Férfi NB I B: Ritkán borult a papírforma

Azt leszámítva, hogy a zöld csoportban a Hódmezővásárhely simán verte a SMAFC együttesét, nagyjából papírforma-eredmények születtek a múlt hétvégi fordulóban a férfi másodosztályban. A piros csoportban a Nyíregyháza sorozatban harmadik győzelmét aratta, és már közelít a középmezőnyhöz, a debreceni fiatalok Óbudán tudtak nyerni, a csoport rangadóján pedig a BKG 25 percig tudta tartani a lépést a Vasassal.

A Hunbasket összefoglalója:

Piros csoport:

TF-BP – PVSK-Veolia 70-81

A rendkívül hullámzó játékot hozó első félidő után 5 ponttal még a Dancsecs A. (22/9 p., 3 lep., 4 gp.), Karosi G. (16/6 p., 14 lep., 3 ea., 4 gp.), Kelenföldi D. (13/3 p., 9 lep., 2-2 bl. és ea.) és Anda D. (12 p., 4 lep.) eredményességére építő hazai gárda vezetett, ám a pécsiek a 23-9-re megnyert 3. negyednek, továbbá nagyrészt O. Micsovics (20/3 p., 8 lep., 3-3 szl. és ea.), BÍró O. (15 p., 11 lep.), Mokánszki M. (15 p., 4 lep.) és Frank Á. (10/3 p., 3 lep.) pontjaiban bízva fordítottak és végül 11 ponttal nyertek.

Újbuda MAFC – Phoenix-MT Fót 106-76

Buzás B. (20/12 p., 4 szl., 3 gp.), a hibátlanul dobó Komma L. (20/3 p. - 7/7 du., 1/1 tr., 3/3 bü. -, 10 lep.), Polgárdy Á. (18/3 p., 5 lep.), Bordács S. (10 p., 9 lep., 3 ea.) és Kovács L. ( 10 p., 4 lep., 3-3 ea. és gp.) jóvoltából az első 3 negyedben nagy fölényben játszva verte kerek 30 ponttal a MAFC a nagyrészt Juhos L. (19 p., 8 lep., 3 ea.), J. Kinney (16 p., 6 lep., 4 szl), Tóth Z. (13/3 p., 4-4 lep. és gp.) és Markovic L. (11/3 p. - 18 mk. - 4 gp.) találataira támaszkodó fóti együttest.

Jászberényi KSE - Budafok 89-76

A nagyrészt K. Swanson (25/12 p., 12 lep., 3 ea.), Siklós O. (14/3 p., 5 lep.), Piukovics B. (14/3 p. - 16 mk. - 3 lep.) és Tursics K. (12/3 p., 3 gp.) kosaraira alapozó Budafok a 4. negyed derekáig tartotta a lépést a jászságiakkal, ám ekkor a Dunai Z. (21/9 p., 3 lep.)-Meleg K. (17/3 p., 7 lep.), Mester M. (11/3 p., 5 lep.)-Dékány I. (11 p.., 7 lep., 3-3 ea. és gp.) kvartett vezette hazai együttes egy 8-0-lal "lerázta magáról" ellenfelét.

Ceglédi KE - MEAFC-Miskolc Peka BAU 87-62

A páratlan negyedekben nagy fölényben játszva győzte le elsősorban Velkey J. (19/15 p., 8 lep., 3 ea., 4 gp.), Csorvási M. (18 p., 14 lrp., 2 bl.), Csaba Gy. (17/3 p., 5 lep., 3-3 szl. és gp., 4 ea.) és D. Herendic (13/9 p., 6-6 lep. és szl., 10 gp.) jóvoltából biztosan a Cegléd a nagyrészt Gerőcs R. (22/6 p., 4 lep.), Kozák B. (14/3 p., 4 lep.) és Kozák M. (10/9 p., 8 lep., 6 ea.) eredményességére építő miskolciakat.

