Férfi NB I B: A megszakadt sorozatok fordulója

Nem volt túl jó hétvégéjük az élcsapatoknak a férfi másodosztály piros csoportjában, hiszen a dobogós együttesek közül csak a PVSK győzött, amely fölényesen verte a sereghajtó Budafokot. A sorozatban 14 meccset nyerő MAFC küzdelmes mérkőzésen kapott ki Debrecenben, a Vasas pedig simán alulmaradt Cegléden. Még egy jó sorozat megszakadt a fordulóban, az idén eddig remeklő Nyíregyháza 110 pontos és elég tisztes verést kapott a BKG otthonában. Az alsóházban a Salgótarján hosszabbítás után nyert Óbudán. A zöld csoport rangadóján az éllovas Dávid Kornél KA nyerni tudott legfőbb riválisa, a Tiszaújváros otthonában.

A Hunbasket összefoglalója:

Piros csoport:

PVSK-VEOLIA - Budafok 110-78

A végeredmény alapján gondolhatnánk, hogy az egyik élcsapat és a sereghajtó összecsapásán végig nagy fölényben játszva simán nyertek a pécsiek, pedig a nyitó negyed után 5, félidőben pedig 3 ponttal a jórészt Varga D. (23/12 p., 12 lep., 4 ea.), Tursics K. (18/9 p. - 20 mk. - 5 lep.) és K. Swanson (13 p., 7 lep.) eredményességére építő budafokiak álltak jobban. Szünet után aztán nyomasztó fölénybe került, és Halász Á. (24/3 p., 3-3 lep. és ea., 5 szl., 12 gp.), Mokánszki M. (20/6 p., 8 lep.), Bíró O. (18/6 p., 5 lep., 3 gp.) és Antoni Cs. (15/6 p., 5 lep.) ponterős játékával végül simán győzött a PVSK.

MEAFC Miskolc PEKA Bau - Jászberényi KSE 97-100

Ellentétes félidőket hozó összecsapáson a szünetben 14 ponttal vezettek a vendég jászberényiek, akiknél végül nem kevesebb, mint 6 játékos - Oroszi B. (26/12 p., 3 lep.), Meleg K. (22/6 p., 7 lep.), J. Santiago (15 p., 6 lep., 4-4 szl. és ea., 12 gp.), Dunai Z. (12/6 p. - 15 mk. - 6 lep., 7 gp.), Mester M. (12/3 p., 4 lep.) és Rátvay B. (11 p., 6 lep., 5 gp.) - 10 pont fölött dobott. A második félidőben átvette a játék irányítását a hazai együttes, amely 5 kétszámjegyű pontot "termelő" játékosa - M. Creek (27/21 p., 9 lep., 6 gp.), Lippai Sz. (18 p., 3 lep.), Kozák M. (17/3 p., 5 lep., 4-4 szl. és ea., 8 gp.), Velkey G. (13/9 p., 5 lep.) és a hibátlanul dobó Gerőcs B. (12/3 p. - 4/4 du-, 1/1 tr. és bü. -, 5 lep.) révén nagy hajrával szorossá tette a végjátékot, de végül 3 pont megmaradt a vendég gárda előnyéből.

Óbudai Kaszások - Salgótarjáni KSE   93-97

Jobban kezdett, s a nyitó negyed közepén 13-5-re vezetett az alsóházi rangadón a vendég Salgótarján, ám a nyitó negyed végére ledolgozta hátrányát a hazai együttes. A második szakaszt is a nógrádiak kezdték jobban, ám a negyed derekáig tapadt rájuk az Óbuda. A félidő hajrája egyértelműen a nagyrészt W. Douglas (31/3 p., 11 lep., 3 szl., 4 ea., 5 gp.), Karanfilovski V. (21/15 p., 6 lep., 4 gp.), Váits O. (13/3 p.) és Hargitai K. (10/6 p., 8 lep.) eredményességére építő tarjániaké volt, akik egy 21-5-öt "repesztve" közel 20 pontos előnyt szereztek szünetre.  Szünet után állandósult egy stabil 15 pont körüli vendég vezetés, majd a szakasz végén egy 5-0-s "részhajrával" 10 ponton belülre kerültek a vendéglátók. A záró etap elején tartotta 10 pont körüli előnyét a látogató, ám a szakasz közepén egy 11-2-vel szorossá tették a találkozót a Boros M. (27/9 p., 7-7 lep. és ea., 6 gp.)-Armaghani Á. (23/6 p., 7 lep.)-Supola Z. (14 p., 4-4 lep. és ea.)-Pollák B. (11/9 p., 6 lep.) kvartett vezette  óbudaiak. A hajrában kritikus helyzetekben rendre villant valaki - többnyire Douglas - a vendégektől, ám Armaghani hármasával a hazaiak hosszabbításra mentették a találkozót. A túlóra Armaghani duplával indult, ám ő ekkor eléggé magára maradt a pontszerzésben, s a hosszabbítás derekán egy 7-0-lal eldöntötte a maga javára az összecsapást a Salgótarján.

