Férfi NB I B: 15 pontos hátrányból nyert a MAFC Nyíregyházán

Ősszel sok meglepő nem lett volna a címben közölt információban, hiszen a szabolcsiak jó ideig a férfi másodosztály piros csoportjának sereghajtó pozíciójában szerénykedtek. 2024-re azonban nagyon feljavult a Nyíregyháza, amely sorra aratta az őszi vesszőfutása alapján bravúrosnak mondható győzelmeket. Kezdetben úgy tűnt, a MAFC sem tudja megállítani a Kék Cápákat, a második negyed elején 15 ponttal vezetett a Nyíregyháza. A MAFC innen tudott felállni, fordítani, és izgalmas végjátékban nyerni. Jó volt a héten "főnixesnek" lenni, hiszen mind a piros csoportos fóti, mind pedig a zöld csoportban vitézkedő tiszaújvárosi Phoenix értékes győzelmet aratott.

A Hunbasket összefoglalója:

Piros csoport:

DEAC U23 - MEAFC Miskolc Peka Bau 67-74

A páros negyedekben jobban, pontosabban játszva, s jól hajrázva nyertek meg Czirbus J. (17 p., 10 lep.), Tóth B. (12/3 p., 8 lep., 3-3 szl. és ea., 7 gp.) és Kozák B. (10/3 p.) kosaraira alapozva egy bizonyos fokig presztízs jellegű csatát a több Debrecenben nevelkedő játékost is foglalkoztató miskolciak a leginkább Várszegi Á. (13/6 p., 9 lep.), Hőgye P. (12/3 p. - 15 mk. - 6 lep., 3-3 ea. és gp.) és Czermann P. (12-12 p. és lep.) eredményességére építő DEAC U23 együttesének otthonában.

TF-BP - Vasas Akadémia 62-79

Szünetben még 7, és a 3. negyed után is 3 ponttal még a Karosi G. (17/9 p., 3 lep.)-Dancsecs A. (16/12 p., 5 lep., 3-3 szl. és ea., 4 gp.)-Anda D. (14/3 p., 9 lep.) trió vezette hazai gárda állt jobban, ám a záró szakaszra elfogyott az erő hazai részről, s Fekete V. (17/9 p., 4 lep.), Olasz Á. (16 p., 5 lep.), Takács D. (13/6 p., 9 lep., 6 gp.) és Cseh B. (10 p., 9 lep., 3 szl.) vezérletével a 4. negyedben a Vasas gyakorlatilag átrohanva a TF-BP gárdáján végül 17 ponttal győzött.

MEAFC-Miskolc PEKA-BAU – PVSK-VEOLIA 78-128

Az első három negyedben nagy fölényben játszottak a pécsiek, akiktől nem kevesebb, mint 7 játékos - a mezőnyből hibátlanul célzó Antoni Cs. (23/9 p. - 6/6 du., 3/3 tr. - 3 lep.), a szintén remek dobóformát kifogó Németh A. (19/15 p. - 5/6 tr.), valamint  Mokánszki M. (14/3 p., 9 lep.), L. Igrutinovics (13 p., 8 lep., 11 gp.), Horti B. (12/3 p., 4 lep.), Plézer G. (11/3 p., 4 lep.) és Bíró O. (11 p., 9 lep., 3 gp.) - jutott 10 pont fölé az egy héten beül a harmadik mérkőzését játszó miskolci gárda ellen. A fáradt hazaiak Pintér D. (17/9 p., 3 szl.), Lippai Sz. (17 p.) és Tóth B. (10/3 p., 3 szl., 7 gp.) jóvoltából csak a záró etapban tudtak felnőni ellenfelükhöz és a feladathoz.

Hübner Nyíregyháza BS - MAFC 78-84

A 2. negyed elején 15 ponttal vezetett a sokkal határozottabban, pontosabban kezdő, s elsősorban Carlbe Ervin (19/3 p., 8 lep., 3 szl., 6 ea.), Nagy S. (16/15 p.), Végső B. (12/6 p., 4 lep.) és Tarján I. (10 p.) kosaraira alapozó hazai együttes. Ekkor kezdett "éledezni" a MAFC, amely szünetig 6 pontra csökkentette a hátrányát. Térfélcsere után az A. Archibald (25/6 p., 5 ep., 4 gp.), Bordács S. (23 p., 14 lep.) és Polgárdy Á. (16 p. - 20 mk. ) ponterősségében bízó vendégek valósággal átrohantak a Nyíregyházán. A záró szakasz érdekesen alakult, a hazaiak a negyed derekára ledolgozták hátrányukat, majd ismét ellépett a MAFC, de megint egalizált a vendéglátó, ám a végjátékot 6-0-r nyerve végül a fővárosiak örülhettek.

