Universiade:Dél-Korea ellen sem sikerült

A D-csoport utolsó helyén végzett a magyar universiade válogatott, miután Dél-Korea ellen 77-73-as vereséget szenvedtek. Az ázsiaiak a 16. percben már 11 ponttal vezettek a mieink ellen, amelyet a félidőig meg is őrizték. A nagyszünet után 35-59-es állásnál úgy tűnt végleg eldőlt a találkozó, ám innen egy jó utolsó negyednek köszönhetően sikerült visszajönni a meccsbe. Három és fél perccel a vége előtt már mindössze hat pont volt a távolság a két együttes között (63-69). 16 másodperccel a vége előtt Szabó Péter triplájával még sikerülhetett volna két pontra zárkózni, ám az irányító hármasa kimaradt. Az utolsó negyed nagy hajrája így nem volt elegendő az universiade csapat első sikeréhez.

A magyar csapat legjobbja ezúttal is a paksi Morgen Ferdinánd volt, aki 22 pontja mellett lekapott 17 lepattanót (!) és kiosztott 3 blokkot is.

Magyarország - Dél-Korea 73-77 (17-23, 14-19, 16-19, 26-16)
Magyarország: Kovács Á. (6), Supola (4), Mohácsi (-), Morgen (22/15), Somogyi (7). Cs.: Vas V. (7), Helmeczi (4), Kinter (-), Szabó P. (12), Ugaros (-), Kovács P. (11/3). Szövetségi edző: Kmézics Zorán