Férfi NB I B: A Salgótarján és a Nagykőrös szállította a hétvége bravúrját

Nem szűkölködött sem meglepetésekben sem pedig izgalmakban az elmúlt hét a férfi másodosztályban. A piros csoportban a legnagyobb bravúr a Salgótarján nevéhez fűződött, amely a MAFC otthonában  diadalmaskodott, a zöldben pedig a Nagykőrös "elkapta" a listavezető Dávid Kornél KA együttesét. A piros csoportban a MEAFC hosszabbításban győzte le a Budafokot, egyetlen pont döntött a BKG - Óbuda összecsapáson, a PVSK pedig azok után, hogy rögtön a találkozó elején nagy előnyt szerzett, alaposan megizzadt a győzelemért Fóton.

A Hunbasket összefoglalója:

Piros csoport:

MAFC - TF-BP 99-81

A szünetig szerzett 15 pontos előnyének, továbbá leginkább A. Archibald (21 p., 3-3 lep., ea. és gp.), Polgárdy Á. (20/6 p., 3-3 lep. és szl., 8 gp.) és Komma L. (12 p., 5 lep.) eredményességének köszönhetően győzte le biztosan az esélyes MAFC a játékot szünet nagyrészt Kelenföldi D. (26/6 p., 16 lep., 3 ea., 4 bl.), Dancsecs A. (16/6 p., 3 szl., 7 gp.), Anda D. (15 p., 6 lep.) és Karosi G. (13/3 p. - 16 mk. -, 3 lep.) jóvoltából után kiegyenlítetté tevő TF-BP gárdáját.

MEAFC Miskolc Peka BAU - Budafok 96-91

Az ellentétes félidőket hozó összecsapás szünetében 17 pontos előnyben volt a Tóth B. (24/12 p., 4 lep., 6 ea., 9 gp.)-Czirbus J. (23/3 p., 10 lep., 3 gp.)-Kozák M. (16/3 p., 8 lep., 3-3 ea. és gp.)-Kozák B. (11/3 p., 3 lep.)-Gerőcs B. (10 p., 3 lep.) "ötösfogat húzta" hazai gárda, de a második félidőben a magára találó Budafok Varga D. (25/6 p., 8 lep., 6 ea.), K. Swanson (24 p., 11 lep.,), Piukovics B. (15/9 p., 3 gp.), Lucey C. (10 p., 4-4 lep. és gp.), továbbá a 13 gólpasszt "kézbesítő Moravcsik Á. vezérletével ledolgozta hátrányát, így jött a  hosszabbítás, amelyet a MEAFC kezdett jobban, ám a Budafok fordítani tudott, de végül hazaiak kerekedtek felül.

Jászberényi KSE - Vasas Akadémia 64-87

Minden negyedet megnyerve aratott magabiztos győzelmet Olasz Á. (19 p., 4 lep., 3 gp.), Andrássy G. (17 p., 9 lep.) és Cseh B. (10/3 p., 8 pe.., 4 ea.) eredményességére, no meg a 44-24-gyel "behúzott" lepattanózásra építve a Vasas az elsősorban Rátvay B. (25 p., 3 lep.) és Meleg K. (12/6 p., 6 lep., 3 szzl., 4 ea.) pontjaiban bízó Jászberény otthonában.

Újbuda MAFC - Salgótarjáni KSE 81-84

Hullámzó, fordulatos, végig kiélezett, szoros mérkőzésen aratott bravúros győzelmet leginkább W. Douglas (27 p., 9 lep., 4 szl., 5 ea.), Váits O. (14 p., 8 lep., 3 szl.), Hargitai K. (13/9 p.) és Kalassai M. (10/9 p. - 12 mk. - 3 lep.) kosaraira alapozva a Salgótarján az  egyértelmű esélyes, 3 nappal korábban is bajnokit játszó, s azt biztosan megnyerő, ezúttal pedig az A. Archibald (28/3 p., 4 lep., 3-3 ea. és gp.)-Katona B. (13/9 p.)-Polgárdy Á. (10/3 p., 7 lep., 5 ea., 3 gp.) trió vezette  MAFC otthonában.

Hübner Nyíregyháza BS - Ceglédi KE  92-85

A végig szoros, kiélezett összecsapás félidejében 3 ponttal a Dragasevic V. (27/9 p., 5 lep., 3 szl., 4 gp.), Csaba Gy. (20/12 p., 3-3 lep. és ea.), Csorvási M. (13 p., 9 lep.) és Velkey J. (11/3 p. - 15 mk. - 5 lep., 4 ea.) eredményességére építő Cegléd vezetett. A nagy dobópárbajt hozó 3. negyedben C. Ervin (29/9 p., 10 lep., 3 szl., 4 gp.), Bus I. (15/6 p., 8 lep., 3 ea., 4 gp.), Bonifert B. (14/3 p., 4 lep.) és Tarján I. (13 p., 8 lep., 3 ea., 4 gp.) révén fordított a hazai együttes. A záró etapban a Cegléd végig üldözte a Nyíregyházát, többször is megközelítette 1 pontra, de a kritikus, kiélezett szituációkban valaki mindig villant hazai részről, így nyíregyházi diadal született.

