130-at dobott, 2-0-ra vezet a New York

Megvédte a pályaelőnyét és egy pontzáporos, látványos, hullámzó mérkőzésen másodszor is legyőzte az Indianát a Knicks. Jalen Brunson és OG Anunoby is megsérült.

New York Knicks - Indiana Pacers 130-121

Hullámzó meccsen nyert a Knicks. OG Anunoby vezetésével remekül kezdtek a hazaiak, akik 24-13-nál már az első negyedben tíz pont feletti előnyt építettek ki, de ezt egy nagyon erős  hullámzás követte: a Pacers egy nagy futással utolérte ellenfelét és a játékrész 36-36-tal zárult, majd a második etapban is a vendégek maradtak lendületben és 56-67-nél már ők vezettek 11 ponttal. A nagyszünetet követően aztán megint fordult minden. a Knicks öt perc alatt (!) megfordította a küzdelmet és 82-79-nél már vezetett, a negyedet pedig végül 36-18-ra nyerte meg, elöl-hátul lejátszotta ellenfelét ebben a periódusban. A következő fordulat az volt, hogy az Indy még egyszer összekapta magát és szorossá tette a helyzetet, a záró etapban végig üldözte a New Yorkot, amelynél az addig csendesebb Jalen Brunsonnak kellett előlépnie és kulcsfontosságú dobásokat elsüllyesztenie egymás után azért, hogy elöl tudjanak maradni. Négy és fél perccel a vége előtt is csak 112-110 állt az eredményjelzőn, ám Brunson és Donte DiVincenzo clutch játékai eldöntötték a küzdelmet - egy 12-5-öt rohantak a legfontosabb időszakban, így másfél perccel az órán kilencpontos előnybe kerültek. Ez pedig megpecsételte a Pacers sorsát, ebből már nem tudtak visszajönni a vendégek, így egy nagyon látványos, nagyon érdekes, nagyon szórakoztató mérkőzés végén megint a New York nyert, ezzel pedig 2-0-s előnybe került a párharcban.

Brunson sérülten is vezér volt. Lábsérülést szenvedett a Knicks házi MVP-je, és a teljes második negyedet az öltözőben töltötte, a Madison Square Garden pedig aggódva figyelte a történteket - jelesül, hogy a Pacers átveszi az irányítást és fölénybe kerül. A nagyszünet után azonban Brunson újra megjelent, lerázta magáról a fájdalmat és 24 pontot szórt a harmadik-negyedik játékrész során, az ő vezetésével tudott fordítani és végül nyerni a New York - olyannyira, hogy a záró etapban 14 egységet termelt az irányító, és abszolút ő állt a csapata élére. Erre szüksége is volt a Knicksnek, ugyanis a meccset bombaformában kezdő és 28 pontig jutó OG Anunoby is megsérült, ő a harmadik negyedben kapott a combhajlítójához, és ő viszont nem tudott visszatérni a parkettre, amit most kimozogtak, de a sérülése problémát okozhat a későbbiekben - már elvesztették Julius Randle-t, Bojan Bogdanovicot és legutóbb Mitchell Robinsont, egyszerűen nem fér bele több kiesés, főleg nem a meghatározó játékosok közül...

Haliburton feljavulása sem ért győzelmet a Pacersnek. Ezúttal is inkább a rohanós, gyors játék dominált, ami papíron kedvez az Indynek, ráadásul az első mérkőzés betlije után most nagyon felszívta magát Tyrese Haliburton: az irányító 34 pontot termelt 11/19-es mezőnyözéssel és 7/11 triplával, ráadásul volt 6 lepattanója, 9 gólpassza és 3 labdaszerzése is. Az ő remeklése azonban nem sokat ért, ahogy a kispad újabb jó estéje (46 pont jött onnan, ebből 20 Obi Toppintól, míg TJ McConnell 12 gólpasszt osztott ki) sem:  hiába dobtak 121 pontot 52%-os mezőnyözéssel, 44%-os triplázással és 33 gólpasszal, ha közben képtelenek voltak védekezni. A sérült Knicks ugyanis 57%-kal tüzelt a mérkőzés során és 47%-kal triplázott, megnyerte a lepattanózást és mindenre megvolt a válasza - ugyan a Brunson nélküli perceket nagyon megnyerte az Indy, de ezért még önmagában nem adnak győzelmet a playoffban. 0-2 után kicsit újra kell gombolni a kabátot és főleg a védekezésen kell változtatni hazai pályán, mert most már komoly nyomás lesz rajtuk - de veszve még semmi sincs, főleg a Knicks-játékosok fizikai állapota miatt...

A Knicks legjobb dobói: Brunson 29/9, Anunoby 28/12, DiVincenzo 28/18
A Pacers legjobb dobói: Haliburton 34/21, Toppin 20/6, Nembhard 15/3

A párharc állása: 2-0 a Knicks javára.

Kérjük, hogy látogass el a Kezdő5 támogatói felületére, ahol plusz tartalmak várnak! Részletek ide kattintva!