A Királyok Királyt vertek: Elbukott Sacramentóban a Miami!

Mára virradóra kilenc összecsapást rendeztek az észak-amerikai profi kosárlabdaligában, melyek közül többön is komoly meglepetés született. Az élre kívánkozik az eddig új felállásában (is) gyengélkedő Sacramento Kings tette, melynek nyomán a címvédő Miami kikapott a nyugati kiscsapattól, de a Golden State is nem várt módon könnyedén fektette két vállra a Phoenixet, New Yorkot pedig a Toronto is könnyedén bevette, míg az Orlando "lazán" elintézte a Detroitot. Jöjjenek a részletek!

Charlotte Bobcats - Oklahoma City Thunder 85 - 89

Durant elintézte. Russell Westbrook kiesése után a korábbi háromszoros pontkirály feljebb kapcsolt (34 pont, 28 mezőnykísérlet, 12 lepattanó, 6 gólpassz) és az ő főszereplésével ha szűken is, de Josh McRoberts elhibázott triplája miatt célba ért a Thunder.

Reggie Jackson izgulása is belefért. A Westbrook helyén tavalyhoz hasonlóan kezdő ifjonc 19-ből 4-es mezőnyözéssel riogatott, valamint egy egységnyi előnynél elrontotta az egyik büntetőjét, amikor a győzelem sorsa forgott kockán, de nem lett végül baj ezekből.

Most támadásban volt kevés a Charlotte. Nagy meccset játszottak az 50 százalékos mutató eléréséért harcba szálló vendéglátók, de 37,5-ös mezőnymutatóval csoda lett volna, ha legyűrik a liga jelenlegi egyik legjobb csapatát, pláne, hogy nem jött az egyéni extra senkitől sem.

A Bobcats legjobb dobói: Walker 18/6, Al Jefferson 16, Henderson 14/3
A Thunder legjobb dobói: Durant 34/6, Sefolosha 12/9, Ibaka 12

 

Orlando Magic - Detroit Pistons 109 - 92

Nem volt "verseny". A Pistonst nem véletlenül féltették az orlandói kirándulástól, mivel eddig borzasztóan hullámzó Brandon Jenningsék teljesítménye, de ekkora leégésre nem sokan számítottak, mint amekkorát a csupán 23 lepattanót megkaparintó Smith, Monroe, Drummond belső trió fémjelezte Detroit elszenvedett Floridában.

Csak a kicsik. Az ok egyszerű, a benti emberek ugyanis pontszerzésben sem remekeltek vendég oldalon (21 pont a már említett triótól összesen), csak Jennings (21 pont, 8 gólpassz), valamint a csereként beálló Will Bynum (18 pont) jutott 10 egységég fölé a Detroitban.

Affllao megszórta az ex-csapatot. Az NBA-karrierjét Detroitban kezdő Arron Afflalo (23 pont, 11-ből 9 mezőnyből) volt a mérleg nyelve, de a dupla duplázó Tobias Harris (16 pont, 10 lepattanó) és a 20 egysége mellett 11 lepattanót is begyűjtő Nikola Vucsevics vitték vállaikon a Magicet, bár a remekül osztogató újonc, Oladipo (16 pont, 11 gólpassz) is kitett magáért.

A Magic legjobb dobói: Afflalo 23/6, Vucsevics 20, Oldaipo 16/3, T, Harris 16
A Pistons legjobb dobói: Jennings 21/3, W. Bynum 18/3, Drummond 10

 

Brooklyn Nets - Milwaukee Bucks 104 - 93

A kevesebb néha több. A Brook Lopezen túl a régóta sérült Andrej Kirilenkót és a most személyes okok miatt hiányzó Andray Blatche-t is kényszerből jegelte a Nets, de a megszokottnál jóval magabiztosabb játékkal állt ma elő a két idős all-starjától, Paul Pierce-től (13 pont) és Kevin Garnettől (10 pont) többet kapott, mint eddig, ami sokat számított.

Két irányítós felállás - nyerő felállás?! Mivel a Bucks személyében egy (a visszatérő Larry Sandersszel együtt is) igencsak gyenge ellenfél tett látogatást a Barclays Centerben, így nem biztos, hogy mérvadó, amit történt, de meglepően szépen oszlottak el a terhek úgy, hogy Deron Williams (9 pont, 4 gólpassz) mellett egy másik egyes, Shaun Livingston (20 pont, 5 lepattanó, 6 gólpassz) is kezdett a hazaiaknál.

