U20: Egyetlen ponttal nyert az NKA Pécs és a ZTE is

Hat mérkőzéssel folytatódott a héten a Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság, az U20-as fiúknál is lezárult az alapszakasz első fele.

fotó, slide: Katona Tibor/Zalakerámia ZTE KK

Körmenden egyetlen ponttal nyert rangadót a listavezető NKA, a ZTE pedig ugyanígy egy ponttal verte a Honvédot Csuti Kornél 2+1-e után, írta a Hunbasket. Zsinórban hetedik sikerét is megszerezte a Kaposvár, a Sopron pedig második győzelmét aratta az idény során. Lássuk, mi történt a héten!

13. forduló

Egis Körmend U20 (8-5) - NKA Universitas Pécs U20 (12-1) 72-73 (18-24, 15-23, 23-15, 16-11)

Az első félidőben az történt a pályán, amit a Bohdan Korszunszkij (12 pont, 8 pattanó) és Kelemen Benjámin (12 pont, 6 pattanó) vezette listavezető akart. A fordulás után viszont jobban játszott a körmendi gárda, amely Schmera Gergely (23 pont, 9 pattanó) és Herczeg Kristóf (18 pont, 4 pattanó, 14 gólpassz, 7 eladott labda) vezetésével egál meccset csinált a végjátékra, fordítania azonban nem sikerült.

NHSZ-Szolnoki Olajbányász U20 (5-8) - Kometa Kaposvári KK U20 (8-5) 68-78 (15-15, 15-16, 14-28, 24-19)

Egál első félidő után a harmadik negyedben robbantott a Szőke Bálint (17 pont, 12 pattanó, 6 gólpassz), Paár Márk (12 pont, 10 pattanó, 6 gólpassz), Antalics Dániel (20 pont, 9 pattanó), Halmai Dániel (13 pont, 5 gólpassz) négyesfogatra építő kaposvári gárda, és zsinórban hetedik győzelmét aratta. A Szolnok legjobbjai Vincze Roland (19 pont, 5 pattanó, 4 eladott labda) és Horváth Ákos (18 pont, 5 gólpassz) voltak.

DEAC KA U20 (11-2) - Szedeák U20 (4-9) 109-70 (29-15, 26-20, 28-16, 26-19)

Nem volt kérdés, hogy melyik a jobb csapata: a Bata Olivér (13 pont, 8 pattanó, 7 gólpassz), Hibján Máté (17 pont, 5 pattanó, 4 gólpassz) és Bankó Zoltán Martin (14 pont, 5 pattanó) fémjelezte debreceniek végig nagy fölényben kosárlabdáztak a Szedeák ellen. A leginkább Cohill Eric (14 pont) húzta vendégeknek nem volt esélyük a tabella második helyezettje ellen.

KTE-NJE U20 (8-5) - Atomerőmű SE U20 (7-6) 79-61 (31-14, 11-20, 18-16, 19-11)

Gyakorlatilag az első negyedben elrendezte az ASE elleni meccsét a Dávid Benjámin (21 pont, 5 pattanó) és Kőházi Bence (12 pont, 5 pattanó, 7 gólpassz) vezette Kecskemét. A második felvonásban ugyan visszajött látótávolságba a paksi alakulat, melynek legjobbja Heimann Gergő (15 pont, 5 gólpassz, 4 eladott labda) volt, de a záró felvonásban biztossá tette sikerét a vendéglátó.

Sopron KC U20 (2-11) - MVM-OSE Lions U20 (3-10) 103-64 (23-13, 31-16, 23-12, 26-23)

Az eddig mindössze egy győzelmet szerző, fiatal keretet játszató Sopron kiütéses sikert aratott a Bősze Gergő (9-9 pont és pattanó, 5 gólpassz), Monostori Karsa (15 pont) és Palotai Máté (13 pont, 5 pattanó) vezetésével, második sikerét aratta ezzel az idei szezonban. A leginkább Czermann Máté (15 pont, 6 gólpassz) és Baliga Ákos (13 pont, 5 pattanó) játékára építő vendégek csak az utolsó negyedben tudtak némileg felnőni ellenfelükhöz.

Zalakerámia ZTE KK U20 (7-6) - Budapesti Honvéd SE U20 (7-6) 85-84 (19-30, 20-13, 16-16, 30-25)

Az első negyedben előnybe került a Gyuricsek Ádám (19 pont) húzta vendég Honvéd. A Makkos Dávid (29 pont) és Csuti Kornél (20 pont, 13 pattanó) fémjelezte ZTE a második felvonásban visszajött a meccsbe, de még az utolsó percre is 5 pontos hátránnyal fordult a zalaegerszegi alakulat. Ekkor jött azonban Szalay Domonkos triplája, majd Csuti 2+1-e, és ezzel a hat ponttal nyert is a hazai gárda, sorozatban ötödjére.

Kérjük, hogy látogass el a Kezdő5 támogatói felületére, ahol plusz tartalmak várnak! Részletek ide kattintva!