A Nagykőrös maradt benn, búcsúzik a Békés és a SMAFC

A harmadik találkozón már nem született vendég győzelem, a Nagykőrös hazai pályán biztosította be a bennmaradását. Elbukta a Kecskemét elleni párharcot a korábbi bajnok SMAFC, így ők köszönnek el a másodosztálytól az idei szezonban.

Piros csoport

Keresztjáték a 9-14. helyért:

Nagykőrösi Sólymok KE – OMNIA Pub & Food Békés 91-76 (15-23, 25-16, 22-15, 29-22)

8-0-s hazai kezdésre 2-21-as etappal válaszolt a Békés, amely a második negyed derekáig kellő távolságban is tudta tartani magától a Nagykőröst, köszönhetően Koma (24 pont, 10 lepattanó, 7 kiharcolt fault, 2 blokk), Krstic (18/9 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda, 2 eladott labda) és Nagy (14/9 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda, 5 eladott labda) ponterős játékának. Viqueira (23/12 pont) hatékonysága mellett azonban megjöttek a kőrösi triplák is (12 bedobott összesen), Lakosa (19/9 pont, 6 lepattanó, 4 szerzett labda, 4 eladott labda) és Mácsai (17/9 pont, 14 lepattanó, 4 eladott labda) vezérletével már az első félidőben fordítottak a házigazdák, a térfélcsere után pedig egy gyors 10-0-al ellépve nem is engedték többé közel magukhoz Kertészéket. A második 20 perc alapján magabiztosan maradt benn a Nagykőrös, míg a Békés – a Bonyháddal karöltve – búcsúzik a Piros csoporttól.

Legjobb dobók:

Nagykőrös: Viqueira 23/12, Lakosa Á. 19/9, Mácsai 17/9, Molnár M. 12/3, Fehér 11/3

Békés: Koma 24, Krstic 18/9, Nagy B. 14/9

A párharc végeredménye: 2-1 a Nagykőrös javára.

Keresztjáték a 9-12. helyért:

MTK Törökbálint – MEAFC-Miskolc 95-64 (23-20, 32-8, 18-19, 22-17)

Egy szabálytalanságok egész sorával tarkított, nyílt első negyedet követően a Miskolc U20-as játékosai kaptak lehetőséget vendég oldalon, az MTK pedig kihasználva ezt, átrobogott rajtuk, a félidőig el is döntve a találkozó sorsát. A rutinos Bihari (17 pont, 10 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz) mellett a padról érkező Bognár (15/9 pont, 5 lepattanó, 8 gólpassz) hoztak kiugró performasnzot, de csapatként is erős volt Bódi Ferenc legénysége, hatan értek el duplaszámjegyű termést és 21 gólpasszt postáztak egymásnak. Thornton (15/6 pont, 10 lepattanó, 4 szerzett labda, 3 eladott labda, 8 kiharcolt fault, 6 gólpassz) próbálkozott leginkább a borsodiaknál, de társa nagyon nem akadt, illetve a dobószázalékkal – akárcsak az egész miskolci gárda – hadilábon állt ő is (36 %).

MTK: Bihari 17, Bognár 15/9, Vámos 14/12, Jakab P. 12, Dobos 11/6, Nagy Sz. 10

MEAFC: Thornton 15/6, Tóth B. 10, Lippai 10

A két győzelmig tartó párharc állása: 1-0 az MTK javára.

Zöld csoport

Keresztjáték a 9-13. helyért:

KTE-Duna Aszfalt – SMAFC 92-68 (21-15, 21-10, 29-22, 21-21)

Nem adott esélyt a SMAFC-nak a Kecskemét gárdája, Molnár Dániel (25/6 pont, 5 lepattanó, 2 szerzett labda, 3 eladott labda, 5 gólpassz) ezúttal is megoldhatatlan feladatot jelentett a soproni védőknek, de rajta kívül Plézer (15/3 pont, 4 lepattanó, 8 kiharcolt fault), Fülöp (15 pont, 7 lepattanó) és Kucsera (15/3 pont, 5 lepattanó, 4 szerzett labda, 3 eladott labda) is hozta magát, így ez a derbi is eldőlt már a félidőig. A Czukor nélkül felálló vendégeknél a Füzi (26 pont, 9 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 eladott labda, 7 kiharcolt fault), Kovács (18 pont, 10 lepattanó, 2 szerzett labda, 5 eladott labda, 4 gólpassz) duó igyekezett a legjobban, de a csapatszinten eladott 19 labdájukkal még csak szorossá sem tudták tenni a bennmaradásról döntő derbit.

Kecskemét: Molnár D. 25/6, Plézer 15/3, Kucsera 15/3, Fülöp 15

SMAFC: Füzi 26, Kovács B. 18, Soós 15/9

A párharc végeredménye: 2-1 a KTE javára.

Tiszaújvárosi Phoenix Kosárlabda Klub – Alba Fehérvár 60-80 (14-16, 12-17, 16-24, 18-23)

Már az elejétől kezdve sikerült kézbe vennie a mérkőzés irányítását a Fehérvárnak, jól találták meg a Tiszaújváros támadásainak ellenszerét, 26 ponton tartva őket 20 perc játék alatt. A befejezések nem voltak az igaziak azonban vendég részről sem, emiatt többször zárkózni tudott a Pöstényi (27/12 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda), Hill (16/3 pont, 8 lepattanó, 4 eladott labda) páros vezette házigazda, csupán a negyedik negyedben tudtak végleg ellépni Peringerék (22 pont, 6 lepattanó). Feljavult a Fehérvár hatékonysága, a Polster-Sodiq duó is berámolt 17-17 pontot a borsodi gyűrűkbe, így nem forgott veszélyben az utolsó percekben már a győzelmük.

Tiszaújváros: Pöstényi 27/12, Hill 16/3

Fehérvár: Peringer 22, Polster 17/12, Sodiq 17, Varga M. 12/3, Kass 10/6

A két győzelemig tartó párharc állása: 1-0 a Fehérvár javára.

EKE Eger KOK – KTE-Duna Aszfalt 57-64 (15-11, 16-21, 15-18, 11-14)

A Varga, Horváth, Illés magastrió nélkül esélytelen volt a lepattanó csatában az Eger gárdája, óriási fölényben volt ezen a téren a Kecskemét (27-45), amit ugyan mezőnymunkával tudott ellensúlyozni sokáig Váczi Péter alakulata, de a hazai pályán összehozott 32 %-os dobáshatékonyságot már nem. Máté (18/9 pont, 12 lepattanó) és Szicsák (10 pont, 7 lepattanó, 6 blokk) kivételével nem is akadt senki, aki tíz pontig jutott volna hevesi részről, míg a túloldalon a büntetőket jól kiharcoló kecskemétieknél (22/31) négyen is eljutottak legalább 12 egységig. A héten duplázó Váradi legénység győzelmével odahaza zárhatja le a párharcot.

Eger: Máté B. 18/9, Szicsák 10

Kecskemét: Kucsera 17, Molnár D. 16/3, Plézer 16, Lukács 12/3

A két győzelemig tartó párharc állása: 1-0 a Kecskemét javára.

Fotó: hunbasket.hu