Antetokounmpo felemelkedése. A Mikwaukee görög útlevéllel is bíró újonca 16 pontos, 10 lepattanós dupla duplát tett a közösbe, ami figyelembe véve, hogy tavaly még a görög második ligában pattogtatott a hosszúkarú ifjonc, nem akármi, s továbbá igazolja a Bucks bizalmának létjogosultságát a folyamatos vereségek ellenére is.

A Nets legjobb dobói: Livingston 20, Teletovic 19/15, Pierce 13/3
A Bucks legjobb dobói: Antetokounmpo 16/3, Middleton 15/6, Mayo 13/9

 

New York Knicks - Toronto Raptors 83 - 95

Hatalomátvétel az Atlanti Csoportban. A divíziót tavaly megnyerő Knicks (még Carmelo Anthony és Rajmond Felton nélkül) fogadta a Torontót, mely az ötösfogat legjobb mérlegével érkezett az MSG-be. Hiába a korábbi Raptor, Andrea Bargnani (18 pont, 12 lepattanó) dupla duplája, valamint JR Smith (17 pont, 15-ből 7 mezőnyből, 7 lepattanó, 6 gólpassz), a New Yorknak sok esélye nem volt ma a 25-öt szóró DeRozan fémjelezte kanadaiakkal szemben.

Valanciunas nagy estéje. Mivel már Tyson Chandler állt a túloldalon, ezért mérvadónak tekinthető a litván fiatal produkciója, ami a számok nyelvén 16 pontban, 18 lepattanóban és hatékony mezőnyözésben (11-ből 7) nyilvánult meg.

Tetszetős felállás Torontóban. Az említett vendég vezéreken felől Kyle Lowry (15 pont, 11 gólpassz) és a padról beálló Salmons (11 pont) is kivették a részüket a sikerből. Mióta Gay távozása a folyékonyabb labadajáratást jelenti a Casey-tanítványoknál, az eredmények is jönnek - idegenben is.

A Knicks legjobb dobói: Bargnani 18/6, JR Smith 17/9, Hardaway Jr. 15/12, Udrih 15/3
A Raptors legjobb dobói: DeRozan 25/6, Valanciunas 16, Lowry 15/6

 

Minnesota Timberwolves - Washington Wizards 120 - 98

Love mellett a társak is. A Wolves franchise playere (25 pont, 11 lepattanó) hozta, ami tőle elvárható, de Ricky Rubio (11 pont, 8 lepattanó, 9 gólpassz, 3 szerzett labda) sem csak az osztogatásban jeleskedett most, Nikola Pekovics (18 pont, 10 lepattanó) is dupla duplázott, Barea (17 pont, 4 gólpassz), valamint Sved (13 pont, 5 lepattanó) extra pluszt adtak a padról beállva, míg Brewer (10 pont) szintén eljutott kétszámjegyű dobóteljesítményig, így kérdéses sem volt, hogy nyernek Rick Adelmanék.

Megint a védekezés volt az ok. A Wizardsnál nem először történt meg, hogy támadásban szépen oszlottak meg a terhek (Wall: 26 pont, 7 gólpassz, Beal: 14 pont, Nené: 13 pont, 5 lepattanó, Booker: 10 pont, 9 lepattanó), de sima vereség lett a vége, persze 120 kapott ponttal ez nem is meglepő...

Nem csak a vereség fájt a fővárosiaknak. Az ifjú korára igen sok sérülésen túllévő Bradley Bealt újfent ölben kellett levinni a pályáról, ami nagyon rossz hír a Wizards szurkolóinak, bár ez újabb esély lehet az eddig nem sok lehetőséget kapó és gyengén is teljesítő idei 1/3-as, Otto Porter Jr. számára.

A Timberwolves legjobb dobói: Love 25/6, Pekovics 18, Barea 17/3
A Wizards legjobb dobói: Wall 26/3, Beal 14/6, Nené 13

 

New  Orleans Pelicans – Denver Nuggets 105-89

Javított a Pelicans. 12 nappal ezelőtt már találkozott a két csapat, akkor a Denver nyert, elsősorban azért, mert több lepattanót szedett ellenfelénél. Ezúttal erre nagyon figyeltek a hazaiak, 53-42-re nyerték ezt a párharcot, ebből 15-11 volt a támadólepattanók aránya.

A jó cserepad a győzelem titka. A hazaiak padja 36-17-re múlta felül a Denverét pontokban, 24-6-ra lepattanókban, 13-4-re gólpasszokban. Ebben nagy szerepe volt a dupla-duplát szállító Tyreke Evansnek, és a három triplát szállító (szezoncsúcs) Darius Millernek.