TF-BP - Phoenix MT Fót 86-96

A nyitó negyed derekán bemutatott 8-0-lal 10 ponttal ellépett és a nyitó szakaszt 8-cal meg is nyerte a Megyeri Tigrisek együttese. A 2. játékrész elején 14 pont fölé nőtt a vendég előny. A negyed derekán 10 ponton belülre került a TF-BP csapata, majd állandósult a 10 pont körüli vendég vezetés, 11 pontos előnnyel fordult a fóti legénység. Egészen hajráig úgy tűnt, gond nélkül nyeri a mérkőzést a leginkább J. Kinney (28/3 p., 9-9 lep. és gp., 8 ea.), Juhos L. (19/3 p., 20 lep., 4 szl., 6 gp., 2 bl.), Tichov D. (13/6 p., 4 lep.) és Szabó N. (13 p., 8 lep.) pontjaiban bízó Fót, amely 3 és fél perccel a vége előtt 14 ponttal vezetett. Másfél perc alatt azonban egy 9-0-t "repesztve" szorossá tette a találkozót a Dancsecs A. (31/3 p., 3-3 lep. és szl., 6-6 ea. és gp.), Szántó D. (17/6 p., 8 lep., 4 ea., 6 gp.) és Kelenföldi D. (12 p., 6 lep.) kosaraira alapozó TF-BP. Ekkor azonban a vendégek légiósa, Kinney dobott egy triplát, és már nem adta ki a kezéből a vezetést a Phoenix.

DEAC U23 – Újbuda MAFC 73-70

Igazán jól, élcsapathoz méltó módon csak a 2. negyedben játszott a leginkább Polgárdy Á. (21/9 p., 6 szl., 4-4 ea. és gp.) és Bordács S. (14 p., 13 lep.) eredményességére építő MAFC, így a debreceni fiatalok küzdelmes mérkőzésen főként Várszegi Á. (22/12 p., 5 lep., 3 szl., 4 ea.) és Varga S. (15/9 p., 5 lep., 4 gp.) jóvoltából véget vetettek a patinás fővárosi együttes 14 mérkőzéses győzelmi sorozatának.

CKE - Vasas Akadémia 96-70

Minden negyedet megnyerve aratott önmagában is meglepő, azon túlmenően pedig váratlanul sima, mondhatni fölényes győzelmet Velkey J. (22/15 p., 3 lep., 5 gp.), Csaba Gy. (19/6 p., 7 lep., 3 ea.), Kertész D. (15/9 p., 5 ea.), továbbá Horváth M. és Dragasevic V. (12/6-12/6 p.) találataira a 13 gólpasszt szétosztó D. Herendic hatékony szervezőjátékára és a közel 60%-os (16/28, 57,1%) triplamutatójára támaszkodó Cegléd az elsősorban Fekete V. (18/12 p., 3-3 lep. , szl. és gp.), Andrássy G. (14/3 p., 5 lep.), Cseh B. (11/3 p., 3 lep.) és Takács D. (10 p. - 13 mk. - 4 gp.) pontjaiban bízó Vasas csapata ellen.

