Hihetetlen egyéni teljesítmények napja

Az észak-amerikai profi kosárlabdaligában mára virradóra 12 mérkőzést játszottak le, s ha a feje tetejére nem is állt a világ ezen az éjjelen, láthattunk teljesen váratlan, illetve szokatlan dolgokat. Rajon Rondo az évad leggyorsabb tripla dupláját hozta össze, de nem tudta győzelemre vezetni a Bostont az est egyik legjobb derbijén, Kobe Bryant és Dwight Howard pedig kitettek magukért, de a Lakers újabb vereségbe futott bele, igaz, Oklahoma Cityben még a Los Angeles-i sztárcsapatnak sem szégyen elbukni. Joakim Noah 30 pontos, 23 lepattanós karriercsúcsait legalább siker övezte, hiszen ezen a játéknapon sok extra egyéni teljesítmény nem ért győzelmet. Nézzük a további érdekességeket!

A mérkőzések eredményeire kattintva elénk tárulnak a részletes statisztikák és a videós összefoglalók!

Philadelphia 76ers - Boston Celtics 95 - 94 - hosszabbítás után

A Philadelphiának volt miért visszavágni, hiszen a Collins-legénység fél éve éppen a Boston ellen esett ki a rájátszás második körében, s egyébként is csoportriválisként rengeteg jó, illetve érdekes mérkőzést játszott egymás ellen már ez a két gárda az utóbbi pár évben. A fantasztikus napot kifogó Rajon Rondo már az első negyedben elérte a 10 pontot, 8 lepattanót, illetve 5 gólpasszt, s nem sokkal a félidő után már a tripla duplája is megvolt (16 pont, 13 lepattanó, 14 gólpassz), amit 3 labdaszerzéssel és ugyanennyi blokkal egészített ki. A 26-ot szóró, 10 lepattanót begyűjtő Evan Turner legendásan jól játszik a Celtics ellen, s ma sem tett másként, az ő vezetésével megúszta a rendes játékidő végén látott tűzijátékot a Sixers és célba is ért. A negyedik negyed végén egálnál Rondo hibázott, a ráadásban pedig szintén hozzá került a játékszer, s megcsúszott dobás közben, így célt tévesztett, a philadelphiaiak pedig örülhettek, Turner találata, amit 3 másodperccel korábban szerzett, végül győztes kosár lett. 

A 76ers legjobb dobói: Turner 26, T. Young 17, Holiday 15

A Celtics legjobb dobói: Pierce 27, J. Green 19, Garnett 17

 

Indiana Pacers - Denver Nuggets 89 - 92

Igen sokáig kézben tartotta a meccset a 22 egységig jutó Paul George húzta Pacers, ám jött a padról Andre Miller és a kiábrándítóan produkáló Ty Lawson helyén levezényelt egy 10 - 0-ás futást, amivel végül átvette a vezetést az idegenben négy meccse nyeretlen Nuggets és célba is ért a Karl-legénység. Az utolsó pillanatban George Hill (15 pont, 10 gólpassz) még megmenthette volna a mérkőzést, ám nem tudott faultot kiharcolni, s triplája sem esett be.

A Pacers legjobb dobói: George 22, Da. West 18, Ge. Hill 15

A Nuggets legjobb dobói: C. Brewer, McGee 20-20, A. Miller 15

 

Brooklyn Nets - Golden State Warriors 102 - 109

Ugyan nem játszhatott Brook Lopez, ám a Deron Williams (23 pont, 8 gólpassz), Joe Johnson (32 pont), Andray Blatche (22 pont, 15 lepattanó) trió szépen kitett magáért, de végül ez sem volt elég, a Steph Curry - David Lee tandem megint győztes meccset ünnepelhetett, hihetetlenül nagyot játszott mind az irányító (28 pont), mind pedig a 30 egységig és 15 lepattanóig jutó nagyember. 

A Nets legjobb dobói: Joe Johnson 32, Deron Williams 23, Blatche 22

A Warriors legjobb dobói: D. Lee 30, Curry 28, Jack 15

 

Atlanta Hawks - Washington Wizards 104 - 95

A 23 pontos, 15 lepattanós Josh Smith és a 14 pontos, 14 lepattanód dupla duplát szállító Al Horford gondoskodtak arról, hogy az Atlanta tovább fényesítse egyébként is remek mérlegét, s az sem elhanyagolható tényező, hogy a liga leggyengébb csapata érkezett a Hawks otthonába, mely egyszer ugyan ráijesztett Larry Drew tanítványaira a 19-et szóró kevin Seraphin főszereplésével, de végül higgadt tudott maradni a keleti harmadik helyezett és megvédte hazai pályáját. 