Rövid életű volt a felzárkózás. Pocsék dobószázalékuknak köszönhetően végig tetemes hátrányban játszott a Nuggets, ám a 22 pontos Chandler tripláival megindította a felzárkózást a harmadik negyedben. Ennek Anthony Davis kosara vetett véget a negyedik negyed elején, egy 6-0-s futással pedig le is zárta a meccset a New Orleans.

A Pelicans legjobb dobói: Evans 19/3, Holiday 17/3, Davis 17
A Nuggets legjobb dobói: Chandler 22/9, Hickson 16, Lawson 14

 

Utah Jazz – Los Angeles Lakers 105-103

Csak a legvégén dőlt el. 18 mp-cel a vége előtt Jordan Hill két büntetőivel döntetlenre álltak a felek. Az utolsó támadás megint Hayward kezében volt, szorult helyzetből nem tudta feltenni, ám a támadópattanóra érkezett Favors, és azonnal vissza is húzta a gyűrűbe, az órán 2 mp, ami alatt nem tudott már válaszolni a Lakers.

Lefutották D’Antoni csapatát. Bár nagyjából ugyanannyi labdát szórtak el a felek, a gyorsindításból szerzett pontokban 25-12-re múlta felül a Lakerst a hazai gárda.

Young nem bírta végig. A Lakers legjobbja ezúttal is a nyáron szerződtetett dobógép volt, 21 pontig jutott a padról beszállva, ám az utolsó pillanatokban nem lehetett a csapatával, mivel összegyűlt a hat személyi hibája. Neki köszönhetően a vendégek padja ezúttal is nagyon eredményes volt, 51-26-ra nyerték ezt a különcsatát a Jazz cseréi ellen.

A Jazz legjobb dobói: Hayward 24/6, Favors 18, Williams 16/9
A Lakers legjobb dobói: Young 21/3, Kaman 19, Farmar 16/3, Hill 16

 

Sacramento Kings – Miami Heat 108-103 - hosszabbítás után

James megőrült, de ez is kevés volt. Az MVP 33 pontig jutott, Larry Birdöt és Gary Paytont is megelőzte az NBA pontlistáján, a hosszabbításban 11 egységet szerzett, az utolsó egy percben zsinórban kilencet – de ez sem volt elég a győzelemhez.

Játszadozott a Heat, felállt a Kings. Az első negyedben 17 ponttal is vezettek a vendégek, ám a Sacramento nem adta fel, szép lassan dolgozta le a hátrányt, a hosszabbításban pedig ők szerezték az első öt pontot, és nem adták ki a kezükből a győzelmet.

Heat-problémák a festékben. Azt már megszokhattuk, hogy a lepattanócsatát elbukja a bajnok (51-35), de azt talán nem, hogy 60-38-ra verik őket a festékben szerzett pontokban. Wade, Allen és Andersen nélkül másképp nézett ki a Miami, de Cousinsra abszolút nem volt válaszuk (27 pont, 17 lepattanó), mint ahogy Gay és Thomas is eljutott 20 pontig.

Vége a sorozatnak. A Miami utolérhette volt a ’70-es évek Bostonját, ha ma nyer. Zsinórban 19 nyugati csapat elleni győztes meccsnél tartották, de Wade és Allen nélkül most nem jött össze a siker.

A Kings legjobb dobói: Cousins 27, Gay 26/3, Thomas 22/9
A Heat legjobb dobói: James 33/12, Bosh 18, Cole 13/6

 

Golden State Warriors - Phoenix Suns 115 - 86

A "tavalyi Phoenix" elverte az ideit. Elég sok a hasonlóság a GSW előző, illetve a Suns mostani idénye (és annak előzményei) közt, tehát szakmailag pláne érdekes csata volt várható a felek közt, amit meglepetésre kiütéssel nyert meg a tripla duplázó, s gólpasszokban, valamint lepattanókban is karriercsúcsot repesztő Steph Curry (14 pont, 13 lepattanó, 16 gólpassz) irányította GSW.

Teljesen besült az arizonai tüzérség. PJ Tucker (11 pont, 12 lepattanó) volt az egyetlen, aki kétszámjegyű dobóteljesítményt tudott összehozni a vendégeknél, a 36 százalékos mezőnyözés és a 23-ból 4-es triplázás már önmagában kivégezte a Sunst.

A Warriors legjobb dobói: K. Thompson 21/6, D. Lee 17, Curry 14/3
A Suns legjobb dobói: Tucker 11, Frye, Mark. Morris 9/3-9/3, Mil. Plumlee 9

Mi a véleményed?

blog comments powered by Disqus