B csoport - 14 forduló

Keleten nem született meglepetés a hétvégi fordulóban, viszont egyre nagyobb a tömörülés a felsőházi rájátszást érő negyedik hely környékén, a Baja kisebb hullámvölgye miatt a Kaszások együttese egyre közelebb kúszik a hőn áhított pozícióhoz.

Nyugaton a Győr megszakítva hosszabb nyeretlenségi sorozatát, idegenben nyerte meg a megyei rangadót. Kosarakban gazdag meccsen hozta a kötelező hazai győzelmet a Bonyhád, a MAFC pedig nagyobb hátrányból felállva nyert Veszprémben.

Keleti csoport:

Tiszaújvárosi Tisza Tv-Phoenix KK - Nagykőrösi SKE 93-81 (12-20, 20-24, 28-20, 33-17)

Egy félidőn keresztül úgy tűnt, a Tiszaújváros újabb kínos vereséget szenved el hazai pályán, a 11 mérkőzés óta nyeretlen Nagykőrös ugyanis 12 pontos előnyt épített fel a nagyszünetig. A 34-el záró Kóthay fémjelezte borsodi gárda azonban összekapta magát a rövid pihenő alatt és nagy hajrát produkálva megfordította a záró szakaszra a találkozót, megmenekülve sorozatban ötödik zakójuktól. A házigazdák feljavuló védekezését jelzi, hogy összesen 17 eladott labdába hajszolták bele a vendégeket, akiknél a 22 pontig jutó Tóth Viktor remeklése is kevés volt a sikerhez.

Tiszaújváros: Kóthay (34/15 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz), Pöstényi (15 pont, 4 lepattanó), Réti (10 pont, 8 lepattanó, 3 szerzett labda), Lajsz (13 pont, 5 lepattanó)

Nagykőrös: Tóth V. (22/6 pont, 3 lepattanó, 3 gólpassz), Lakosa Á. (15/9 pont, 3 eladott labda), Kovács S. (12/6 pont, 3 lepattanó, 3 eladott labda), Angyal (11 pont, 3 eladott labda)

Óbudai Kaszások – DEAC 83-74 (23-18, 25-27, 20-18, 15-11)

Nem könnyítette meg a házigazda óbudaiak dolgát a fiatal debreceni gárda, Nagy Ágoston tanítványai végig tapadva vendéglátójukra szoros mérkőzésre kényszerítették a dupla-dupláig jutó (19 pont, 10 lepattanó) Nagy Bálint és a 21-t szóró Dohar István vezérelte Kaszásokat. A házigazdák támadójátéka csak a DEAC zónájánál ingott meg kissé, amúgy nagyon kiegyensúlyozottan rohamozta a gyűrűt a hazai alakulat, míg a hajdúságiak főleg Takács Dani palánk alatti munkájának köszönhették, hogy meccsben tudtak maradni. A végjátékban még lett volna esélyük a vendégeknek a felzárkózásra, ám az óbudaiak a legjobb pillanatokban szigorítottak a védekezésükön, és néhány szerzett labdával bebiztosították a győzelmüket, amellyel egyre jobban tapadnak negyedik helyen tanyázó – és legutóbbi négy meccséből hármat elveszítő – Bajára.

Kaszások: Dohar (21/6 pont, 8 lepattanó, 3 szerzett labda, 3 gólpassz, 2 blokk), Nagy B. (19/6 pont, 10 lepattanó, 4 szerzett labda), Warren (21 pont, 8 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 eladott labda, 7 gólpassz), Mike (9/3 pont, 9 lepattanó)

DEAC: Takács D. (19 pont, 14 lepattanó), Nagy Bo. (25/18 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda), Gál B. (7 pont, 4 lepattanó, 4 szerzett labda, 3 eladott labda, 5 gólpassz)

EKF-Eger-HÉSZ SE EnterHód Vásárhelyi KS 106-76 (26-20, 25-18, 26-17, 29-21)

Sérült kulcsembere, Nyilas István nélkül – a bedobónak még Nagykőrösön fájdult meg a térde – másfél negyedig tudta tartani a lépést esélyesebb vendéglátójával az utóbbi időben már szebbik arcát mutató Vásárhely. A félidő vége előtt az ezen az estén megállíthatatlannak tűnő Krasznai vezérletével kisebb száguldást produkált a hevesi alakulat, aminek köszönhetően megnyugtató előnnyel vonulhatott a nagyszünetre a házigazda. A fordulást követően az öltözőben ragadt a csongrádi együttes, az egriek remekeltek támadásban, a különbség hamar 20 pont fölé nőtt, különösen hátvédjeik voltak elemükben, míg a túloldalon pont ezen a poszton mondtak csődöt a vásárhelyiek. Vendég oldalon a Czibere-Marinkovics-Kukla hármasfoga teljesítménye volt dicsérhető a mérkőzést követően, míg a hazaiak hőse a 40 ponttal záró Krasznai Tibor lett.