BKG Príma Akadémia - Óbudai Kaszások  88-87

A nyitó etapot 5 ponttal "elvitte" a vendég együttes, ám remek 2. negyedével a félidőben ugyanennyivel már Nagy Bo. (26/9 p., 7 gp.), Büki L. (15/15 p.., 3 lep.), Nagy Be. (14/6 p. - 15 mk. - 6 lep., 5 gp.) és J. Newman (11 p., 6 lep.) vezérletével a BKG vezetett. A folytatásban, ha szűken is, de a hazaiak vezettek. Bő 1 perccel a befejezés előtt 8 pontra nőtt a vendéglátó előnye, de az Armaghani Á. (29 p., 18 lep., 4 ea.),  Supola Z. (21/3 p., 5 gp.) és Boros M. (19/3 p., 7 lep., 4 ea., 5 gp.) pontetrősségében bízó Kaszások együttese nem adta föl, egy 7-0-lal 1 pontra felzárkózott, sőt volt labdája fordítani, de a dobás kimaradt, így a hazaiak örülhettek.

Phoenix MT Fót - PVSK Veolia 83-88

Esélyeshez méltó magabiztossággal kezdve a nyitó negyed derekára 10 pont fölötti (18-6) előnyt szerezve elhúzott a PVSK. Ezt követően Horti B. (21 p., 13 lep.), Bíró O. (12/3 p., 9 lep., 4 gp.), L. Igrutinovics (11 p. - 15 mk. - 5 lep., 4 ea., 3 gp.) és Halász Á. (10/3 p., 10 gp.) jóvoltából  egészen a 3. negyed derekáig tartotta "tízen túli" előnyét a pécsi együttes. Ekkor egy 11-2-es rohammal 6 pontra felzárkózott az egyik legjobbját, Juhost nélkülözve nagyrészt Markovic L. (22/6 p., 4 lep., 3 ea.), Tichov D. (15/6 p., 3 lep.),  J. Kinney (14 p., 6-6 lep. és ea., 3 szl., 10 gp.) és Richter D. (11/3 p., 3 lep.) találataira támaszkodó hazai együttes. A szakasz egy 5-1-es pécsi hajrával és 10 pontos vendég vezetéssel zárult. A záró etap derekán is megvolt a "közte 10", majd hatalmas hajrát vágott ki a "vérszagot érző" Megyeri Tigrisek gárdája, amely egy 9-0-lal 1 pontra megközelítette ellenfelét. Az igen izgalmassá váló végjátékban egy "becsúszott" eg technikai hazai oldalon, így végül a PVSK örülhetett.

TF-BP - DEAC U23   95-77

A végig szoros, kiegyenlített 1. félidő végén csupa 4-es állt az eredményjelzőn, szünetben 44-44-re álltak a felek. A debreceni fiatalok Hegedűs B. (11/9 p., 7 lep., a 3 ea.), Fekete-Gál Cs. (10/6 p.), Neuwirth B. (10/6 p., 3 ea.) és Csizmadia A. (10 p., 8 lep.) kosaraival  a 3. negyed hajrájáig tartották a lépést a fővárosiakkal, ám a szakasz egy 6-0-s hazai rohammal zárult, és 7 pontos TF-BP vezetéssel ért véget. A vendéglátók a záró etap derekáig tartották 5 és 10 pont közötti előnyüket, majd ekkor egy 7-0-lal eldöntötték a találkozót és Kelenföldi D. (20/6 p., 6 lep.), Karosi G. (20/3 p., 4 lep.), Dancsecs A. (17/9 p., 5 lep., 6 ea., 12 gp.) és  Anda D. (13 p., 6 lep., 4 ea.) vezérletével végül közel 20 ponttal nyertek. Érdekesség, hogy a lepattanó csatát 42-32-re nyerték a vendégek, ám ezt a TF-BP a kétpontosok sokkal jobb (24/30, 80% ill. 19/39, 48,7%) értékesítésével bőven kompenzálta.

Zöld csoport:

Nagykőrösi Sólymok - Dávid Kornél KA 84-82

Az első 3 negyedben Mészáros B. (16/12 p. - 18 mk. - 6 lep., 4 gp.), Mácsai K. (15/3 p., 11 lep., 5 gp.), Tóth B. (12/3 p., 3 szl.), Kocsis A. (12/3 p., 8 lep., 4 szl., 3 ea.) és Fehér P. (10/9 p. - 12 mk. -, 4 lep., 3 ea.) vezérletével kézben tartva a játék irányítását, a záró etapot megelőzően 10 pont fölötti előnyt építve aratott bravúros győzelmet a Nagykőrös a záró szakaszban Szabó Zs. (21/3 p., 8 lep., 3 szl., 4 ea.),  Simon B. (20/9 p., 5 lep.) és Tóth P. (10 p. - 15 mk. -, 4 lep., 3-3 szl. és gp.) révén nagyot hajrázó éllovas DKKA gárdáját.