BKG Príma Akadémia - HÜBNER Nyíregyháza BS 110-78

Pár éve ez a két gárda játszotta a finálét, egy remek ötmeccses döntőt, és most is izgalmasnak ígérkezett a gyenge kezdése után zsinórban 6 meccset nyerő Nyíregyháza vendégjátéka a szigetszentmiklósi oroszlánbarlangban. Nos, az izgalmak ezúttal elmaradtak, a BKG a szünetig szerzett 20 pont fölötti vezetésének, továbbá leginkább Nagy Bo. (32/12 p., 3 lep., 6 ea., 9 gp.), Nagy Be. (17/15 p., 7 lep., 4-4 szl. és ea., 12 gp.), J. Newman (16/3 p., 6 lep.) és Büki L. (14/12 p.) kosarainak köszönhetően simán verte a főként Völgyi M. (24 p., 6 lep.), Glatz S. (14/3 p., 4 lep.) és Bonifert B. (12/3 p., 3-3 lep. és gp.) pontjaiban bízó Nyíregyházát, megtörve ellenfele 6 mérkőzéses nyerő sorozatát.

Zöld csoport:

Dunaharaszti MTK - Nagykőrösi Sólymok 52-60

Küzdelmes, fordulatos mérkőzést nyert meg jobb hajrájára, továbbá elsősorban Fehér P. (18/12 p., 3 ea.) és Molnár B. (11 p., 5 lep.) eredményességére építve a Nagykőrös a Pafféri P. (11/6 p., 10 lep., 3-3 ea. és gp.)-Boinitzer D. (11 p. - 15 mk. -, 10 lep., 3 gp.)-Rozs M. (10/6 p., 7 lep.) trió vezette Dunaharaszti otthonában. Érdekesség, hogy mindkét együttes 6-6 triplát dobott be, csak amíg a hazaiak 36, addig a vendégek csupán 21 próbálkozásból.

Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK - Dávid Kornél KA 70-77

A nyitó és a záró szakaszban egyértelműen jobban, pontosabban játszva nyerte meg Simon B. (26/6 p., 5 lep., 3 szl.), Molnár D. (15/12 p.) és Kis R. (11/6 p., 11 lep., 5 gp.) vezérletével a rangadót a DKKA a Lakatos M. (16/6 p., 5 lep., 3 ea., 8 gp.), Gáspár B. (16/3 p., 7 lep.) és Kocsis Z. (16 p., 5 lep., 3 gp.) találataira támaszkodó Tiszaújváros otthonában.

Eszterházy SC - Agrofeed UNI Győr 80-81

Az ellentétes félidőket hozó találkozó szünetében 16 ponttal vezetett a leginkább Szicsák B. (28/3 p., 15 lep.), Ficsor Á. (10/6 p., 6 lep.) és Bajusz Á. (10/6 p.) kosaraira alapozó hazai gárda. Térfélcsere után átvette az irányítást az elsősorban Bakon Cs. (25/9 p., 4 gp.), a tripla-dupla közelében járó Kámán B. (21/6 p., 8 lep., 6 ea., 13 gp.), Kámán K. (16/3 p., 8 lep.) és Garancz M. (10 p - 12 mk. - 8 le.) pontjaiban bízó győri csapat, és a végjátékban a maga javára fordította a találkozót.

Atomerőmű SE U23 - Nagykőrösi Sólymok 93-90

Az első 3 negyedet, ha szűken is, de a nagyrészt Mészáros B. (21/12 p., 6 lep., 5 gp.), Molnár B. (16/3 p., 3-3 lep. és gp.), Tóth B. (14/3 p., 5 lep., 6 ea.), Mári G. (13 p., 7 lep.) és Fehér P. (12/6 p. - 17 mk. - 12 lep.) eredményességére építő vendégek nyerték, ám a záró szakaszban a Géringer G. (29/9 p., 12 lep., 4-4 szl. és gp., 3 ea.), Kékesi K. (19/9 p., 3-3 lep. és gp.), Pajor D. (13/3 p. - 15 mk. - 11 lep., 3-3 szl. és ea.) és Pajor K. (12 p., 11 lep., 3-3 szl. és ea.) vezetésével nagyot hajrázó paksi fiatalok a maguk javára fordították a találkozót.

