Bryant 0 ponttal is hős lett, 21-nél a Miami!

Az észak-amerikai profi kosárlabdaligában 10 mérkőzés került megrendezésre mára virradóra, s a reflektorfénybe megint a Miami Heat került, ugyanis a James, Wade, Bosh trió zsinórban a 21. győzelméhez segítette hozzá a címvédőt. Kobe Bryant általános elképedésre ott volt a kezdőben Indianában a Lakers színeiben és hiába, hogy keveset vállalt, fontos szerepe volt a Los Angeles-iek meglepő diadalában. A Denver Nuggets a szintén bombaformában lévő Memphis ellen is megvédte hazai pályáját, míg a Chicago sok gyenge produkció után egy nagyon meggyőző performansszal állt elő a Golden State otthonában. A Houston 20 pontos hátrányból is nyerni tudott a Minnesota bánatára, James Harden 37-et szórt a tartalékos vendég alakulatnak. Nézzük a részleteket!

A mérkőzések eredményeire kattintva elénk tárulnak a részletes statisztikák és a videós összefoglalók!

Toronto Raptors - Charlotte Bobcats 92 - 78

A Raptors hozta a kötelezőt Andrea Bargnani újabb hosszútávú kidőlése után is, méghozzá a 12 pontos, 21 lepattanós dupla duplát szállító Amir Johnson, valamint  a hátfájdalmai ellenére is 28-at szóró Rudy Gay főszereplésével. A vendégek sokáig jól tartották magukat, de a hajrá egyértelműen a kanadai alakulaté volt.

A Raptors legjobb dobói: Gay 28, A. Johnson 12, Telfair 11

A Bobcats legjobb dobói: Henderson 22, Walker 20, B. Gordon, McRoberts 10-10

Washington Wizards - New Orleans Hornets 96 - 87

John Wall szinte tökéletes produkcióval rukkolt ki, az egykori 1/1-es 29 pontot szórt 15-ből 12-es mezőnyözéssel, valamint 9 gólpasszt osztott ki, csapata, a Wizards pedig a harmadik negyedben átvette az uralmat és meg sem állt a célig. A Vasquez, Gordon páros megint kitett magáért New Orleans-i oldalon, de nem volt meg az átütőerő a Hornetsben egy hajrábeli fordításhoz.

A Wizards legjobb dobói: Wall 29, Wesbter 18, Temple, Seraphin, C. Martin 10-10

A Hornets legjobb dobói: E. Gordon 20, Vasquez 18, A. Davis 16

Indiana Pacers - Los Angeles Lakers 93 - 99

Kobe Bryant kevesebb, mint 48 órával súlyosnak kinéző bokasérülése után ott volt a Lakers kezdőötösében, pedig erre sok esélyt nem adtak a szakértők előzetesen, s hiába, hogy pontot sem szerzett az első negyedben (ami után egyébként be is fejezte a mérkőzést), társainak láthatóan akkora lelki pluszt adott a jelenléte, hogy az otthon nagyon erős keleti második helyezett Indianát is jó játékkal verte idegenben a Pau Gasolt is nélkülöző D'Antoni-legénység. A vendégeknél Dwight Howard (20 pont, 12 lepattanó, 4 gólpassz, 4 blokk), valamint az idénycsúcsot szállító Steve Blake (18 pont, 7 gólpassz, 4 szerzett labda, 2 blokk) vitték a prímet. A hazaiaknál egyedül a 27-et szóró George Hill volt gazán elemében, a Pacers ászai sokáig faultgondokkal is küszködtek.

A Pacers legjobb dobói: Ge. Hill 27, George 20, Stephenson 12

A Lakers legjobb dobói: D. Howard 20, World Peace 19, Blake 18

Atlanta Hawks - Phoenix Suns 107 - 94

Josh Smith, Jeff Teague és DeShawn Stevenson is visszatértek atlantai oldalon, a Suns így Marcin Gortat nélkül teljesen esélytelen volt a győzelemre a Hawks csarnokában, végig csak futott az eredmény után a 21 pontos Goran Dragic irányította Phoenix. A hazaiak kezdőjéből senki sem érte el a 18-as határt dobásban, de mindenki dobott legalább 12 pontot, szép csapatteljesítménnyel ért célba a keleti ötödik helyért nagy harcban lévő Atlanta.

A Hawks legjobb dobói: Josh Smith 17, Horford, Korver 16-16

A Suns legjobb dobói: Dragic 21, O'Neal 18, Mark. Morris 15

Houston Rockets - Minnesota Timberwolves 108 - 100

A 19-19 egységnyit a közösbe tevő Derrick Williams, JJ Barea duó nagyon szépen tolta a vendégek szekerét, s még 20-as fórja is volt a tartalékos Minnesotának, de a negyedik negyedre elfogyott az egykoron Houstonban edzősködő Rick Adelman fiainak ereje. James Harden 37 pontján felül a másik hazai kezdőhátvéd, Jeremy Lin (24 pont, 8 gólpassz, 4 szerzett labda) is megállíthatatlan volt támadásban, a Rockets pedig ha nehezen is, de hozta a kötelezőt.

