Férfi NB I B: Az elődöntőkben eddig előny a pályaelőny

Mind a piros, mind pedig a zöld csoport elődöntőiben előnyt szereztek a párharcokat pályaelőnyből indító csapatok.

A Hunbasket összefoglalója:

Piros csoport

Elődöntő

MAFC - Ceglédi KE 98-76

A nyitó szakasz végéig fej-fej mellett haladtak a felek, majd a szakasz végén egy 9-0-t "repesztve"  7 pontos előnyt szereztek a szinte kizárólag Csaba Gy. (21/6 p., 6 lep.), Csorvási M. (19 p., 9 lep., 7 gp.), D. Herendic (13/3 p., 3-3 szl. és ea., 5 gp.) és Dragasevic V. (10/6 p., 3 ea., 4 gp.) pontjaiban bízó vendégek. A második etapot 9-0-lal kezdve fordított a MAFC, s ebben a negyedben végig nagy fölényben játszott, s a 31-11-re megnyert etapnak - amelyre még a 3. negyedben rá tudott tenni egy lapáttal - valamint főként A. Archibald (26/6 p., 7 lep., 5 gp.), Komma L. (14/6 p., 8 lep.), Bordács S. (13 p., 9 lep.) és Katona B. (11/9 p., 6 gp.) kosarainak, no meg a végül 46-30-ra megnyert pattanózásnak köszönhetően biztosan győzött.

PVSK-Veolia - Phoenix-MT Fót 102-84

Az első percek kiegyenlített játéka után a nyitó etap második felében egy 11-3-mal elléptek a hazaiak, akik a kosarakban gazdag nyitó etap után is 10 ponttal "mentek". Ez a 10 pont körüli különbség a 2. negyedben állandósult a felek között, szünetben 8 ponttal vezetett az alapszakaszt és a Hepp-kupát egyaránt megnyerő PVSK. A 3. negyedet 12-4-gyel kezdve bő 3 perc alatt ledolgozta hátrányát a nagyrészt Markovic L. (31/6 p., 4 lep., 3 gp.), J. Kinney (17 p., 3 lep., 5-5 szl. és gp., 7 ea.), Tichov D. (15/3 p.) és Juhos L. (12 p., 7 lep., 3 gp.) eredményességére építő Megyeri Tigrisek, amely ezúttal sem adta olcsón a bőrét, és 3 perccel a 3. negyed befejezése előtt egy 8-0-lal át is vette a vezetést. Erre egy 11-2-vel reagálva a negyed hajrájában visszavette a vezetést a Bíró O. (25/15 p,, 5 lep., 3 gp.)-Horti B. (10/3 p, 4 lep.)-Plézer G. (10/3 p.)-L. Igrutinovics (10 p., 4 lep., 3 gp.) kvartett vezette PVSK, amely 4 pontos előnyről várta a 4. negyedet. Ebben a Phoenix tapadt a hazaiakra, sőt a szakasz derekán egy 2+1-gyel ismét vezetett. Utána megint újított egy 8-0-s roham formájában a pécsi gárda, és ezzel megtörte szívósan küzdő ellenfele ellenállását, s végül csaknem 20 pontos győzelmet aratott.

Az 5-8. helyért:

Hübner Nyíregyháza BS - Vasas Akadémia 92-64

A nyitó és a záró szakaszban nagy fölényben játszva verte Bonifert B. (24/3 p., 10 lep., 4 ea., 3 gp.), C. Ervin (18/12 p., 7 lep., 3-3 szl. és ea., 5 gp.), Glatz S. (12/9 p., 3 lep.) és Völgyi M. (10/3 p., 5 lep.) vezérletével biztosan a Nyíregyháza az elsősorban Takács D. (10/6 p., 3-3 lep. és gp.), Cseh B. (10/3 p., 4 lep., 3-3 szl. és gp., 5 ea.) és Olasz Á. (10 p., 7 lep., 5 ea.) kosaraira alapozó Vasast.

TF-BP - BKG Príma Akadémia 74-109

A szünetig szerzett 10 pontos előnyét "fejelte meg" a 3. negyedet egy 20-4-es 4 perccel kezdve a BKG, amely  Nagy Bo. (27/12 p., 3-3 lep. és szl., 4 ea., 8 gp.), a tripladuplától alig elmaradó Nagy Be. (23/15 p., 9-9 lep. és gp.), Nshimba J. (14 p., 5 lep.) és Csomós K. (11/3 p.) vezérletével fölényes győzelmet aratott az elsősorban Karosi G. (15/9 p.), Dancsecs A. (13/9 p. - 14 mk. - 4 ea., 8 gp.) és Tömösváry M. (10-10 p. és lep.) eredményességére építő TF-BP otthonában.

a 9-12. helyért:

MEAFC Peka BAU - DEAC U23 104-73

Három negyedet megnyerve, a másodikat pedig x-re játszva, a nyitó és a záró 10 percben nagy fölényben játszva győzték le a miskolciak úgy az elsősorban Varga F. (26/15 p., 5-5 lep. és ea., 3 szl.), Fekete B. (11/9 p.) és Orbán I. (10/3 p.) pontjaiban bízó debreceni fiatalokat, hogy 6 játékosuk - Pintér D. (18/6 p., 7 lep.), Gerőcs B. (18/3 p., 3 lep.), Lippai Sz. (12 p., 6 lep.), Ragályi L. (11/3 p., 7 lep.), Velkey G. (10/6 p., 7 gp.) és Molnár L. (10/6 p., 3-3 ea. és gp.) is kétszámjegyű pontot ért el.