Eger: Krasznai (40/18), Máté B. (22/3), Erdei (10/3)

Vásárhely: Czibere (28/12), Marinkovics (14), Kukla (10/3)

Mezőberényi KK – Konecranes-Salgótarjáni KSE 87–102 (17–41, 18–15, 27–22, 25–24)

Pontesőt zúdított ellenfelére a bajnoki címvédő Salgótarján, az első negyedben az egyaránt 11-11 pontig jutó Sebők-Hartvich duó vezérletével átgázolt a kis békési csapaton a vendég gárda, melyre Ughy ”világ végéről” eleresztett utolsó másodperces triplája tette fel a koronát. A nógrádiak lendülete itt meg is tört, a lelkesen játszó mezőberényiek pedig kihasználták a lehetőséget, és egyre jobban közelítették meg az ekkor sokat hibázó Surmannékat. A nagyszünet előtt sikerült ugyan helyreállítania megtépázott előnyét a Salgótarjánnak, ám innentől egy rendkívül nyögvenyelős mérkőzés kezdődött a felek számára. Röpködtek a technikai hibák, folyamatos volt a reklamálás, a hazai csapatból Sütő két sportszerűtlen hibával jutott a kiállítás sorsára, a nagy kalamajkából pedig a házigazdák tudtak erőre kapni és a hajrában 10 pontra megközelítették esélyesebb ellenfelüket. A végjátékban azonban ismét megrázta magát a rutinos tarjáni együttes és végül ha a vártnál nehezebben is, de hozta a kötelezőt a nógrádi alakulat.

Mezőberény: Kiss G. (29 pont, 4 gólpassz), Sütő (9 pont, 8 lepattanó), Zsíros (13/3 pont, 3 lepattanó, 3 eladott labda)

Salgótarján: Gorski (29/9 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda), Surmann P. (14/3 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda, 7 gólpassz), Hartvich (20/3 pont, 3 lepattanó), Sebők (18/9 pont, 4 lepattanó)

Bajai Bácska FKE – KTE Kosárlabda Klub 63-84 (21-24, 7-15, 13-23, 22-22)

A még mindig sérült nagyembere, Ágfalvi Bálint nélkül vette fel a harcot a listavezetővel a szerkezetében így jelentősen meggyengült Baja gárdája. Hosszúra és Mándityra így ismét nagyobb teher hárult, amit egy negyedig tudtak elviselni, a második szakaszban rendezte védekezését a Kecskemét, és hét ponton tartva a bácskaiakat szűk 11 pontos előnyhöz jutott a nagyszünetre. A térfélcserét követően még egy erős tíz percre futotta Wittmannék erejéből, amivel be is biztosították a győzelmet a megyei derbin. A vendégeknél bemutatkozott régi-új légiósuk, Marko Derasimovics is, aki 16 ponttal tért vissza egykori kenyéradója kötelékeibe.

Baja: Mándity (22 pont, 11 lepattanó, 3 szerzett labda), Hosszú (19/12 pont, 5 lepattanó, 8 eladott labda, 3 gólpassz)

Kecskemét: Derasimovics (16 pont, 5 lepattanó), Mészáros M. (5/3 pont, 6 lepattanó, 4 szerzett labda, 4 gólpassz), Wittmann (16/6 pont, 3 szerzet labda, 3 eladott labda, 5 gólpassz), Hegedűs (13 pont, 7 lepattanó)

Nyugati csoport:

SMAFC-NYME - GYÕR-SZOL-Széchenyi Egyetem 67-77 (25-19, 10-16, 18-23, 14-19)

Jobban kezdtek a hazaiak, ám a hosszabb kihagyás után visszatérő Bausz Kornél csak az első negyedben tudta jól mozgatni a soproni csapatot. A folytatásban az a Győr tudta rákényszeríteni akaratát a hazai csapatra. amely közös megegyezéssel megvált egyik legjobbjától, Hegedűstől, ám a helyére érkező, korábban Kecskeméten éveken át az élvonalban is szereplő Tóth Péter jó és eredményes játékkal debütált új állomáshelyén. A második félidőben a nyugodtabban, pontosabban játszó Győr fokozatosan a kapkodó SMAFC fölé kerekedett. Hiába nyerte nagy fölénnyel, 42-26-ra a lepattanóharcot a soproni együttes, mivel majdnem kétszer annyi labdát adott el, mint ellenfele (18 illetve 10), s mert középtávolról bűn rosszul (1/12, 8%) dobtak játékosai - alulmaradt a megyei rangadón.

