Földrengéssel és Zion-sérüléssel kezdődött az idei Summer League

Két találkozót félbe kellett szakítani, egyet pedig már meg sem kezdtek Las Vegasban.

Nagyon komoly, 7,1-es erősségű földrengés rázta meg Las Vegast, amelybe a Summer League-nek otthont adó két csarnok is beleremegett. Az esemény a nap vége felé, a Knicks-Pelicans és a Magic-Spurs meccs közben történt és a Knicks-Pels ütközet csarnokában annyira mozgott még az eredményjelző is, hogy így nem lehetett játszani - ezt a két találkozót félbeszakították, az estéből hátralévő Nuggets-Suns derbit pedig le sem játszották.

Detroit Pistons - Horvátország 96-80

Nem az "igazi", hanem egy "Zs" horvát válogatottal mérkőzött meg a Pistons és igazából nem forgott veszélyben a győzelme - a második negyed végén ugyan hátrányba került és már nyolc ponttal is égett, de a nagyszünet után kereken húsz pontot vert ellenfelére a társaság. Egyénileg a tavalyi második körös Khyri Thomas (26 pont, 6 lepattanó, 7/14 tripla), illetve a szintén tavalyi második körös Svi Mykhailiuk (17 pont, 5 gólpassz) volt a legponterősebb, de behintett négy triplát a draftolatlan Todd Withers, mindenben benne volt a tavaly draftolt Bruce Brown (12 pont, 5 lepattanó, 7 gólpassz), az idei 1/15-ös Sekou Doumbouya viszont egyáltalán nem lépett pályára, az idei másodikkörös Deividas Sirvydis pedig csak három percet játszott.

A Pistons legjobb dobói: Thomas 26/21, Mykhailiuk 17/6, Withers 16/12
Horvátország legjobb dobói: Sakic 17/3, Babic 10/6, Badzim 9

Philadelphia 76ers - Milwaukee Bucks 107-106

Végig vezetett a Philly, volt 19 pontos előnyben is, a Bucks egy pillanatig sem járt előrébb, a vége mégis szoros lett, az utolsó negyedet 35-20-ra nyerte a Milwaukee - sőt, a végén labdája is volt a győzelemhez. A wisconsini alakulatban centerposzton dominált a draftolatlan Jock Landale (25 pont, 10 lepattanó), 22 pontot szórt a szintén draftolatlan Bonzie Colson és 18-at az ugyanígy érkező Daulton Hommes - az ismertebb játékosok közül Sterling Brown 4/17-et dobott mezőnyből, DJ Wilson pedig nem került pályára. A Phillynél hatan is elérték a tíz pontot, 19-cel az idén draftolt Marial Shayok lett a legeredményesebb, az 1/20-as Matisse Thybulle viszont egyelőre nem a pontjaival vétette észre magát - említsük mlg meg, hogy a tavaly draftolt Zhaire Smith 10 ponttal és 5 gólpasszal jelentkezett.

A 76ers legjobb dobói: Shayok 19/9, Jones 16/3, Milton 15
A Bucks legjobb dobói: Landale 25/9, Colson 22/3, Hommes 18/9

Minnesota Timberwolves - Cleveland Cavaliers 85-75

A nagyszünetben még 11 ponttal vezetett a Cavs, a harmadik negyedet azonban 15-tel nyerte a Wolves és a záró etapban már nem adta ki a kezéből ezt az előnyt, hanem megtartotta a végéig. A Minnynél a tavaly draftolt Keita Bates-Diop volt a legeredményesebb 17 ponttal, 7/10 jó dobással, a tavalyi 1/20-as Josh Okogie (14 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz) is jól mozgott, a padról pedig a draftolatlan Kelan Martin hozott 12 pontot és 11 lepattanót - az egyetlen idei draftolt, Jaylen Novell nem került pályára. A Cavs oldalán a legnagyobb érdeklődésre számot tartó idei 1/5-ös, Darius Garland nem játszott, ahogy az 1/30-as Kevin Porter Jr. sem, az 1/26-os Dylan Windler viszont 15 ponttal, 8 lepattanóval és 3 gólpasszal csapata legjobbja lett, csak a draftolatlan Naz Mitrou-Long (14 pont, 6 lepattanó, 6 gólpassz) tudott hozzá felnőni.