A párharc nyertese: MEAFC kettős győzelemmel

Salgótarjáni KSE - Jászberényi KSE 67-80

A szünetig szerzett 10 pont fölötti előnyének, továbbá szinte kizárólag  Meleg K. (24/12 p., 7 lep.), J. Santiago (13 p., 7-7 lep. és gp., 4 szl., 5 ea.), Oroszi B. (12/6 p., 10 lep., 3 ea.), Boka Magó Á. (12/3 p., 3-3 lep. és ea.) és Dunai Z. (11/3 p. - 12 mk. - 6 lep., 3 ea., 5 gp.) kosarainak köszönhetően győzött a Jászberény az elsősorban Cserényi M. (14/9 p., 4 szl.), Váits O. (12/6 p. - 14 mk. - 3 lep., 5 a.) és W. Douglas (11 p., 4-4 lep. és szl., 3-3 gp. és ea.) eredményességére építő Salgótarján otthonában.

DEAC U23 - MEAFC Peka Bau 60-83

Minden negyedet megnyerve diadalmaskodott Lippai Sz. (15 p., 3 lep.), Czirbus J. (13 p., 6 lep., 5 ea.) és Gerőcs B. (11/3 p.) vezérletével a MEAFC a tartalékos, s ezúttal elsősorban Balázsi Á. (14/3 p., 6 lep., 5 gp.) és Bankó Z. (12/6 p., 4 lep.) találataira támaszkodó debreceni fiatalok otthonában.

Zöld csoport

Elődöntő

Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK - SMAFC 1860 Soproni Egyetem 67-62

A nyitó negyed derekáig fej-fej mellett haladt a két fél, majd a szakasz második felében egy 12-2-t "repesztve" 10 pontos előnyt szerzett a tartalékos vendég SMAFC. A 2. etap elején 13-mal vezetett a nagyrészt Schöll R. (24 p., 7 lep.), Bakk K. (13/9 p., 6 lep.) és Tóth D. (13/6 p., 5 lep., 4-4 szl. és ea., 10 gp.) eredményességére építő  soproni gárda, majd "megállt" támadásban, a hazaiak pedig a  negyed közepén egy 16-0-lal fordítottak, s minimális előnnyel fordultak a 2. félidőre. Ennek elején fordított a SMAFC, majd a 3. negyed derekán egy 14-2-vel 10 pontos előnyre tett szert a Csák B. (16/12 p. - 19 mk. - 3 lep.)-Kiss K. (12/9 p.)-Gáspár B. (12 p., 5 lep.) trió vezette  Phoenix. A szakasz végén a vendégek megfelezték hátrányukat, sőt a záró etap elején még 1 pontra feljöttek. Ez azonban sokat kivett a szűk rotációval játszó SMAFC-ból, egy 9-0-lal 10 ponttal ellépett a Phoenix. Bár a soproniak az utolsó pillanatig küzdöttek, a végjátékot szorossá tudták tenni de, fordítani nem volt esélyük.

Dávid Kornél KA - Veszprémi KK 112-70

Minden negyedet megnyerve győzte le Szabó Zs. (29/6 p., 7 lep.), Kis R. (25/6 p., 11 lep., 3 ea., 8 gp.), Molnár D. (19/6 p., 3 lep.) és Tóth P. (18/6 p., 8 lep., 3 gp.) ponterős játékával simán a DKKA a nagyrészt Madár A. (16/3 p. 5 lep.), Prodanovic T. (14/6 p.), Varga G. (14/6 p - 19 mk.) és Popadic M. (13 p., 5 lep.) találataira támaszkodó Veszprémet.

Dunaharaszti MTK - Vásárhelyi Kosársuli 98-107

Kosarakban gazdag mérkőzést nyert meg a 35-28-cal "behúzott" 3. negyednek, továbbá nagyrészt a tripladupla közelében járó Rosic U. (30/21 p., 18 lep., 4 ea., 9 gp.), valamint Bálint E. (22 p., 4 gp.), Balogh L. (15 p., 8 lep., 4 szl.) és Orgona G. (12/6 p., 8 lep., 5 gp.) eredményes játékának köszönhetően a Hódmezővásárhely a szinte kizárólag Boinitzer D. (27/6 p., 8 lep., 3 gp.), Imolay Á. (19/9 p., 3 ea.), Simonics O. (19/3 p., 4 lep., 3 szl., 6 gp.), Rozs M. (14 p., 7 lep.) és Joó T. (12/3 p., 5 lep., 3 gp.) pontjaiban bízó Dunaharaszti otthonában.

Atomerőmű SE U23 - Százhalombattai KSE  116-88

Egy nem kimondottan a védekezésről szóló találkozón minden negyedet megnyerve diadalmaskodtak a Imre M. (22/3 p., 3 lep., 4 gp.), Kékesi K. (17/9 p., 6 lep.), Géringer G. (16/3 p., 9 lep., 3 gp.), Arnold B. (14 p., 5 lep.), Pajor D. (11/9 p.) és Heimann G. (11/3 p., 7 lep., 4 gp.) vezérletével a paksi fiatalok a Kovács S. (29/15 p., 12 lep., 3-3 ea. és gp.)-Kovács M. (18/3 p., 5 lep., 4 gp.)-Seregély M. (10/6 p) trió vezette Százhalombatta ellen.

Kérjük, hogy látogass el a Kezdő5 támogatói felületére, ahol plusz tartalmak várnak! Részletek ide kattintva!

Fotók, slide: hunbasket.hu