Salgótarjáni KSE - Hübner Nyíregyháza BS 71-81

Ha szűken is, de minden negyedet megnyerve győzött E. Carlbe (21/3 p., 15 lep., 4 szl., 3-3 ea. és gp.), Bonifert B. (14/9 p., 7 lep., 3 ea.), Nagy S. (13/9 p., 3 lep.) és Bus I. (10-10 p. - 15 mk. - és lep., 5 ea.) vezérletével a Nyíregyháza az elsősorban W. Douglas (22/6 p., 9 lep., 4 ea.) és Váits O. (12 p.) pontjaiban bízó Salgótarján otthonában.

Vasas Akadémia - BKG Príma Akadémia 87-69

A Nagy Bo. (20/6 p. - 24 mk. - 4 ea., 10 gp.)-Nagy Be. (19/15 p., 3 lep., 4 szl., 7 gp.)-Büki L. (11/9 p.) trió vezette BKG a 3. negyed derekáig még tartotta a lépést a Vasassal, de ezt követően már egyértelműen a nagyrészt Olasz Á. (21 p., 3 lep.), Fekete V. (15/12 p., 6 lep., 4 szl., 5 gp.), Takács D. (12/6 p., 4 lep., 6 gp.), Farkas A. (10 p., 5 lep., 3-3 ea. és gp.) és Andrássy G. (10 p., 5 lep.) kosaraira alapozó hazai gárda akarata érvényesült, amely végül közel 20 pontos győzelmet aratott.

Óbudai Kaszások - DEAC U23 78-84

A szünetig szerzett 9 pontos előnyükre, továbbá nagyrészt Czermann P. (22 p., 8 lep., 3 ea.), Hőgye P. (14/6 p., 9 lep., 5 ea.) és Varga S. 13/3 p., 8-8 lep. és gp., 4 ea.), no meg a 45-32-re nyert lepattanózásra építve győztek a debreceni fiatalok az Armaghani Á. (22 p., 8 lep., 3 gp.), Lakosa Á. (14/6 p., 3 gp.) és Boros M. (14/3 p., 4 lep., 3-3 ea. és gp.) vezérletével a hajrában még 3 pontra felzárkózó Óbuda otthonában.

Zöld csoport:

Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK - Atomerőmű SE U23 88-62

Az első negyedet 3 ponttal még "elvitték" az elsősorban Géringer G. (20/6 p., 8 lep., 3 szl.) és Kékesi K. (12/3 p. - 16 mk. - 5 lep.) pontjaiban bízó paksi fiatalok, ám a folytatásban már egyértelműen annak a  hazai gárdának az akarata érvényesült, amelyből öten is - Lakatos M. (17/6 p., 6 lep., 3 ea., 4 gp.), Bán T. (15/12 p., 3 lep.), Kiss K. (15/3 p., 4 lep., 5 gp.), Kocsis Z. (10/3 p., 14 lep., 3-3 ea. és gp.) és Gáspár B. (10 p., 5 lep.) kétszámjegyű pontot szereztek, így a Phoenix végül biztosan győzött.

Vásárhelyi Kosársuli - SMAFC 1860 Soproni Egyetem 99-77

Egy negyed után 8 ponttal, és még szünetben is 2-vel a nagyrészt Schöll R. (19 p., 8 lep.), Rátvay T. (18/6 p., 3 ea.), Flasár Z. (14/6 p., 10 lep., 2-2 bl. és ea.) és Csátaljay B. (12/3 p., 5 gp.) eredményességére építő vendég soproni együttes vezetett, ám térfélcsere után már egyértelműen a Kelemen B. (27/21 p.  - 7/9 tr.) - 7 lep., 4 szl. )-Bálint E. (19/9 p., 8 lep.)-Orgona G. (18/6 p., 5 lep.)-Balogh L. (10/6 p., 4 lep., 3 gp.) kvartett vezette, és a hatalmas mezőny- és szervező munkát végző Borbáth B. (5/3 p. - 8 mk., 7 szl., 9 gp.) által jól "mozgatott" Hódmezővásárhely akarata érvényesült, amely végül biztos, 20 pont fölötti győzelmet aratott. .

