A fájdalmas veszteségek napja

Az észak-amerikai profi kosárlabdaligában mára virradóra sokak számára fekete nap jött el, hiszen kulcsemberek sora dőlt ki azon a 10 mérkőzésen, amit ma hajnalban rendeztek meg az NBA-ben. A Los Angeles Clippers a Tony Parker nélküli San Antonio Spurs otthonában diadalmaskodott a nap rangadóján, de a Lakers minnesotai diadala is elsősorban két sérülésnek volt köszönhető a fantasztikus Bryant, Bynum páros extrája mellett. Oklahoma Cityben egy 14 mérkőzéses hazai győzelmi széria ért véget, egy óriási papírforma-borítás után. Nézzük, miket érdemes tudnunk a mai találkozókról!

San Antonio Spurs–Los Angeles Clippers 108–120

Volt mostanában több kellemetlen estéje a Clippersnek, de a kisebbik Los Angeles-i klubnak most nagyon kijött a lépés San Antinióban. Az összesen 14 triplát értékesítő vendégek a 36 pontos, 11 gólpasszos Chris Paul vezetésével már korán igyekeztek megugrani, de a Tony Parker nélkül kiálló hazaiak a második félidőben azért többnyire tartani tudták a lépést velük. A különbséget viszont a 33 egységig jutó Mo Williams jelentette ezen az estén, aki 9-ből 7 triplát értékesített, így értékes idegenbeli diadalt szerzett a Clippers a nyugati második helyért folytatott harcban.

A Spurs legjobb dobói: Ginobili 22, Neal 18, Duncan 17

A Clippers legjobb dobói: Paul 36, Mo Williams 33, Foye, Griffin 15-15

Minnesota Timberwolves–Los Angeles Lakers 102–105

A melegítésnél meghúzódó Kevin Love nélkül állt fel a Minnesota, a triplakirály nagyember hátfájdalmakra panaszkodva nem vállalta az ütközetet, sőt, a 15 pontos, 10 gólpasszos Ricky Rubio is kiszállt a hajrára, neki a térde sérült meg az utolsó percekben. Ezzel együtt vért kellett izzadnia a sikerért a Lakersnek, mely két nagyon kiábrándító keleti vereség után érkezett a Timberwolves otthonába. A 22 pontos, 10 lepattanós Derrick Williams húzta hazaiak az első félidőben meglepően simán vezettek, aztán a fordulás után már nem ők irányították a mérkőzést, a végjátékban pedig a 34-et szóró Bryant higgadtsága, illetve büntetői döntöttek, bár Ridnournak így is lehetett volna még egy válasza, de elmaradt a túlóra és győzött a Los Angeles-i alakulat, melynek vezére megszerezte pályafutása 29 000. pontját is ezen a találkozón. A palánk alatt óriási csatát vívott a 26 pontos, 10 lepattanós dupla duplát szállító Bynum és a 25 egysége mellé 13 lepattanót is begyűjtő Pekovics, ám végül nem rajtuk múlt a siker, illetve a bukás.

A Timberwolves legjobb dobói: Pekovics 25, Derrick Williams 22, Rubio, Beasley 15-15

A Lakers legjobb dobói: Bryant 24, A. Bynum 26, P. Gasol 12

Oklahoma City Thunder–Cleveland Cavaliers 90–96

Itt a nap meglepetése, hiszen nagyjából elképzelhetetlennek látszott előzetesen, hogy az egészséges kulcsemberekkel felálló, hazai pályán 14 meccs óta veretlen Thunder éppen egy, a rájátszástól is messze járó keleti kiscsapattól, a Clevelandtól kapjon ki saját közönsége előtt, ám mégis így történt. A 23 pontos Durant fémjelezte vendéglátó képtelen volt jelentősen leszakítani ellenfelét, a végjátékban pedig elhitte a 21-et szóró Jamison és a csak 9-et dobó, de 12 gólpasszt kiosztó Irving, hogy lehet keresnivalója a Cavaliersnek, s végül állva is hagyta Byron Scott együttese a nyugati listavezetőt, s megérdemelten diadalmaskodott.

A Thunder legjobb dobói: Durant 23, Westbrook 19, Harden 15

A Cavaliers legjobb dobói: Jamison 21, A. Parker 14, Gee 12

Sacramento Kings–Dallas Mavericks 110–97

A címvédőből egyszerűen kiveszett az átütőerő, immáron zsinórban hatodszor bukott idegenben a Mavericks, most ráadásul elég simán kapituláltak Nowitzkiék Sacramentóban... A Kinsgnél senkitől sem kellett az extra, a visszatérő Cousins 15, illetve az Evans – Thornton páros 17-17 egysége is elég volt a sikerhez. A két fontos centere nélkül érkező texasi alakulat Terry 23 pontjára építhetett volna, ha akad legalább két társa ezen az estén, de Nowitzki is megragadt 13 egységnél...

A Kings legjobb dobói: M. Thornton, T. Evans 17-17, Cousins 15

A Mavericks legjobb dobói: Terry 23, Marion 14, Nowitzki 13

Detroit Pistons–Atlanta Hawks 86–85

Mivel Joe Johnson visszatért az Atlantánál, ezért nem kis meglepetés ez az eredmény sem, ami egyébként nem akármilyen hullámvasutazás után alakult ki. A 18-ig jutó Johnson és a 21 ponttal jelentkező Smith az első két negyedben vitték a hátukon a vendégeket, de a harmadik etap végén jött egy szakasz, melyben 11(!) támadás alatt nem talált be a gyűrűbe a Hawks, így 12-vel lógott meg a Pistons. A végén így is feljöttek Larry Drew fiai, de a 19 pontos, 12 lepattanós Maxiel és a 20-at szóró Monroe energiatöbblete, valamint Prince győztes találata eredményezte a győzelmet a hazaiaknak, Johnson volt, aki elhibázta a potenciális győztes kosarat a végjátékban.

