U20: Vereség Fehéroroszországtól is

Egy nap pihenő után a C csoport utolsó helyezettje, Fehéroroszország várt hazánk legjobbjaira a 9-18. helyért folyó csatározás során a Bulgáriában zajló U20-as B-divíziós Európa-bajnokságon. Bár sokáig jól tartotta magát a Völgyi-legénység, a végén mégis fejet kellett hajtania a volt szovjet utódállam előtt, még hozzá egy nagyon sima második félidő után. A vereségben az a csalódottság is közrejátszhatott, hogy két nappal korábban a fiúk mindössze két ponttal maradtak le a nyolc közé jutásról.

Lássuk hogyan alakult a mérkőzés negyedről negyedre!

Vitali Liutych hamar bebizonyította, hogy miért is ő szerzi a tornán a második legtöbb pontot mérkőzésenként, miután a majd két méteres fehérorosz hátvéd nevéhez fűződött csapata első hat pontja. Mi sem maradtunk azonban adósok a válasszal, a kezdőötös szépen megosztotta egymás között a gólokat, a kezdőben először szerepet kapó Sömenek duplájával pedig négy és fél perc játék után nekünk állt a zászló (12-11). Egyik fél sem találta igazán a dobóformáját, így a negyed végéig fej-fej mellett haladtak a csapatok, Jakab tempójával viszont nekünk sikerült lélektani előnyt szerezni az első tíz perc leteltéig (18-15).

Czinger révén mi kezdtük jobban a második felvonást, majd Ruzgatis négy és fél perces fehérorosz gólcsendet tört meg duplájával, amire a frissen beálló Csapai az ellentámadásból egy hármassal válaszolt (23-17). Ínséges percek következtek ezután, mindkét vezetőedző egy-egy időkéréssel próbáltas felrázni övéit, nem sok sikerrel, mindössze 2-2 pontot jegyezhettünk bő négy percig. Az aszályt zápor követte, egymás után hullottak a triplák a gyűrűbe, kozmetikázva valamelyest az eredményen, majd a jól játszó Mészáros kettesére a harmadik trojkáját bevágó Papruha válaszolt, öt pontra csökkentve csapata hátrányát (33-28). Sajnos a végén megkapták még egyszer a labdát a fehéroroszok és Semianiuk tempójával visszaállították a negyed eleji három pontos különbséget a nagyszünetre (33-30).

Alig 15 másodperc elteltével máris egy pontra olvadt az előnyünk és a második negyedet végig alibiző Liutych vezérletével Fehéroroszország lendületbe is tudott kerülni, míg mi elsősorban Mészáros jó lepattanózásával és betörésével tudtuk tartani a lépést (36-37). Aheyenka hárompontosa azonban már sok volt Völgyi Péternek is, kezdett elúszni a hajó (36-43), ám az időkérés nem segített a fiúkon, mivel újra az ellenfél volt eredményes Liutych révén. Eladott labdák, személyi hibák, elhibázott dobások követték egymást sorban, és bár Mészáros és Czinger is betalált nálunk, az előny így is stabilan a fehéroroszoké volt (41-49). Az utolsó négy percben csak büntetőből tudtak betalálni a felek, ami a mi 34 %-os mezőnymutatónkat elnézve, nem is akkor meglepetés, sőt az eredmény sem, mivel ellenfelünk 24 pontot szerzett az eladott labdáinkból (43-50)…

A vesszőfutás tovább folytatódott a záró felvonásban is, hiába próbálta forgatni az együttest Völgyi Péter, egyszerűen senki sem tudott a gárda élére állni, míg Fehéroroszország a hamar összegyűlt csapatfaultunknak köszönhetően büntetőkből növelhette a vezetését (43-57). Rövid taktikai megbeszélést követően Kovács Ádám törte meg a gólcsendünket, de Aheyenkával nem bírtunk ekkor a túloldalon, hiába szúrt közbe a Paks fiatal bedobója még egy triplát is, a fehérorosz hátvéd sokszor látott vendég volt a büntetővonalon, ahonnan továbbra is látótávolságon kívül tartott bennünket (48-63). Mivel mindkét oldalon összegyűltek a csapatfaultok, így a végjátékban rengeteg büntetőt dobhattak felek, de tíz ponton belülre egyszer sem sikerült már jönnünk, így vereséggel kezdtük a torna második körét (60-70).

Magyarország – Fehéroroszország 60:70 (18-15, 15-15, 10-20, 17-20)

Szófia, Bulgária, B-divíziós Európa-bajnokság

Magyarország: Sömenek 5/3, Polyák 4, Kerpel-Fronius 6/6, Mészáros 14/3, Gruda - Csere: Czinger 7, Kovács Á. 8/3, Jakab 4, Bödör 2, Tursics 5/3, Csapai 3/3, Lakosa 2

Fehéroroszország: Papruha 12/12, Zakhar 6, Aheyenka 11/3, Semianiuk 2, Liutych 25/3 Csere: Suhaniaka 3, Viaroukin -, Ruzgatis 3, Prakapenka 2, Azaare 1, Pronin 3/3, Drabysheusk 2

A mérkőzés statisztikáját ide kattintva érhetitek el.

A magyar csapat következő mérkőzését csütörtökön 12:45-kor vívja Portugália válogatottja ellen.

Fotó: delmagyar.hu