Óbudai Kaszások - Budafok 103-73

Az alsóházi rangadón a vendégek K. Swanson (21 p., 9 lep.), Piukovics B. (12/6 p.) és Varga D. (12/3 p.) révén az első félidőben még tartották a lépést a hazaiakkal, de a második félidőre Armaghani Á. (32/3 p., 19 p., 7 gp.), Supola Z. (25/6 p., 3 lep.), Martinez R. (12/3 p., 3-3 lep. és ea.) és Boros M. (12/3 p., 4 ep., 8 gp.) vezérletével nagy fölénybe került és végül simán nyert az Óbuda.

DEAC U23 - Ceglédi KE 60-79

Az első 3 negyedet 5-5, a záró szakaszt pedig 4 ponttal nyerve győzte le nagyrészt Velkey J. (23/6 p., 7 lep.), Csorvási M. (19 p., 7 lep., 3 ea.) és Kertész D. (10/6 p.) pontjaiban bízva a Cegléd a Várszegi Á. (17/3 p., 4 lep.)-Hegedűs B. (13/6 p., 8 lep.) kettős vezette debreceni fiatalokat.

BKG Príma Akadémia - Salgótarjáni KSE 79-68

A nyitó negyedet 20-12-vel "elvitte" a W. Douglas (23/3 p., 6-6 lep. és ea.), Hargitai K. (11/9 p. - 13 mk. - 8 lep., 3-3 ea. és gp.), Karanfilovski V. (11/3 p., 6 lep., 4 gp.) és Váits O. (11/3 p., 3 lep.) eredményességére építő vendég Salgótarján, de a két középső szakaszban egyértelműen a Nagy Be. (26/9 p., 3-3 lep. és ea., 7 gp.), J. Newman (17/3 p., 8 lep., 5 ea., 4 gp.) és Büki L. (15/15 p., 3 lep.) ponterősségére építő BKG akarata érvényesült, amely végül 11 ponttal győzött.

Phoenix MT Fót - Jászberényi KSE 89-82

Az első negyedet 9 ponttal a J. Santiago (36/18 p. - 6/7 tr. - 3-3 lep. és szl., 5 ea.)-Meleg K. (27/9 p., 9 lep.)-Mester M. (10/6 p.) trió vezette vendégek nyerték, de a páros negyedekben nyújtott jobb játékukkal és kiváló csapatmunkájukkal úgy fordítottak és nyertek a hazaiak, hogy hat játékosuk is - Makovic L. (17/15 p., 10 lep.), Tichov D. (17/6 p., 3 lep.), Juhos L. (15 p., 19 lep., 6 ea., 7 gp.), J. Kinney (14 p., 5 ea., 11 gp.), E. Udumezue (10 p., 12 lep., 5 bl.) és Tóth Z. (10/6 p., 3 lep., 5 ea.) kétszámjegyű pontot ért el. Emellett fontos tényezője volt a Phoenix-sikernek a nagy fölénnyel, 57-32-re megnyert lepattanócsata.

Zöld csoport:

Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK - SMAFC 1860 Soproni Egyetem 85-51

Minden negyedet megnyerve győzte le Bán T. (18/6 p., 6 lep.), Okoh V. (14 p., 6 lep.) és Kocsis Z. (12 p., 13 lep., 3 gp.) vezérletével biztosan a rangadón a Tiszaújváros az erősen tartalékos felállásban pályára lépve elsősorban Csátaljay B. (16/6 p., 3-3 lep. és ea.) és Tóth D. (14/3 p., 7 lep.)  pontjaiban bízó  soproni együttest.

Atomerőmű SE U23 - Békéscsaba 80-90

Ellentétes félidőket hozó találkozón a szünetig főként Varga Á. (20/9 p., 5 lep., 4 ea., 6 gp.), Varga Z. (18/9 p., 9 lep., 3 szl.), Fábián Sz. (14 p., 5 lep.) és Hajdu M. (12 p., 5 lep.) kosarainak köszönhetően szerzett 25 pontos vezetésére építve győzött a Békéscsaba a szünet után elsősorban a mezőny legeredményesebb játékosát adó Géringer G. (30/9 p., 12 lep.), valamint Pajor K. (10 p., 4 gp.) jóvoltából magára találó és feljavuló paksi fiatalok otthonában.