A Pistons legjobb dobói: Monroe 20, Maxiel 19, Prince 17

A Hawks legjobb dobói: Josh Smith 21, Joe Johnson 18, Mar. Williams 16

Milwaukee Bucks–New York Knicks 119–114

A mai eredmény után megtörténhet az eddig elképzelhetetlennek hitt helyzet is: A New Yorknak el kell kezdenie hátrafelé is nézegetnie, éppen a Milwaukee eredményeit figyelve. Hiába volt jó Lin (20 pont, 13 gólpassz), Stoudemire (27 pont, 11 lepattanó) és Anthony (22 pont), a Bucks egy még jobban produkáló triót tudott felvonultatni a 26 pontos Ilyasova, valamint a 25-25-ig Dunleavy-vel és Jennings-szel. A Knicks mélyről jött vissza a hajrában, de a török bedobó lezárta a meccset, s ezzel már 4 vereséget számlál a New York-iak negatív szériája.

A Bucks legjobb dobói: Ilyasova 26, Dunleavy, Jennings 25-25

A Knicks legjobb dobói: Stoudemire 27, Anthony 22, Lin 20

Boston Celtics–Portland Trail Blazers 104–86

Az 1000. NBA alapszakaszmeccsét játszó Pierce kosarával már 41(!) ponttal is vezetett a Celtics a harmadik negyed derekán, ami nem csoda, hiszen csak az első félidőben adott el 17(!) labdát a Blazers, mely teljesen padlón van. A hazaiak kapitány és Ray Allen is 22-őt szórt, a többiek pedig szépen hozzátették a maguk részét, úgy kellett egy ilyen győzelem a Celticsnek, mint egy falat kenyér a legutóbbi, Philadelphiában elszenvedett kiütés után.

A Celtics legjobb dobói: Pierce, R. Allen 22-22, Bradley 12

A Blazers legjobb dobói: Aldridge 22, Matthews, Babbitt 10-10

Philadelphia 76ers–Utah Jazz 104–91

Kettes győzelmi sorozattal érkezett Philadelphiába a Jazz, de nem lépett át saját árnyékán Corbin mester legénysége. A hazaiak folyamatosan őrölték fel a 15-ig jutó Millsap vezette nyugatiakat, a kispadról érkező Williams – Young páros 42 pontot termelt, testvéries elosztásban. A Sixers Spencer Hawes nélkül is 46 – 42-re hozta a lepattanó párharcot, ami egy Millsap – Jefferson párossal felálló gárda ellen igencsak dicséretes. Majd egy hónap után nyert újra zsinórban legalább két mérkőzést a Philadelphia. A mostanában kezdőként számításba vett Turnernek úgy fest, tényleg megjött az önbizalma, 16 pontos, 12 lepattanós dupla duplája mellett 6 gólpasszt is kiosztott.

A 76ers legjobb dobói: T. Young, L. Williams 21-21, Turner, Holiday 16-16

A Jazz legjobb dobói: Millsap 15, Al Jefferson, Favors 14-14

Denver Nuggets–New Orleans Hornets 110–97

Ugyan Nené és Gallinari még messze vannak a csúcsformától, de mióta ők újra a fedélzeten vannak Denverben, a Nuggets újra visszatalált a győzelmi ösvényre. A New Orleansnak lassan nem csak a kezdő ötöse, de az egész érdemi rotációja hiányzik különböző sérülések miatt, de a D-Ligából feltöltött keret így is tisztességesen helytáll a meccsein, ahogy azt tette Coloradóban is. A 28-at szóró Afflalóra és a 20 pontos, 10 lepattanós dupla duplát elérő Harringtonra viszont nem volt ellenszere a vendégeknek.

A Nuggets legjobb dobói: Afflalo 28, Harrington 20, Nené 12

A Hornets legjobb dobói: L. Thomas 18, Jack 17, Henry, Belinelli 12-12

Charlotte Bobcats–New Jersey Nets 74–83

A Nets elvesztette a harmadik negyedben Deron Williams további szolgálatait, de jött Anthony Morrow és az ő 17-es performanszával (amit teljes egészében a negyedik negyedben „rakott össze”) pár napon belül másodszor is legyőzte a New Jersey a liga sereghajtóját. Kris Humphries is megérdemelt egy alapos vállveregetést a társaktól, hiszen hatalmas munkát végzett a palánkok alatt Brook Lopez távollétében, 20 pont, 15 lepattanó és 3 blokk állt a neve mellet a lefújásnál.

A Bobcats legjobb dobói: Maggette 19, Biyombo 11, Najera 9

A Nets legjobb dobói: Humphries 20, Morrow 17, Farmar 11

A nap hőse: Az a Kobe Bryant kapja ezt a címet ma, akivel szemben már olyan szinten elvárás a folyamatos extra teljesítmény, hogy sokan már az MVP címért folyó versenyben is egyszerűen elfelejtik említeni. A 34 pontos veterán ász hibátlan büntetőzéssel hozta le a végjátékot és szerezte meg a győzelmet a Lakersnek.

A nap lúzere: A New York Knicks, mely immáron jól teljesítő ászaival sem képes szállítani a győzelmeket, ma Milwaukee-ben bukott el Mike D'Antoni legénysége.