A Hawks legjobb dobói: Josh Smith 23, J. Teague 19, D. Harris, Stevenson 15-15

A Wizards legjobb dobói: Seraphin 19, Beal 18, Jo. Crawford 14

 

Detroit Pistons - Chicago Bulls 104 - 108

Joakim Noah élete meccsét játszotta, hiszen 30 ponttal és 23 lepattanóval zárt, mindkét kategóriában karriercsúcsot döntött, a Bulls pedig az ő hathatós segítségével tudott 17 pontos második negyedbeli hátrányból felállni, s végül diadalmaskodni. Marco Belinelli jól teljesített a Chicago ex-detroiti hátvédje, Rip Hamilton helyén a kezdőben, Carlos Boozer pedig a maga 24 egységével jelezte, hogy nagyon nem szeretne kivásárolt portékává válni a szezon végeztével. A hazaiaknál Rodney Stuckey (24 pont, 7 gólpassz) idei legjobb teljesítményét nyújtott, de mellett sokan betliztek, így nem győzhetett a Detroit.

A Pistons legjobb dobói: Stuckey 24, Knight 21, Villanueva 15

A Bulls legjobb dobói: Noah 30, Boozer 22, Deng, Belinelli 16-16

 

New Orleans Hornets - Memphis Grizzlies 89 - 96

A ligaelső igencsak megizzadt New Orleansban, ám végül nyerni tudott a 28-at dobó Rudy Gay vezérletével. Az Eric Gordon és Anthony Davis felépülésére már nagyon váró Hornets a szépen termelő kispadjára támaszkodhatott elsősorban, Austin Rivers végre összehozott egy 15 pontos produkciót csereként beállva, de a tavaly még Németországban pattogtató Brian Roberts is ugyaneddig jutott, viszont egy (vagy kettő) igazi vezér hiányzott ma a siker kicsikarásához.

A Hornets legjobb dobói: Rivers, Roberts, R. Anderson 15-15

A Grizzlies legjobb dobói: Gay 28, Pondexter 16, Z. Randolph 15

 

Minnesota Timberwolves - Cleveland Cavaliers 91 - 73

A 36-ot szóró és 13 lepattanót letépő Kevin Love mellett a "five by five" statisztikai "csodához" igen közel járó Andrei Kirilenko (8 pont, 7 lepattanó, 6 gólpassz, 5 labdaszerzés, 3 blokk) hasznos játéka hozta meg a sikert az immáron újra 50 százalékon álló Minnesotának, mely ma még nem vethette be Ricky Rubiót, de legközelebb már elvben a spanyol irányító is a fedélzeten lehet a "legeurópaibb" NBA-csapapatnál. A másik oldalon Anderson Vareajao dupla dupla sorozata megszakadt, mivel csak 4 pontig jutott 14 lepattanó mellett, Kyrie irving és Dion Waiters nélkül óriási bravúr is lett volna, ha esetleg nyer itt a Cleveland.

A Timberwolves legjobb dobói: Love 36, Ridnour 12, Barea 10

A Cavaliers legjobb dobói: Gee 16, Miles 13, Sloan 10

 

Milwaukee Bucks - Charlotte Bobcats 108 - 93

A Bucksnak kapóra jött a mély hullámvölgybe kerülő Charlotte látogatása, az összesen 14 blokkot kiosztó hazai játékosok gyakorlatilag kihúzták a Bobcats méregfogát, egyedül a sérüléséből nemrég visszatérő Gerald Henderson 19 pontja emelhető ki, a többiek ma csak szenvedtek a vendégeknél. A 21 pontos, 12 lepattanós dupla duplát összekaparó Ersan Ilyasova legjobbját hozta, ami ezt a szezont illeti, de így is látszik, hogy sokkal több van még ebben a wisconsini alakulatban, mely jó rajt után nagyon megtorpant, ám kezd visszatalálni a helyes útra a ma látottak alapján.

