Csillogott a bostoni kezdő, Lillard még nem az igazi

Az OKC szétszedte a Milwaukee-t, a Raptors a Bullsszal vívott szoros meccset, javult a New Orleans: ez történt az NBA 2023-as előszezonjának legutóbbi játéknapján.

Orlando Magic - New Orleans Pelicans 92-104

Először nyert a New Orleans. Eddig nem volt túl megnyugtató a Pelicans teljesítméne, az Orlandótól is kikaptak nemrég, ezúttal viszont egy fokkal jobban nézett ki a gárda, bár tegyük hozzá rögtön, hogy a kezdőkkel egálközeli meccset játszottak nagyjából 20 percig, és a győzelmet a negyedik negyedben a cseresor harcolta ki. Zion Williamson (16 pont, 5 labdaszerzés, 2 blokk 16 perc alatt) és Brandon Ingram (18 pont, 6 gólpassz) emelhető ki tőlük igazán, de Valanciunas és McCollum is hozzá tudott tenni, a padról pedig az újonc Trey Jemison jegyzett 10 pontot és 9 lepattanót, összességében az eddigieknél azért élesebbnek tűntek, és főleg védekezésben találták meg jobban a helyüket - támadásban azért még mindig nem volt az igazi a gépezet. A Magicnél Franz és Moe Wagner lógott ki felfelé, előbbi 19 perc alatt 19 pontot szerzett 8/11-es mezőnyözéssel, utóbbi pedig 16 perc alatt 16 pontot tett hozzá 7/10-zel - a többiek viszont kicsit szenvedtek, Carter Jr. 1/7, Banchero 2/9, Fultz 2/6 dobását süllyesztette el, és Suggs sem váltotta meg a világot. A kispadról Goga Bitadze mutatott még szép dolgokat kevés idő alatt, de a negyedik negyedet 27-16-ra elbukták, ezzel pedig elvesztették a meccset - ez volt az első vereségük az előszezon során.

A Magic legjobb dobói: F. Wagner 19/9, M. Wagner 16/6, G. Harris 10/6
A Pelicans legjobb dobói: B. Ingram 18, Williamson 16, McCollum 11/3

Boston Celtics - New York Knicks 123-110

Remekelt a bostoni kezdő. Senkit sem ültettek ki a hazaiak, végül a White-Holiday-Brown-Tatum-Porzingis ötössel kezdtek, és játszatták is őket 24-30 percig, most megkapták a terhelést - a rotáció is kicsit közelebb állt a "valóshoz", összesen 11 játékos került pályára, Horford, Pritchard és Hauser kapott 20 percnél többet a kispadról. Az első félidőben pedig nem is nagyon volt ellenszer a Celticsre támadásban, 78 pontot és 16 triplát dobtak a nagyszünetig, és bár kaptak is hatvanat, de így is simán hozták a kötelezőt a tartalékos New Yorkkal szemben. Tatum 28 pontot, 8 lepattanót, 4 gólpasszt, 3 labdaszerzést és 5/8 triplát írt fel a statisztikai lapjára, Brown 17 pontig és 6 gólpasszig jutott, míg Porzingis 20 ponttal, 8 lepattanóval, 2 blokkal és 4/8 hármassal vette ki a részét az estéből. Holiday szerepe egy kicsit még kérdéses, de azért ő is eljutott 10-7-4-ig, a Boston egyelőre rendkívül magabiztosan várhatja az alapszakaszt a keretátalakításai után. Tegyük hozzá persze, hogy a Knicks kiültette a legjobbjait, Brunson, Randle, Barrett, Hart, Quickley és Toppin is kihagyta a mérkőzést, így Quentin Grimes (22 pont, 7/12 tripla) villogását nézhettük, de így értelemszerűen nem tudták tartani a lépést a sztárjait éppen most erőltető Bostonnal.

A Celtics legjobb dobói: Tatum 28/15, Porzingis 20/12, Brown 17/9
A Knicks legjobb dobói: Grimes 22/21, McBride 16/6, DiVincenzo 15/9

Chicago Bulls - Toronto Raptors 102-106

Mindkét csapat komolyabban vette. Itt két olyan együttes találkozott, amely egyaránt komolyabb felkészülésnek szánta a mérkőzést, ugyanis szűk 30 percet játszatta a kezdőit, és nem ültetett ki meghatározó játékost - a percekbe csak a faultgondok szóltak bele, a Raptorsnál Chris Boucher például 13 perc alatt kipontozódott, így neki hamarabb ért véget az este. A "szép" percek miatt láthattunk jól mutató egyéni statisztikákat is, a Torontónál leginkább Pascal Siakam (22 pont, 5 lepattanó, 3 labdaszerzés) és Scottie Barnes (22 pont, 6 lepattanó, 4 blokk) emelhető ki, de Dennis Schröder is "pluszos" volt most - Anunoby maradt el talán kicsit a várakozásoktól, de összességében nem vizsgázott rosszul a társaság. A Bullsnál Zach LaVine (25 pont, 10/19 mezőnyből) vállalt többet, Nik Vucevic (20 pont, 10 lepattanó, 8/13 mezőnyből) élvezte, hogy a Torontónál nem nagyon volt fent "igazi" center, és ugyanezt tette a padról beszálló Andre Drummond is, aki 13 lepattanót szerzett meg - DeMar DeRozan és Patrick Williams viszont elég gyengén célzott, és összességében is elmondható mindkét csapatról, hogy a dobóforma még nem volt rendben. A hullámzó találkozó végén aztán a Raptors érvényesült, bő két perccel az órán lett 102-102, a Bulls pedig onnantól már nem szerzett pontot, míg a Toronto 4/6  büntetővel és jó védekezésekkel el tudta vinni a győzelmet - szoros derbit láttunk, egyszer sem volt nyolc pontnál nagyobb a különbség, a vége pedig a kanadaiak felé billent el.