SMAFC: Csaplár-Nagy (15 pont, 13 lepattanó, 3 szerzett labda, 3 eladott labda), Balogh G. (14/3 pont, 5 lepattanó), Herczeg (14/6 pont), Szlávik (7 pont, 7 lepattanó)

Győr: Tóth P. (18 pont, 5 lepattanó, 5 gólpassz), Drevenka (14/6 pont, 4 szerzett labda, 4 gólpassz), Horváth G. (14/6 pont, 4 lepattanó), Pankár (10 pont, 4 lepattanó)

Veszprémi Egyetem - MAFC 72-83 (23-14, 16-15, 18-24, 15-30)

Bár a MAFC szerezte meg a vezetést, jól kezdett a lendületben lévő veszprémi csapat, remek csapatunkával tetemes előnyre tett szert az első negyed végén. A kiegyenlített, sok hibával tarkított második szakasz után, azaz a félidőben kerek 10 ponttal vezettek a hazaiak. Szünet után összekapta magát a MAFC és a harmadik negyedet  egy 9-2-es rohammal kezdve hamar szorossá tette a meccset. A szakasz közepén ki is egyenlítettek a vendégek, ám ekkor még tudott újítani a Veszprém, egy 10-2-es futással ismét megugrott, végül 4 pontos előnnyel várhatta a befejező játékrészt. A 4. negyedben Vavra vette vállaira a vendégcsapatot és vezérletével beérte a veszprémieket a MAFC. Rövid ideig fej-fej mellett haladtak a felek, majd a negyed közepén "robbantott" a Magyar Kupában még "álló" budapesti alakulat, egy 10-0-s futást bemutatva eldöntötte a maga javára a fordulatos meccset.

Veszprém: Nagy R. (19 pont 6 gólpassz, 3 eladott labda), Szabó B. (16 pont 7 lepattanó), Kováts V. (12/9 pont)

MAFC: Vavra (27 pont, 13 lepattanó, 3 gólpassz), Lakosa (17/3 pont, 5 lepattanó, 6 gólpassz, 6 eladott labda), Misek (12/3 pont, 3 gólpassz, 3 eladott labda), Fekete (10/3 pont, 6 lepattanó)

B-BETON Bonyhád - MKB-Euroleasing Vasas 109-99 (30-37, 30-13, 20-20, 29-29)

"Brutális" támadójátékkal kezdtek a fiatal fővárosiak, lendületes játékuk, s elsősorban Gorzsás és Velkey remek dobóformája bizony alaposan meglepte a hazaiakat. A második negyedre rendezte védekezését a Bonyhád, a Vasasnál pedig egy meccsen belül megmutatkozott, hogy a fiatal gárda milyen széles amplitúdójú teljesítmény ingadozásra képes. Az első negyedben remeklő pasarétiek játéka szétesett a második szakaszban, Tömösváryt képtelenek voltak tartani. A vendégek küzdőszellemét dicséri, hogy a gyengécske második negyed után a második húsz percre nem estek szét, partiban voltak jóval tapasztaltabb riválisukkal. A végeredmény láttán elmondhatjuk, csapata védekezésével egyik edző sem lehetett elégedett, a nézők viszont látványos, közönségszórakoztató mérkőzést láthattak.

Bonyhád: Tömösváry (32/3 pont,  5 lepattanó), Panta (23/3 pont, 9 lepattanó), Lukács (12/6 pont, 4 gólpassz, 4 eladott labda), Jilling (11/3 pont, 5 lepattanó, 7 gólpassz)

Vasas: Gorzsás (36/18 pont 12 lepattanó, 4 gólpassz), Velkey (29/12 pont, 3 lepattanó, 5 gólpassz), Timkó (16 pont, 9 lepattanó (7 támadó)), Garamvölgyi (14 pont, 7 lepattanó)

MTK Törökbálint – TF-Budapest 70-72 (18-15, 10-18, 25-20, 17-19)

Hatalmas csatát hozott a két nyugati élcsapat találkozója, melyen remek egyéni teljesítményeknek is tapsolhatott a nagyérdemű. Hazai oldalon az egyaránt dupla-dupláig jutó Wehner (12 pont, 10 lepattanó), Bihari (22 pont, 10 lepattanó) páros cipelte a hátán csapatát, míg a vendégeknél Sztrányay rukkolt elő egy 25 pontos szezoncsúccsal. A mérkőzésen főleg a Törökbálintnak kellett az eredmény után futnia, a harmadik negyedben már kilenc pontos fórban is volt a TF, ám nagy hajrával sikerült egyenlíteniük, sőt meg is fordítaniuk az állást a házigazdáknak, ami körömrágós végjátékhoz vezetett. Az utolsó (másod)percek ugyanis a büntetőpárbaj jegyében teltek, amiből végül a vendég gárda jött ki szerencsésebben, így értékes győzelmet orozott el riválisa otthonából.

Törökbálint: Bihari (22 pont, 10 lepattanó, 3 eladott labda), Wehner (12 pont, 10 lepattanó, 3 szerzett labda, 5 eladott labda, 4 gólpassz), Baross (10 pont, 7 lepattanó), Szarvas (11/3 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda, 3 gólpassz)

TF: Sztrányay (25 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda), Katona (12/6 pont, 3 lepattanó, 4 szerzett labda, 4 gólpassz), Moravcsik (7/3 pont, 3 szerzett labda, 3 eladott labda, 7 gólpassz), Beák (9/3 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda, 3 gólpassz)