásza 13-7-s vezetésnél lendült bele a játékba, ő sem adta alább a sorozatban dobott nyolc pontnál, amire csak Clark tudott válaszolni madridi részről,  így pillanatok alatt tíz pont fölé nőtt a baszkok előnye (21-9). Jimmy Baron a múlt héten mennybe ment elképesztő produkciójával, most első megmozdulásával a büntetővonalra, ahol mindkét dobása a gyűrűben landolt, megnyugtatva kicsit csapatát (25-13). Panko továbbra is tarthatatlannak bizonyult, a légiós 15-ik pontjával már 32-15-re vezettet a Lagun Aro, de Willie Deane még válaszolni tudott az ellentámadásból,  így 15 pontos hazai vezetéssel zárult az első negyed.

A második etap elején jött először Lóránt, nem sokkal később pedig meg is kaparintott egy védőlepattanót, majd egy gyorsindítást akadályozott meg faulttal. Pár perc múlva ismét szabálytalanságot láttak ellene a játékvezetők, így honfitársunk hamar a kispadon találta magát. Jött helyette Panko, aki viszont a kezdeti büntetőpárbaj után, még öt pontot tett be a közösbe, majd húsz pontos vezetéshez juttatva csapatát (38-20). Nem nagyon találta a felállt védelem elleni ellenszert az Estudiantes, míg a házigazdák átrohantak a vendégek letámadózónáján és gyakorlatilag minden támadást kosárral fejeztek be (47-25). Egy gyors időkérés használt a vendég együttesnek, de hamar rendezte sorait a Lagun Aro is és tartani tudta a 20 pont körüli különbséget a félidő hátralévő részében (51-33).

Továbbra is Panko húzta a hazaiak szekerét, de Vidal és Salgado személyében szárnysegédjei is akadtak a harmadik negyedben. Deane és Gabriel próbálták tartani a lelket a madridiakban, de a san sebastianiak végig kellő távolságban tudták tartani az Estudiantest. Panko egyre jobban közelített a 30-hoz, a bedobó duplájával a különbség már 24 pontra duzzadt (75-51). Lóránt a negyed végén jött újra, lekapott még egy lepattanót, a differencia pedig ezután nem változott, 81-58-s Lagun Aro előnnyel fordultak a csapatok az utolsó felvonásra.

Egy elzárás-leválás szituáció után Neto maradt a földön hazai oldalon és csak segítséggel tudott letámolyogni a pályáról, reméljük nem szenvedett komolyabb sérülést a brazil játékos, mert nagyon hasznos tagja a rotációnak. Petinek több helyzete is akadt a pontszerzésre, de dobásai sorra lecsorogtak a gyűrűről, így egy kiharcolt fault után ismét Panko váltotta, aki triplából megszerezte 30. pontját (89-68). Ez volt az amerikai ötödik és a Lagun Aro 13-ik hármasa a mérkőzésen, mindezt egészen jó, 52 %-os hatékonysággal csapatszinten.  Méltóképp zárta le a mérkőzést a baszk együttes: egy Salgado tripla után, Vidal volt eredményes betörésből, majd Ogide osztott ki egy sapkát a túloldalon, amiből indultak a hazaiak és egy Vidal zsákolással koronázták meg fölényes győzelmüket

Honfitársunk főleg korai faultproblémái miatt alig több, mint nyolc percet kapott az összecsapáson, ezalatt leszedett két lepattanót, kiharcolt egy faultot, volt egy szerzett labdája, viszont három dobási kísérletéből egy sem landolt a gyűrűben és a negatív oldalon szerepel még a három személyi hibája és egy eladott labda.

Lagun Aro GBC - Asefa Estudiantes Madrid 103-81 (32-17, 19-16, 30-25, 22-23)

Lagun Aro: Papamakariosz (11/6), Panko (30/15), Vidal (24/6), Salgado (13/12), Betts (4) Csere: Doblas (8), Baron (7/3), Neto (2), Lóránt (-), Ogide (4), Lasa (-), Olaizola (-)

Estudiantes: Lofton(11/6), Deane (15), Simmons (4), Kirksay (12/6), Clark (7) Csere: Gabriel (9), De La Fuente (6), Fernandez (9/3), Nogueira (8)