NKA Universitas Pécs II - Vásárhelyi Kosársuli 67-74

A 21-13-ra megnyert 2. negyednek és elsősorban Rosic U. (19/3 p., 7 lep., 4-4 ea. és gp.), Kelemen B. (17/6 p., 5 lep.) és Balogh L. (10 p. - 5/5 mk. - 4 lep.) kosarainak köszönhetően győztek a vásárhelyiek a nagyrészt Bolyos M. (18/6 p., 7 lep., 6 gp.), Kelemen B. (16 p., 9 lep., 4 ea.), B. Korszunszkij (15/6 p., 10 lep., 7 szl.) és Füzesi A. (11 p., 6 ea.) találataira támaszkodó pécsi fiatalok otthonában.

Békéscsaba - Veszprémi KK 101-98

A 2. negyed derekáig nem nagyon "eresztették" egymást a felek, ám ekkor egy 11-0-lal 7 pontos előnyt szerzett a Békéscsaba. Erre egy 11-2-vel reagált, és fordított a Veszprém, amely a félidő végi nagy dobópárbaj után 2 pontos vezetéssel fordult. Bár a 2. félidő hazai kosárral indult, erre egy 6-0-lal felelve ellépett a M. Moore (33/6 p., 17 lep.)-Szabó P. (16/6 p., 5 lep., 10 gp.)-Varga D. (15/15 p.)-Prodanovic T. (12/6 p. - 16 mk. - 7 lep.) kvartett vezette Veszprém. A vendéglátók üldözőbe vették ellenfelüket, sőt egy 11-4-gyel vissza is szerezték a vezetést. Ettől kezdve sokáig váltott vezetéssel haladtak a csapatok, mindkét félnek akadtak rövid jobb és gyengébb periódusai. A 4. negyed minimális veszprémi vezetéssel indult, ám egy 8-0-lal 7 ponttal "meglógtak" a jórészt Varga Á. (26/6 p., 8 lep., 7 gp.), N. Sucov (22/12 p.), Varga Z. (14/6 p., 6 lep., 7 gp.), Hajdu M. (14/3 p., 4 lep.) és Cvijin P. (12/3 p., 5 lep.) pontjaiban bízó hazaiak. A szakasz derekán fokozta az izgalmakat egy 6-0-s veszprémi futás, ám a hajrában egy 9-1-gyel ismét ellépett a Békéscsaba, a végjátékban pedig már hiba dobtak extra hármasokat a vendégek, egy triplányi előny megmaradt a viharsarki legénység előnyéből és megnyerte a látványos, s összesen "testvéries 12-12-es megosztásban 24 hárompontos kosarat hozó ütközetet.

Százhalombattai KSE - SMAFC 1860 Soproni Egyetem 65-81

A hullámzó, fordulatos játékot hozó első félidő után 2 ponttal a Csík R. (17/3 p., 4 lep., 5-5 szl. és ea., 7 gp.), Seregély B. (13/9 p.) és Láncos K. (12 p., 6 lep., 5 ea., 3 gp.) eredményességére építő hazaiak álltak jobban. Szünet után egy 12-3-as bő 6 perccel fordított és el is húzott a SMAFC. Innen még felzárkózott a vendéglátó, ám a záró etap első 7 percében 2 ponton tartva a hazaiakat, Rátvay T. (31/12 p., 7 lep., 3 ea.), Csátaljay B. (19 p., 3 lep.), Bakk K. (15/6 p., 6 lep., 3 ea.) és Tóth D. (10/3 p., 7 lep., 4 szl., 5 ea., 9 gp.) vezérletével eldöntötték a mérkőzést a soproniak.

Dunaharaszti MTK - Pénzügyőr SE 79-49

Minden negyedet megnyerve úgy győzte le elsősorban Pafféri P. (17/3 p., 7 szl., 6 ea., 8 gp.) és Joó T. (17/3 p.) ponterős játékával a Dunaharaszti simán a Barócsi Á. (13 p., 7 lep., 4 ea.)-Kerkai Á. (10 p., 3 szl., 8 ea.) kettős vezette Pénzügyőrt, hogy a hazai gárdából mind a 10 pályára lépő játékos eredményes volt.

Kérjük, hogy látogass el a Kezdő5 támogatói felületére, ahol plusz tartalmak várnak! Részletek ide kattintva!

Fotó, slide: hunbasket.hu