Ennyire jó lenne a Jazz?!

Az észak-amerikai profi kosárlabda ligában mára virradóra 7 mérkőzést rendeztek, melyek közül több is igen furcsára sikeredett. Nem is kell tovább mennünk, a Miami Heat hazai pályán csúnyán égett a félidőben, a nagyszünet után viszont a parkettába döngölte a rutinos San Antonio Spurst. A Nap Meccse rovatban taglaljuk, hogy miként alakult az a derbi, itt pedig a másik hatról értekezünk, melyek közül többön is igen rendes meglepetések születtek.


Orlando Magic – Charlotte Bobcats 96 – 89

Az Orlando gyakorlatilag eljátszogatott ma Paul Silas csapatával, de egy ilyen „félig komoly” hozzáállás is elég volt ahhoz, hogy legyűrjék az egyébként egész jól küzdő Charlotte-ot, mely a három hátvédes felállás óta azért vitt egy kis színt a játékába és már messze sem annyira kilátástalanul kosaraznak Kemba Walkerék, mint mondjuk egy héttel ez előtt. Dwight Howardnak (25 pont, 17 lepattanó, 4 blokk) most több feladat jutott támadásban, mivel annyira nem jöttek a triplák, Magic-szinten nem sok az a 7 értékesített hármas, amit 22 kísérletből összehoztak Ryan Andersonék. A padról beálló Von Wafer 13 pontja említhető, az idén Olaszországban légióskodó, ott a pontdobó listát vezető hátvéd nyerőembernek bizonyult. A vendégeknél a 22-ig jutó Gerald Henderson mellett az eddig nagy csalódást keltő Bismack Biyombót kell kiemelnünk, 11 pontos, 10 lepattanós dupla duplája mellé 4 blokkot is kiosztott az idei újoncmezőny korábban talán legtehetségesebb magasemberének tartott afrikai.

A Magic legjobb dobói: Howard 25, Nelson 17, Turkoglu 15

A Bobcats legjobb dobói: Henderson 22, K. Walker 15, Augustin 13



Cleveland Cavaliers – Golden State Warriors 95 – 105

A negyedik negyed elejéig teljesen jól állt az Irving – Jamison páros vezette Cavaliers, mely hosszú idegenbeli túra után tért haza és egy győzelemmel pozitív tartományba érkezhetett volna. Ám a záró etapban megint előhúzta az adukat a Warriors, mely második idegenbeli sikerét érte el, többek közt Nate Robinson 17 pontos, 10 gólpasszos dupla duplájának, vagy Klay Thompson hibátlan triplázásának (4-ből 4). A Golden State úgy gyűjtötte be ezt a sikert, hogy Monta Ellis borzasztóan rossz napot fogott ki, azt a 10 pontját is szó szerint összeszenvedte, a végén még egy igen rendes ütést is kapott az orrára, ami miatt idő előtt le kellett ülnie. David Lee továbbra is fantasztikusan termel, 29-et szórt az ex-New York-i nagyember. Steph Curry még most sem vállalta a játékot, de a brillírozó kisemberek szépen pótolták még úgy is, hogy Ellis gyengélkedett.

A Caveliers legjobb dobói: Jamison 19, Irving 18, Erden 14

A Warriors legjobbjai: D. Lee 29, Robinson 17, K. Thompson, B Rush 14-14




Chicago Bulls – Phoenix Suns 118 – 97

A Chicagótól nem szoktuk meg, hogy 70 pont felett kapjon hazai pályán, ehhez képest most 97 egységnyit juttatott a hazai gyűrűkbe a Suns, mégis alapos veréssel kellett távozniuk az arizonaiaknak. Derrick Rose nem vállalt a játékot, Steve Nash viszont ott volt a vendégek kezdőjében, sőt, Grant Hill is újra játszott kisebb kihagyása után. Az első félidő a Rose helyén irányító CJ Watsonról (23 pont, 3-ból 3 tripla, 5 gólpassz) és a nagyszünetig 26, összesen 31 pontot szóró Carlos Boozerről szólt.  A különbség úgy lett majd 20 pontos, hogy igazából a vendégeknek kedvező ritmusban és stílusban folyt a játék, de a visszatérő Rip Hamiltont is felvonultató hazaiaknak így is egy könnyed ujjgyakorlattal – vagy egy jobbfajta edzéssel – ért fel ez az este. A Bulls kezdőjében mindenki elérte a 11 pontot, Joakim Noah dupla duplát tett le az asztalra (13 pont, 12 lepattanó), jó pár mérkőzés óta nem játszott ilyen jól a francia válogatott centere. A vendégeknél megint csak Nash (25 pont, 9 gólpassz) és Gortat (14 pont, 15 lepattanó) volt igazán „legény a gáton”, már az ötödik találkozóját bukta el zsinórban a Phoenix.

