Joe Johnson nagy napja

Az észak-amerikai profi kosárlabdaligában az All-Star hétvége utáni egynapos szünetet követően újra hivatalos alapszakasz-mérkőzéseket rendeztek, méghozzá rögtön kilencet, így igazi meccsdömpinggel indult el a szezon "második fele". A nap rangadóját a Brooklyn és a Milwaukee játszotta, melyen végül hosszabbítás döntött, Joe Johnson, a Nets sztárja pedig ritkán látható módon kétszer ment mennybe. A Boston Celtics nem tudott újabb bravúrt végrehajtani, ugyanis a Denver hazai környezetben ellenállhatatlan volt a végjátékban, a Golden State pedig tovább csúszik a lejtőn, most a Utah Jazz verte el Steph Curry-éket Salt Lake Cityben. Tayshaun Prince győztesen tér vissza ellenfélként Detroitba, a Portland pedig óriási lépéshátrányba került, ami a playoffért folytatott küzdelmet illeti. Nézzük a részleteket!

A mérkőzések eredményeire kattintva elénk tárulnak a részletes statisztikák és a videós összefoglalók!

Washington Wizards - Toronto Raptors 88 - 96

A 24-et szóró Rudy Gay mellett az ugyaneddig jutó DeMar DeRozan, valamint a dupla duplázó Kyle Lowry (11 pont, 10 gólpassz) főszereplésével újabb értékes idegenbeli sikert gyűjtött be a Toronto, mely óriási tempóban halad előre, de még mindig hatalmas szakadék tátong közte és az 50 százalékos küszöb között. A hazaiaknál a 25-öt dobó újoncon, Bradley Bealen kívül mindenki gyengébb napot fogott ki.

A Wizards legjobb dobói: Beal 25, Webster 16, Okafor 12

A Raptors legjobb dobói: DeRozan, Gay 24-24, Lowry 11

Orlando Magic - Charlotte Bobcats 92 - 105

Itt a "vég" a Magic számára, a teljes tankolásba kezdő floridaiak otthon kaptak ki meglehetősen simán a ligautolsó Charlotte-tól, mely 63 pontot szórt az első félidőben - nem először esett meg mostanában, hogy az Orlando mindenféle ellenállás kifejtése nélkül "védekezett". A 24 pontos, 10 lepattanós Gerald Henderson újra csúcsformában van hányattatott szezonja után, a kezdőcsapatba sérülése után nemrég visszakerülő Byron Mullens pedig 20 pontos, 12 lepattanós dupla duplát szállított, amit Kemba Walker (24 pont, 7 gólpassz) minőségi irányítójátékkal "asszisztált" végig.

A Magic legjobb dobói: Vucsevics, Afflelo 18-18, Harless 15

A Bobcats legjobb dobói: Henderson, Walker 24-24, Mullens 20

Brooklyn Nets - Milwaukee Bucks 113 - 111 - hosszabbítás után

Óriási meccset vívott egymással a két keleti rájátszására pályázó gárda, s itt most tényleg igaz volt, hogy a feleknek jót tett a szünet, főként igaz ez az két oldalon felsorakozó alulteljesítő sztárokra. Brandon Jennings a maga 34 pontjával abszolút vezére volt a Milwaukee-nak, Larry Sanders pedig egy 14 pontos, 8 lepattanós, 6 blokkos teljesítménnyel tért vissza, Deron Williams pedig 19-et szórt két mérkőzésnyi kihagyás után és 9 gólpasszával remekül mozgatta a társakat is. A hajrában hatalmas hirig volt a pályán, amit Joe Johnson egy óriási, kapott labdás triplával zárt le, egál után pedig jöhetett a hosszabbítás! A túlórában is jobban kezdett a Bucks, de a Netsnek sikerült egyenlíteni Keith Bogans révén, majd megint jött Johnson, aki a dudaszó pillanatában beverte a duplát, ezzel diadalmaskodott a Brooklyn!

A Nets legjobb dobói: Joe Johnson 24, Deron Williams, B. Lopez 19-19

A Bucks legjobb dobói: Jennings 34, Ilyasova 21, Ellis 18

Detroit Pistons - Memphis Grizzlies 91 - 105

A két, egymással pár hete játékostranzakciót lebonyolító gárda először találkozott egymással Tayshaun Prince és Austin Daye Memphisbe cserélése óta, a korábbi bajnokcsapat egyik vezére, Prince egyébként csupán 4 ponttal járult hozzá új klubja nagyon sima győzelméhez, Daye pedig 6-ot szórt a volt társaknak. A vendégeknél egyébként is szépen megoszlottak a terhek, a 15 pontos, 10 lepattanós dupla duplát szállító Zach Randolph és a 19-et dobó Mike Conley a vártnál is könnyedebben kormányozták győzelemre a Grizzlies-t.