A Rockets legjobb dobói: Harden 37, Lin 24, Parsons 14

A Timberwolves legjobb dobói: Derrick Williams, Barea 19-19, Rubio 14

Oklahoma City Thunder - Orlando Magic 117 - 104

A tavalyi finalista korán elment 27 ponttal, ám a ma nagyon küzdő "tankolóbajnok" Magic visszaküzdötte magát a hajrára és némileg izgalmassá tudta tenni a negyedik etapot. A Durant, Westbrook, Ibaka, Martin négyesfogat 84 pontot ért el közös erővel, a floridaiaknál pedig a 26-ot szóró Jameer Nelson és a 21 pontos, 14 lepattanós Nikola Vucsevics hoztak kiemelkedőt.

A Thunder legjobb dobói: Durant 26, Westbrook 23, Ibaka 20

A Magic legjobb dobói: Nelson 26, Vucsevics 20, Afflalo 20

Milwaukee Bucks - Miami Heat 94 - 107

A Miami akkor sem volt bajban, amikor a találkozó elején Dwyane Wade (20 pont, 7 lepattanó, 9 gólpassz) egy ütközés után kidőlt egy darabig, a 28 egységig jutó Chris Bosh, valamint a szintén 28-at szóró LeBron James (10 lepattanó, 7 gólpassz) végig kézben tartották a meccset, a hajrában pedig megint kiállították a Milwaukee centerét, Larry Sanderst, s már sansza sem volt igazán közel jönni a Milwaukee-nak. Ersan Ilyasova 26 pontos, 17 lepattanós dupla duplája így is szép, de most Monta Ellis (7 pont, 7 gólpassz) betlizett a vezérek közül. A Heat 21 diadalnál tart egyhuzamban, s már gyakorlatilag biztosan elsőként végez a Keleti Főcsoportban, hiszen az őt "üldöző" Indiana, New York párosnak 10-zel van több veresége, mint a bajnoknak.

A Bucks legjobb dobói: Ilyasova 26, Jennings 21, Redick, Daniels 14-14

A Heat legjobb dobói: L. James, Bosh 28-28, Wade 20

Dallas Mavericks - Cleveland Cavaliers 96 - 86

A nagyon bekezdő, de Anderson Varejao és Kyrie Irving távollétében nem túl erős Cleveland elfáradt a második félidőre, így a 18 egységig jutó Roddy Beaubois húzta Dallas hozta a kötelezőt, de még mindig három győzelemnyire van az 50 százalékos küszöbtől is. A vendégeknél az újonc Dion Waiters (21 pont) vitte a prímet, a texasiaknál Nowitzkitől viszont elég volt egy szűk dupla dupla (13 pont, 11 lepattanó) is.

A Mavericks legjobb dobói: Beaubois 18, Nowitzki, D. Collison, B. Wright 13-13

A Cavaliers legjobb dobói: Waiters 21, Livingston 13, T. Thomspon 12

Denver Nuggets - Memphis Grizzlies 87 - 80

A Nuggets valósággal száguld a nyugati legjobb négy felé, s ma az utóbbi 15 meccséből 14-et megnyerő Memphis két vállra fektetésével nagy lépést tett is az oda való belépés felé. A hazai pályán már 14 mérkőzés óta veretlen coloradóiak ráadásul úgy nyertek, hogy a 18 pontos, 18 lepattanós Zach Randolph fémjelezte Grizzlies rá tudta erőltetni stílusát a Karl-legénységre, de a 18 pontja mellé karriercsúcsot jelentő 16 lepattanót is begyűjtő Kosta Koufos személyében volt egy olyan x-faktora a Denvernek, mellyel nem számolt a Memphis. Danilo Gallinariék összességében 11-es győzelmi szériánál tartanak, a Grizzlies pedig még veresége után is maradt harmadik nyugaton.

A Nuggets legjobb dobói: Koufos 18, Gallinari 15, C. Brewer 11

A Grizzlies legjobb dobói: Z. Randolph 18, M. Gasol 14, Prince, Conley 11-11

Golden State Warriors - Chicago Bulls 95 - 113

A ma fantasztikusan játszó Bulls pontosan úgy állt oda ehhez a meccshez, ahogy egy 42 pontos vereség után kell, a második félidőben gyakorlatilag levegőhöz sem engedte jutni a 23 pontos Luol Deng húzta chicagói alakulat a triplavonalon túlról pocsékul célzó (14-ből 3) oaklandieket. Steph Curry mindössze 8 pontig és 4 gólpasszig jutott, ezt pedig nem bírta el a Jackson-legénység, a Bulls pedig tartja magát a keleti ötödik pozícióért folytatott versenyfutásban.

A Warriors legjobb dobói: Jack 20, D. Lee 14, Bazemore 14

A Bulls legjobb dobói: Deng 23, Boozer 21, N. Robinson 20

A nap hőse: Hollywoodi sztori vagy sem, Kobe Bryant azzal, hogy 12 percet vállalt a Lakers meccsének elején, akkora tartást és erőt adott társainak, hogy azok elverték a bombaerős Indianát is annak saját pályáján. A dobógép nulla szerzett ponttal is megtalálta, hogyan tud leginkább segíteni csapatának.

A nap lúzere: A Golden State, mely újfent egy kicsit keményebb stílussal találkozott, s megint könnyűnek találtatott. A Bulls átrobogott a borzasztóan dobó és védekező Steph Curry-éken.