Vásárhelyi Kosársuli - Veszprémi KK 96-84

Két jó formában lévő csapat találkozóján a hazaiak a szünetig szerzett 7 pontos előnyükre, valamint  nagyrészt  Rosic U. (29/9 p., 5 lep., 3 ea., 8 gp.), Orgona G. (28 p., 8 lep.), Bálint E. (17/3 p., 4 lep., 3 gp.) és Borbáth B. (10/3 p., 5-5 lep. és gp.) kosaraira alapozva győzték le a M. Moore (37 p., 14 lep., 3 ea.)-M. Popadic (13/3 p., 3 gp.)-Madár A. (11/6 p., 5 lep., 3-3 szl. és gp.)-Szabó P. (11/3 p., 3 lep.) kvartett vezette, az igazán hatékonyan csak a 3. negyedben védekező veszprémi együttest.

Agrofeed UNI Győr - Atomerőmű SE U23 96-73

A nyitó és a záró negyedben nyújtott egyértelműen jobb, pontosabb játékára és főként Kámán B. (23/6 p., 4 lep., 5 szl., 3 ea., 7 gp.),  Kámán K. (18/3 p., 3 lep., 4-4 szl. és ea.), Bakon Cs. (16/12 p., 5 lep., 3 ea., 4 gp.) és Garancz M. (15/6 p., 9 lep., 4 szl.) eredményességére építve győzte le biztosan a győri csapat az elsősorban M, Inalegwu (15/6 p., 3 ea.) és Heimann G. (13/3 p., 4-4 szl. és ea., 3 gp.) pontjaiban bízó paksi fiatalokat.

Pénzügyőr SE - Békéscsaba 62-68

A kiegyenlített játékot  hozó első félidő után a 22-16-ra megnyert 3. negyednek, továbbá szinte kizárólag Varga Á. (19/6 p., 12 lep., 4 gp.), N. Sucov (15/3 p., 16 mk. -, 3 szl., 8 gp.), Hajdu M. (14 p., 7 lep., 3 ea.) és Varga Z. (11/6 p., 5 lep., 3 gp.) kosarainak köszönhetően diadalmaskodott a Békéscsaba a főként Barócsi Á. (15/6 p., 10 lep., 4 ea., 3 gp.), Kerkai Á. (15/3 p., 6 lep., 3 gp.) és Tóth K. (10 p., 7 lep.) találataira támaszkodó Pénzügyőr otthonában.

NKA Universitas Pécs II - SMAFC 1860 Soproni Egyetem 79-62

A nyitó és a záró szakaszban egyértelműen jobban, pontosabban játszva győzte le Kelemen B. (17/3 p., 10 lep., 3 ea.), Merkl B. (16/3 p., 6 lep.), Zalay B. (14/12 p., 4 gp.), Bolyos M. (14/6 p., 5 lep., 4 szl., 2 gp.) és B. Korszunszkij (13 p., 5 lep.) vezérletével biztosan az NKA II a Csátaljay B. (17/3 p., 3-3 lep. és ea.)-Palotai M. (14/3 p. - 15 mk. - 6 lep.)-Rátvay T. (13/9 p., 5 lep.) trió vezette SMAFC együttesét.

Dunaharaszti MTK - Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK 65-75

Úgy 3 és fél perccel a befejezés előtt Boinitzer D. (20/3 p., 17 lep., 3 szl.), Imolay Á. (12/6 p.) és Rozs M. (11/3 p., 5 lep., 3 ea.) jóvoltából még döntetlenre állt az erősen tartalékos összetételben pályára lépő Dunaharaszti az esélyes borsodi együttes ellen, ám ekkor, 64-64 után egy 9-0-lal a Bán T. (27/21 p., 5 lep.)-Csák B. (11/9 p., 5 lep.)-Kiss K. (11/9 p., 8 lep.) trió vezette Phoenix eldöntötte a maga javára a találkozót.

Eszterházy SC - Százhalombattai KSE 79-72

A 3. negyed végére felépített 13 pontos vezetésének, továbbá Gilszki E. (17/6 p., 6 lep., 3 ea., 9 gp.), Bajusz Á. (16/9 p., 5 lep.), Máté B. (12/3 p., 8 lep.) és Rékasi B. (10 p., 14 lep., 6 gp.) kosarainak köszönhetően győzte le az egri gárda a nagyrészt Csík R. (21 p., 11 lep., 3 ea., 6 gp.), Seregély B. (14/12 p., 3 lep.) és Kovács S. (13/3 p. - 19 mk. - 10 lep.) találataira támaszkodó, a lepattanózást 50-41-re megnyerő Százhalombattát. Az elvesztett lepattanózást a jobb triplázással (10/24, 41, 66% ill. 7/32, 21,875%) kompenzálta az Eszterházy.

Kérjük, hogy látogass el a Kezdő5 támogatói felületére, ahol plusz tartalmak várnak! Részletek ide kattintva!

Fotó, slide: hunbasket.hu