A Bulls legjobb dobói: LaVine 25/9, Vucevic 20/9, DeRozan 15/3
A Raptors legjobb dobói: Siakam 22/6, Barnes 22/6, Schröder 12/3

Minnesota Timberwolves - Maccabi Ra'anana 138-111

Nem volt túl sok értelme. A jegybevételt leszámítva sok haszna nem volt ennek a mérkőzésnek: a Ra'anana back-to-back érkezett, és amúgy sem jelent érdemi kihívást egy NBA-csapatnak, a Minnesota pedig olyannyira át is nézett ezen az estén, hogy szinte az összes érdemi játékosát kiültette, és összesen kilenc kosárlabdázóját nevezte be (!) a derbire. Közülük végül Luka Garza (30 pont, 9/15 mezőnyből, 10/12 büntető), Josh Minott (23 pont, 8 lepattanó, 6 gólpassz, 3 blokk), a második körben húzott újonc, Leonard Miller (22 pont, 15 lepattanó, 10/14 mezőnyből), valamint Daishen Nix (19 pont, 10 gólpassz, 5/6 tripla) is kellő motivációval lépett pályára, és igyekezett kihasználni a kapott lehetőséget, így végül sima győzelem lett a vége, bár Dwayne Baconék azért három negyeden keresztül próbáltak kellemetlenkedni, és csak a záró etapban lett egyértelmű az eredmény. Ezzel együtt az ilyen mérkőzések fényét és értékét, értelmét, nem emelte ez az este...

A Timberwolves legjobb dobói: Garza 30/6, Minott 23, Miller 22/3
A Ra'anana legjobb dobói: Bacon 26/12, Tucker 24/15, Diakite 11/3, Siggers 11/3

Oklahoma City Thunder - Milwaukee Bucks 124-101

Lillard még nem az igazi. A debütálásban voltak szép és kevésbé szép megoldások, ezúttal viszont annál gyengébben játszott Damian Lillard: a Bucks új sztárja 2/11-et dobott mezőnyből, 0/5-öt távolról, kapott egy nagy búrát Chet Holmgrentől, 1/3-mal büntetőzött, és 5 pontot, valamint 4 gólpasszt tett hozzá 25 perc alatt - maradjunk annyiban, hogy az irányító még nem "teljesen éles" itt az előszezonban. Giannis Antetokounmpo jól jászott (18 pont, 10 lepattanó, 4 labdaszerzés, 8/12 mezőnyből 25 perc alatt), de a Middletont és Brook Lopezt is nélkülöző Milwaukee úgy összességében messze volt még a megfelelőtől, és bár voltak jobb időszakai a gárdának, de a teljes meccset nézve egyértelmű, hogy ez még nem is közelíti az alapszakasz-formát. Ezt így az OKC-ről sem mondhatjuk el teljes mértékben, Shai Gilgeous-Alexander még visszafogottan, takaréklángon égve mozgott, de Josh Giddey (19-7-5), Chet Holmgren (18 pont, 7/8 mezőnyből), vagy éppen Jalen Williams (18 pont, 6 lepattanó) már egészen rendben volt - csapatszinten 56,5%-kal dobtak mezőnyből, 18 triplát süllyesztettek el, és 34 gólpasszt osztottak szét, nagyon nem panaszkodhat rájuk senki.

A Thunder legjobb dobói: Giddey 19, Holmgren 18/6, Jal. Williams 18/6
A Bucks legjobb dobói: Beasley 20/18, Antetokounmpo 18, Green 13/12

Los Angeles Clippers - Denver Nuggets 116-103

George felszívta magát, a Denver nem feszült rá. A Nuggets elengedte ezt a meccset, Jokics, Murray, Caldwell-Pope, Gordon, Braun és Porter Jr. sem játszott, és bár egy szoros első negyedre így is jók voltak, utána azért érvényesítette a papírformát a Clippers. A Los Angeles-ieknél főleg Paul George villogott most, ő 18 perc és egy félidő alatt 23 pontot dobott 9/13-as mezőnyözéssel, de Ivica Zubac (13 pont, 8 lepattanó, 3 blokk, 6/8 mezőnyből) is kitett magáért, és Russell Westbrook is hozta az energiát - a Leonard-Batum páros nem feszült meg ezúttal, de a harmadik negyedben így is eldőlt az összecsapás. A Denvernél ezúttal az eddig villogó, most a kezdőbe kerülő Julian Strawther sem váltotta meg a világot, inkább a második körben húzott Hunter Tyson (19 pont, 3/7 tripla), valamint Braxton Key (14 pont, 10 lepattanó, 2 blokk) gyártott jó statisztikákat - de az alapszakasz-rotációban jelenleg nekik aligha van helyük.

A Clippers legjobb dobói: George 23/3, Zubac 13, Moon 12/6, Hyland 12/3
A Nuggets legjobb dobói: Tyson 19/9, Jackson 15/9, Key 14

Kérjük, hogy látogass el a Kezdő5 támogatói felületére, ahol plusz tartalmak várnak! Részletek ide kattintva!