A Timberwolves legjobb dobói: Bates-Diop 17/9, Okogie 14, Martin 12/3
A Cavaliers legjobb dobói: Windler 15/3, Mitrou-Long 14/3, Williams 10

Miami Heat - Kína 103-62

Óriási különbség volt a csapatok között, a Heat végig dominált a kínai együttessel szemben, amelyben végül Yianlian Ji nem lépett pályára. A floridaiaknál megszórta magát a nagy reményekkel draftolt 1/13-as Tyler Herro, aki 23 pontot és 4/9 triplát süllyesztett el 9/9 büntető mellett, de beszórt 20 pontot a draftolatlan erőcsatár, Nick Mayo és feltöltötte a statlapot a tavalyi draftolatlan Kendrick Nunn (15 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz, 3 labdaszerzés) is - utóbbi elég biztató teljesítményt nyújt eddig a "kis" nyári ligával együtt.

A Heat legjobb dobói: Herro 23/12, Mayo 20/6, Nunn 15/9
Kína legjobb dobói: Wang 12, Zhao 10/6, Wu 9/9

Dallas Mavericks - Brooklyn Nets 96-92

Szoros és fordulatos meccsen, az utolsó tíz másodpercben remekül büntetőzve tudott nyerni a Dallas, amelyben az egyetlen idén draftolt újonc, Isaiah Roby nem váltotta meg a világot, 10 pontot szerzett 12 dobásból. Szintén nem villogott Kostas Antetokounmpo (9 pont, 1 lepattanó, "más semmi"), jó volt viszont a nagyok közül is ismert Cameron Payne (18 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz, 3 labdaszerzés), a draftolatlan Antonius Cleveland pedig 22 ponttal húzta az együttest. A Netsnél konkrétan a kezdőötös minden tagja tíz pont fölé jutott, ők játszottak jól, de ezen ne lepődjünk meg, hiszen Jarrett Allen (19 pont, 8 lepattanó, 3 blokk), Rodions Kurucs (14 pont, 7 lepattanó), Theo Pinson (14 pont, 6-6 lepattanó és gólpassz), illetve Dzanan Musa is ott volt a parketten. A két idén draftolt közül Jaylen Hands mozgott jobban, 8 pontja mellett 8 lepattanót is lehúzott, Nicolas Claxtonnak kevesebb szerep jutott.

A Mavericks legjobb dobói: Cleveland 22/3, Payne 18/6, Macon 16/6
A Nets legjobb dobói: Allen 19, Kurucs 14/3, Pinson 14/9, Gray 14/3

Los Angeles Lakers - Chicago Bulls 76-96

Az első negyed második felében elrohant a meccsel a Chicago, már ott tizenöt pont volt közte, úgyhogy nem lehetett kérdés a végkimenetel. A Bullsnál többen is kifejezetten jól mozogtak, az 1/7-tel kiválasztott irányítónak, Coby White-nak ugyan nem ment a tripla (0/7), de így is volt 17 pontja és jól mozgatta a többieket, a 2/8-as Daniel Gafford pedig dominált centerposzton: 21 ponttal, 10 lepattanóval, 4 blokkal és 9/10-es mezőnymutatóval jelentkezett. Mellettük a már ismert Shaquille Harrison, illetve a tavaly draftolt Chandler Hutchison is 14-15 pontokat dobált, míg az ex-körmendi Walter Lemon Jr. a padról beszállva 6 pontot, 5 lepattanót és 5 gólpasszt tett hozzá. A Lakersnél igazából a draftolatlan Zach Norvell Jr. az egyetlen megint, akit érdemes kiemelni, ő dobott 15 pontot, közte 4/8 triplát, az egyetlen idei draftolt, Horton-Tucker nem játszott, a többiekről pedig nem nagyon érdemes beszélni...