A Pistons legjobb dobói: Jerebko, Knight 13-13, Calderon 10

A Grizzlies legjobb dobói: Conley 19, Z. Randolph 15, Ed Davis 14

New Orleans Hornets - Chicago Bulls 87 - 96

A Kirk Hinrich-et is visszakapó, már csak Derrick Rose-t nélkülöző Bulls szerencsésen megúszta a sok csapat számára rázós New Orleans-i kirándulást, amihez a Deng, Boozer, Noah trió nagyon masszív teljesítménye kellett elsősorban. A hazaiaknál hiába dobott 20 pontot Eric Gordon és dupla duplázott Greivis Vasquez (11 pont, 10 gólpassz), valamint Anthony Davis (15 pont, 10 lepattanó), a 15 egysége mellé 17 lepattanót is begyűjtő Joakim Noah, valamint a szintén az All-Star Gáláról érkező Luol Deng (20 pont, 5 lepattanó) az említett Carlos Boozerrel (17 pont, 10 lepattanó) kiegészülve egyszerűen szétszedték a festékben a hazaiakat.

A Hornets legjobb dobói: E. Gordon 20, A. Davis 15, Vasquez 11

A Bulls legjobb dobói: Deng 20, Boozer 17, Noah 15

Denver Nuggets - Boston Celtics 97 - 90

Két hete nagy meccset játszott egymással a két fél Bostonban, amit túlóra után nyertek csak meg Kevin Garnették, most pedig jöhetett a denveri visszavágó, melyre a Nuggets három vereség után nagyon készült, pláne, hogy a kisebb sérüléseket kúráló Andre Iguodala, Danilo Gallinari páros is újra a fedélzeten lehetett a coloradóiaknál. A 20 pontos Jeff Green húzta Celtics hiába uralta az első félidőt, nem tudott, csak egy pontos előnyre szert tenni, a lélektani előnyben lévő és a hajrában már jobban is pörgő Denver pedig célba ért, így továbbra is csak három veresége van hazai környezetben ebben a szezonban. A vendéglátók nyerő embere a 26-26 pontot szóró Gallinari, Lawson duó mellett a nagy védekezést bemutató, s 16 lepattanót szerző Kenneth Faried volt ezen az estén.

A Nuggets legjobb dobói: Gallinari, Lawson 26-26, A. Miller, Koufos 11-11

A Celtics legjobb dobói: J. Green 20, Bradley 17, C. Lee 15

Utah Jazz - Golden State Warriors 115 - 101

A Jazz már csak Mo Williams szolgálataira nem számíthat, mindenki más ott volt a fedélzeten ezen a rendkívül fontos derbin a hazaiaknál, a Warriors pedig hiába állt fel teljes kerettel, megint elbukott és ezzel a kudarccal pozíciót is vesztett a Corbin-legénységgel szemben. A Utaj hét játékosa jutott el legalább 11 egységig, míg a vendégeknél a 29 pontos Steph Curry vitte a prímet, s az ő cseréje, Jarrett Jack (19 pont, 9 gólpassz) is kitett magáért, ám a GSW védekezése ma is csődöt mondott, így nem lehetett a hajrában már reális sansza a fordításra Mark Jackson tanítványainak.

A Jazz legjobb dobói: Al Jefferson 24, Hayward 17, Foye 15

A Warriors legjobb dobói: Curry 29, Jack 19, D. Lee 18

Sacramento Kings - San Antonio Spurs 102 - 108

A 30 pontos, 11 lepattanós dupla duplát összehozó Tony Parker fémjelezte Spurs sokáig uralta a mérkőzést Sacramentóban, ám a hajrában lett volna esélye szorongatni a Kingsnek, ám egy Cousins-féle buta védekezés után eldőlt a csata és folytatta idegenbeli győzelmi sorozatát a Rodeo Road Tripjén eddig igencsak sikeres San Antonio. A hazaiak hátvédpárosa ugyan 42 pontot termelt, de erre a texasiak "kicsijei" egy 51-es performansszal válaszoltak.

A Kings legjobb dobói: I. Thomas 22, T. Evans 20, M. Thornton 16

A Spurs legjobb dobói: Parker 30, D. Green 21, K. Leonard 15

Portland Trail Blazers - Phoenix Suns 98 - 102

A csupán a második 12 percben 10 asszisztot kiosztó Goran Dragic élete mérkőzését játszotta, s az ő 16 pontjával, valamint 18 gólpasszával szép és eredményes játékkal verte el a Suns a Blazerst Portlandben, ami egyben azt is jelenti, hogy a 24 pontos Lillard húzta oregoniak lassan lemondhatnak a reális playoff-reményeikről, hiszen már négy győzelemnyire vannak az 50 százalékos küszöbtől. A Wesley Matthews-t kényszerből jegelő portlandiek egyébként nem bírták el, hogy egy kezdőemberük hiányzik, ugyanis a Lillard, Batum, Aldridge, Hickson négyesfogat elképesztő hatásfokkal termelt ezen az estén is, de a többiektől semmi érdemi segítség nem érkezett.

A Blazers legjobb dobói: Hickson 25, Lillard 24, Aldridge 23

A Suns legjobb dobói: Scola 18, Dragic 16, W. Johnson 14

A nap hőse: Joe Johnsont láthatóan feltüzelte, hogy lemaradt idén az All-Star Gáláról, s két elképesztő kosárral mentette meg hazai pályán a Brooklynt a vereségtől. Előbb a rendes játékidő végén egalizált egy emberes triplával, majd a hosszabbítást zárta le győztes duplájával.

A nap lúzere: Az Orlando Magic, mely a Charlotte-tól képes volt hazai környezetben 63 pontot kapni az első félidőben és mindenféle ellenállás kifejtése nélkül verette meg magát saját közönsége előtt.