Agrofeed UNI Győr - Veszprémi KK 84-92

Az első félidőben szerzett közel 20 pontos előnyére és főként Varga G. (18/15 p.), Krkljes V. (18/12 p.), M. Moore (17/3 p., 14 lep.) és Szabó P. (16 p., 3 lep., 8 gp.) ponterős játékára építve diadalmaskodott  Veszprém a második félidőre elsősorban Kámán B. (23/9 p., 4 lep., 3 ea., 6 gp.), Garancz M. (13/3 p., 3 lep.), Bakon Cs. (13/3 p. - 16 mk. - 3 gp.), Hágen T. (11 p., 9 lep.) és Horváth Á. (11 p., 7 lep.) révén alaposan feljavuló győri csapat otthonában.

Eszterházy SC - Vásárhelyi Kosársuli  78-85

A szünetig szerzett 10 pont fölötti vezetésének, továbbá nagyrészt Bálint E. (18 p., 6 lep.), a remek dobóformát kifogó Kelemen B. (17/15 p. - 5/5 tr. - 3 lep.), Rosic U. (17/12 p., 7 lep., 5 gp.), Balogh L. (15/9 p., 5 lep., 3 gp.) és Orgona G. (13 p., 8 lep.) kosarainak, no meg a 10 gólpasszt "kézbesítő" Borbáth B. hatékony szervezőjátékának  köszönhetően a 10 pont körüli előnyét egészen a végjátékig tartva győzött a Hódmezővásárhely a főként Szicsák B. (20 p., 12 lep., 3-3 bl. és gp.), Botka B. (15/3 p., 7 lep., 10 gp.), Rékasi B. (15/3 p., 12 lep., 3 ea., 4 gp.) és Ficsor Á. (12/6 p., 3-3 lep. és gp.) találataira támaszkodva a végjátékban még 5 pontra felzárkózó egri együttes otthonában.

Pénzügyőr SE - Nagykőrösi Sólymok 66-59

A nyitó negyed után 7, de 3 ponttal még a záró etap előtt is az a vendég Nagykőrös vezetett, amelyből végül egyedül Mári G. (11/9 p., 5 lep., 3 ea.) jutott 10 pont fölé. A záró szakaszban aztán a Barócsi Á. (18 p., 13 lep.), N. Ratiani (15/9 p., 3 lep., 4 ea.) és Kerkai Á. (11/3 p., 4-4 lep., ea. és gp.) eredményességére, valamint a 9 gólpasszt kézbesítő dr. Szekeres Á. hatékony szervezőjátékára építve a hazaiak a maguk javára fordították a találkozót.

NKA Universitas Pécs II - Százhalombattai KSE 66-67

Hatalmas hullámzások tarkította, fordulatos összecsapáson a 3. negyed után 9 ponttal még a nagyrészt Bor G. (35/9 p., 8 lep., 5 ea.) és Füzesi A. (14/6 p., 3 lep., 4-4 szl. és ea.) kosaraira alapozó házigazda pécsi fiatalok vezettek, de a Százhalombatta a remek hajrájára, valamint leginkább Csík R. (13/3 p. - 20 mk. - 7 lep., 3 szl., 6 gp.), Kovács S. (12/12 p., 11 lep.) és Láncos K. (11 p., 7 lep.) találataira támaszkodva fordított, és ha minimális különbséggel is, de nyert.

Dunaharaszti MTK - Dávid Kornél KA 53-69

A 30-12-ra megnyert nyitó negyednek, továbbá a Szabó Zs. (18/9 p., 8 lep., 4 gp., 2 bl.)-Tóth P. (14/6 p., 6 lep., 3-3 ea. és gp.)-Molnár D. (11/6) trió eredményes játékának köszönhetően győzött biztosan a DKKA, hazai részről csak Boinitzer D. (11 p., 10 le., 3 ea., 6 gp.) és Rozs M. (10 p., 4 lep.) ért el kétszámjegyű pontot.

Kérjük, hogy látogass el a Kezdő5 támogatói felületére, ahol plusz tartalmak várnak! Részletek ide kattintva!

Fotó, slide: hunbasket.hu