A Bucks legjobb dobói: Ilyasova 21, Daniels 18, Jennings 15

A Bobcats legjobb dobói: Henderson 19, Walker 16, Kidd-Gilchrist 11

 

San Antonio Spurs - Houston Rockets 114 - 92

Hiábavaló volt James Harden 29 pontos performansza a texasi derbin, egyszerűen senki másnak nem ment ma a houstoniaknál, míg a San Antonio mind a 13 pályára lépő játékosa pontot tudott szerezni, továbbá hatan jutottak el legalább 12 pontig a hazaiak közül, a lepattanó-csatát pedig 50 - 37-re nyerte a Spurs, teljes dominancia volt ez a Popovich-legénység részéről.

A Spurs legjobb dobói: T. parker 17, Splitter 15, Ginobili, Duncan, Mills, Neal 12-12

A Rockets legjobb dobói: Harden 29, Patterson, Douglas 10-10

 

Utah Jazz - Toronto Raptors 131 - 99

Mindent elmond a Raptors erősségéről, hogy az Al Jeffersont és Derrick Favorst is kényszerből jegelő Jazz 131 pontot szórt a kanadaiaknak, mindezt úgy, hogy nyolca(!) játékos ért el kétszámjegyű dobóteljesítményt a Utah-nál, mellesleg 10-zel több lepattanót szerzett meg a hazai alakulat - magyarul átgyalogolt a Corbin-legénység a magatehetetlen Torontón ezen a játéknapon. A 20 ponttal és 10 lepattanóval záró Paul Millsapet mindenképp kiemelhetjük a vendéglátóknál, ennyi jó teljesítmény között is ki tudott tűnni az egykori második körös draftválasztott.

A Jazz legjobb dobói: Millsap 20, Kanter 18, Hayward 17

A Raptors legjobb dobói: Bargnani 20, DeRozan 17, Pietrus 13

 

Oklahoma City Thunder - Los Angeles Lakers 114 - 108

A 35 pontos Kobe Bryant, illetve a 23 pontos, 18 lepattanós dupla duplát összehozó Dwight Howard vezetésével meg tudott lépni a Lakers, ám a közös erővel 69(!) pontot termelő Durant - Westbook páros időben ébredt s már az első negyed végére visszajött a Thunder. A tavalyi második körös playoff-párharc visszavágóján a már megint két meccsel 50 százalék alá süllyedő Los Angeles-i sztáralakulat nem számíthatott a Gasol - Nash - Blake agytrösztre, ennek tudatában pedig inkább bravúr, hogy végig meccsben maradt a D'Antoni legénység, minthogy ezt a Lakers-vereséget is csalódásnak lássuk.

A Thunder legjobb dobói: Durant 36, Westbrook 33, Ibaka 14

A Lakers legjobb dobói: Bryant 35, D. Howard 23, Meeks 17

 

Sacramento Kings - Orlando Magic 91 - 82

Éledeznek a Kings eddig alulteljesítő emberei, Isaiah Thomas 17 pnttal szállt be a kispadról, Jimmer Fredette pedig 15-tel segített be, eközben a Magic szupercseréje, JJ Redick ma besült (6 pont, 10-ből 2-es mezőnymutató), így hiába Davis (20 pont, 11 lepattanó) remeklése, nem lehetett sansza a hajrában a floridai alakulatnak, mely azért korábban nyert nagy meccseket nyugati túrája kezdetén. A 17 pontja mellé 14 lepattanót begyűjtő DeMarcus Cousins nagyon fegyelmezetten játszott ma, ez pedig meg is hozta a sikert a Sacramentónak Tyreke Evans távollétében is.

A Kings legjobb dobói: I. Thomas, Cousins 17-17, Fredette 15

A Magic legjobb dobói: G. Davis 20, Afflalo 18, Nelson 17

 

A nap hőse: Joakim Noah, aki 30 pontos, 23 lepattanós, extrán erős dupla duplával vezette győzelemre a Bullst, mely 17 pontos hátrányból kellett, hogy fordítson.

A nap lúzere: A Toronto Raptors, mely ennél mélyebbre már szinte nem is kerülhet, jelzésértékű az a 131 pont, amit az Al Jefferson és Derick Favors nélkül Jazz otthonában kapott a kanadai alakulat.

Mi a véleményed?

blog comments powered by Disqus