A Lakers legjobb dobói: Norvell Jr. 15/12, Cacok 12, Perkins 10/3, Mathias 10/9
A Bulls legjobb dobói: Gafford 21, White 17, Hutchison 15/3

Charlotte Hornets - Golden State Warriors 93-85

Végig szorosan alakult a meccs, egyik csapat sem vezetett kilenc pontnál jobban, sőt, leginkább csak 3-4 egység volt a távolság valamelyik oldalra, de a negyedik negyed második felében a Charlotte begyújtotta a rakétákat és egy nagy rohammal behúzta a győzelmet. A Hornetsnél az ismertebb játékosok húzták a szekeret, Dwayne Bacon elvállalt 20 dobást és szerzett 25 pontot, Devonte Graham 21 ponttal és 4/10 triplával jelentkezett, a tavalyi 1/12-es Miles Bridges pedig 13 pontot és 7 lepattanót tett hozzá. Az idei 1/12-es PJ Washington nem lépett pályára, a második körben húzott Cody Martin és Jalen McDaniels pedig nem alkotott maradandót. A Golden State-nél gyakorlatilag felesleges bárkit is kiemelni, az idén draftoltak közül sem Jordan Poole, sem Eric Paschall nem játszott jól.

A Hornets legjobb dobói: Bacon 25/9, Graham 21/12, Bridges 13
A Warriors legjobb dobói: Poole 15/9, Smailagic 13/3, Evans 12, Paschall 12/3

New Orleans Pelicans - New York Knicks 80-74-nél félbeszakadt

Ez a mérkőzés félbeszakadt a 7,1-es erősségű földrengés miatt, gyakorlatilag minden mozgott a csarnokban, ami mozoghatott, így pedig egyáltalán nem volt biztonságos a helyzet. Addig a Pelicans vezetett, de a két fiatal szupersztár, Zion Williamson és RJ Barrett nem kápráztatta el a világot: Barrett 10 pontig jutott 4/18-as mezőnymutatóval, 1/8 triplával, 1/4 büntetővel, Williamson pedig mindössze kilenc percet játszott egy térdsérülés miatt, addig elvállalt kilenc dobást, amelyből négy esett be és 11 ponttal zárt. A sérülése elvileg nem komoly, de egy nyári ligás meccsen a Pels érthetően nem akart minimális kockázatot sem vállalni vele. Egyébként Frank Jackson (30 pont, 5/9 tripla) és Allonzo Trier (21 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz) volt a két vezér ezen az estén, de a Knicksnél Mitchell Robinson és Kevin Knox is jól mozgott.

A Pelicans legjobb dobói: Jackson 30/15, Bigby-Williams 12, Williamson 11
A Knicks legjobb dobói: Trier 21/9, Knox 17/9, Barrett 10/3

Orlando Magic - San Antonio Spurs 75-59-nél félbeszakadt

Ez a mérkőzés is félbeszakadt, annyival kezdődött később a Pels-Knicksnél, hogy itt már a harmadik negyedben befejezték a játékot, míg ott "csak" a negyedikben. A Spursnél gyakorlatilag két játékos csinált mindent, a harmadik legjobb dobó már csak négy (!) pontot szerzett, Lonnie Walker (28 pont, 11/17 mezőnyből) és Drew Eubanks (15 pont, 5/5 mezőnyből) jelentett csak veszélyt a gyűrűre - a túloldalon a tavalyi 1/6-os Mo Bamba (15 pont, 5/7 mezőnyből) és a draftolatlan Eric McCree (16 pont, 6/11 mezőnyből) volt a legjobb.

A Magic legjobb dobói: McCree 16/6, Bamba 15/6, Jeffries 9/3
A Spurs legjobb dobói: Walker 28, Eubans 15