A Bulls legjobb dobói: Boozer 31, C. Watson 23, Deng 15

A Suns legjobb dobói: Nash 25, R. Lopez 16, Gortat 14




Milwaukee Bucks – Denver Nuggets 95 – 105

Még soha nem történt olyan, hogy egy azon estén Andrew Bogut és Stephen Jackson összesen 4(!) pontra legyen képes, 2 -2-es elosztásban. Most pedig ez a szégyen esett meg a Bucks két kulcsemberével, nem is meglepetés, hogy a Nuggets nagyon simán átgázolt a borzasztóan hullámzóan teljesítő Jenningséken. Az említett irányító ugyan kitett magáért, 30 pontot szórt, de társra nem igazán lelt ezen a derbin, még a padról beállva 14 egységnyit szerző Tobias Harris tartozott a jobbak közé, a többiekről inkább jót vagy semmit. A vendégek pármeccses megingás után most újra igen magabiztosan kosárlabdáztak, a kispad újra frenetikus volt, a kispad végéről előhúzott Corey Brewer 22 pontos szezoncsúcsot ért el, a második számú irányító, Andre Miller pedig 11 gólpasszt osztott ki. Al Harrington folytatja nagyszerű menetelését, ez alkalommal 16 ponttal segítette a coloradóiakat.

A Bucks legjobb dobói: Jennings 30, T. Harris 14, Leuer 11

A Nuggets legjobb dobói: C. Brewer 22, Harrington 16, Gallinari, Nene 14-14




Houston Rockets – Detroit Pistons 97 – 80

A houstoniak arra készültek, hogy megnyerik zsinórban negyedik mérkőzésüket is és ezzel először állnak majd 50 százalékon. Ennek a célnak a teljesítéséhez ideális alanynak bizonyult a Pistons, mely idegenben teljesen esélytelenként lép pályára, szinte a liga összes csarnokában, így a hazai pályán elég erősnek számító Rockets ellen is. Igen hitetlenkedve állunk a helyzet előtt, de megint Samuel Dalmembert játéka volt a kulcs a győzelemben. A rutinos center 4 ponton tartotta az ellen legjobbját, a fiatal Monroe-t, ő maga pedig 14 pontjával csapata legjobbja volt holtversenyben az argentin Scolával, 12 lepattanója pedig egy újabb dupla duplát eredményezett, élete szezonját futja a kanadai-haiti nagyember. A hazaiak egyébként végig vezetve, simán verték el Lawrence Frank legényeit, a vendégeknél a két rutinróka, Tayshaun Prince és Ben Gordon javuló egyéni teljesítménye lehet örömteli.

A Rockets legjobb dobói: Dalembert, Scola 14-14, Lowry 13

A Pistons legjobb dobói: Prince 20, B. Gordon 18, Stuckey 16




Utah Jazz – Los Angeles Clippers 108 – 79

A hazai pályán majdnem makulátlan mérleggel rendelkező Jazz alapos versében részesítette a Chris Paul, Mo Williams, Eric Bledsoe hátvédtrió nélkül érkező Los Angeles-i „üstököst”, melyben ráadásul Blake Griffin sem élete meccsét játszotta, 10 ponton tartották őt Paul Millsapék, igaz 11 lepattanóval dupla duplázott. A hazaiaknál 8 ember dobott legalább 8 pontot, az említett magasbedobó 20 egységig jutott, hű segítője a palánk alatt, Al Jefferson pedig 10 ponttal és 13 lepattanóval jelentkezett. A padról beálló CJ Miles 19 pontja figyelemreméltó, ahogy Enes Kanter régen látott kétszámjegyű dobóteljesítménye (10 pont) is. Óriási meglepetés a Jazz remeklése, ezt nem győzzünk hangsúlyozni, s már nem csak a papíron gyenge gárdákat verik magabiztosan hazai pályán, hanem a lényegesen erősebb csapatok közül is többet két vállra fektettek az utóbbi napokban.

A Jazz legjobb dobói: Millsap 20, C. Miles 19, D. Harris 13

A Clippers legjobb dobói: C. Butler 14, Fortson 13, Foye 11



A nap hőse: Mike Miller – jött, látott, győzött. A sérülékeny bedobó hosszú idő után lehetett a Miami segítségére, de ha már bevethető volt, akkor nem teketóriázott, beszórt 6-ból 6 triplát és megadta azt a löketet a kispadról, aminek köszönhetően nagy hátrányból tudott fordítani a Heat.

A nap lúzere: Az Andrew Bogut – Stephen Jackson duó összesen 4 pontig jutott majd 36 perc játék alatt, így esélye sem lehetett hazai pályán a Bucks-nak a Nuggets ellen.

A játéknap legszebb jelenetei:

Mi a véleményed?

blog comments powered by Disqus