Dávid Kornél KA - Pénzügyőr SE 98-76

A szünetig szerzett 15 pontos vezetésére és Szabó Zs. (29/3 p., 10 lep.), Simon B. (20/6 p., 5-5 lep. és szl.), Kis R. (16/9 p., 3 lep., 5 gp.) és Molnár D. (15/9 p., 3 lep.) ponterős játékára építve győzte le a DKKA a Tóth K. (17/6 p., 4 lep.), Kerkai Á. (15 p., 7 lep., 4 ea., 3 gp.), N. Ratiani (11/3 p., 4 lep.), Barócsi Á. (11 p., 5 lep.) és Szekeres Á. (10/9 p. - 3/3 tri. - 4 lep., 5 gp.) jóvoltából igazán jól csak a 3. negyedben játszó Pénzügyőr csapatát.

Százhalombattai KSE - Agrofeed UNI Győr 67-83

Az első félidőben szerzett 26 pontos előnyének, valamint nagyrészt Bakon Cs. (29/21 p., 3-3 lep. és szl., 4 ea., 7 gp.), Kámán B. (24/9 p., 6-6 lep. és e., 5 gp.) és Horváth Á. (11/3 p., 5 lep.) eredményességének köszönhetően győzte le biztosan a Győr a szünet után elsősorban Csík R. (19 p., 5 lep., 4-4 ea. és gp.), Láncos K. (12 p., 10 lep.) és Novák P. (10 p., 5 lep., 3 ea.) révén feljavuló, ám távolról igen gyengén (4/34, 11.76%) dobó Százhalombattát.

Nagykőrösi Sólymok - Eszterházy SC 78-68

A nyitó negyedet 2 ponttal még elvitték" a Pomázi P. (17/12 p., 3-3 lep. és gp., 5 ea.), Szicsák B. (17 p., 6 lep.) és Máté B. (13/9 p., 9 lep., 3 ea.) kosaraira alapozó vendég egriek, de a folytatásban átvette az irányítást, és elsősorban a 22-14-re megnyert 2. negyedre, továbbá Fehér P. (24/9 p., 5 lep., 3-3 szl. és ea., 4 gp.), Tóth B. (13/3 p., 3 lep., 4 szl.), Mészáros B. (11/9 p. - 13 mk. - 4 lep., 6 szl., 3-3 ea. és gp.), valamint Molnár B. (11 p.) találataira támaszkodva fordított, és végül győzött a Nagykőrös.

Békéscsaba - NKA Universitas Pécs II 83-95

A szünetig szerzett 9 pontos vezetésének, továbbá Rátgéber T. (22/12 p., 6-6 ea. és gp.), Kazy B. (21/6 p., 8 lep.) és Bor G. (19/3 p., 4 lep., 3-3 ea. és gp.) ponterős játékának köszönhetően nyertek a pécsiek a Varga Á. (30/3 p., 3-3 lep. és gp.)-Hajdu M. (14 p., 6 lep., 5 ea.)-Varga Z. (12/6 p., 3-3 lep. és szl., 4-4 gp. és ea.)-Cvijin P. (12/6 p) kvartett vezetésével az igazán jól csak a 3. negyedben játszó Békéscsaba otthonában.

Veszprémi KK - Dunaharaszti MTK 81-76

Ellentétes félidők mérkőzésén a szünetben 12 ponttal még a Rozs M. (17 p., 10 p.,), Joó T. (15/6 p., 3 lep.) és Pafféri P. (14/6 p., 4 lep., 3-3 szl. és ea., 5 gp.) eredményességére építő vendég Dunaharaszti vezetett, sőt 9 ponttal még a 30. percben is a hazaiak előtt járt. A 3. negyed végén szerzett 5 pont azonban óriási lökést adott a hazaiaknak, akik a 4. negyed közepére ledolgozták hátrányukat, és végül úgy fordították meg a találkozót, hogy a kezdő ötösük minden játékosa - M. Moore (21 p., 10 lep., 2-2 szl. és bl., 4 ea.), Varga G. (16/9 p., 4 lep.), T. Prodanovic (15/3 p.), Szabó P. (14/6 p., 4 lep., 3 gp.) és Madár A. (13 p., 6 lep.) 10 pont fölé jutott.

Kérjük, hogy látogass el a Kezdő5 támogatói felületére, ahol plusz tartalmak várnak! Részletek ide kattintva!

Fotó, slide: hunbasket.hu