Keleti élcsapatok napja

Újabb hét találkozóval folytatódott az NBA előszezonja, már 10 nap sincs az alapszakasz kezdetéig. A mai nap rangadóját még tegnap este játszották Miamiben, ahol a San Antonio Spurs vendégeskedett. A Boston a New Yorkot, az Indiana pedig a Memphist fogadta. A Utah továbbra is lendületben, ma a Clippers volt a vendégük, és nem voltak túl szívélyes vendéglátók. Az Atlanta a megfogyatkozott Dallasszal nézett farkasszemet, míg Detroitban alsóházi rangadót játszottak. A nap egyetlen vendég sikerét a Wizards aratta, hogy hol, azt mindjárt megtudjátok!

Miami Heat - San Antonio Spurs 104-101

LeBron James nélkül állt fel tegnap este a Heat hazai pályán, hogy a szinte teljes létszámban megjelenő Spurst vereséggel küldje haza. Másfél negyedig teljesen egyenlő erők küzdelmét láthatta a közönség, nem nagyon tudott elszakadni egyik gárda sem a másiktól, majd a Heat lépett el több mint 10 ponttal, de a Spurs erős első félidei befejezésének köszönhetően kapaszkodott továbbra is. Amit elkezdtek a második negyedben, azt folytatták a harmadikban, ekkor Tim Duncan vezetésével egyértelműen jobban játszottak ellenfelüknél, és meg is fordították az összecsapást, már ők vezettek 8 egységgel. A Miami azonban kezdett felfelé kúszni a negyedik felvonásban, jobban sikerült a meccs vége számukra, hátrányból is fordítani tudtak az utolsó két percben. Cory Joseph kihagyta az egyenlítő triplának szánt kísérletét, így nyert a Heat. A vendégeknél Duncan (15 pont) és Danny Green (17 pont) voltak a legjobbak, nekik volt köszönhető a felzárkózás-elhúzás a második negyed végén, harmadik negyed elején. A Heatnél a pad vitte a prímet: Rashard Lewis (15 pont), Mike Miller (12 pont), Josh Harrellson (10 pont) voltak a legeredményesebbek, bár Dwyane Wade-t (13 pont) is ide kellene sorolni, ő ma nem volt olyan hatékony, mint az előbb említett úriemberek.

Atlanta Hawks - Dallas Mavericks 110-94

A Dirk Nowitzkit (és Chris Kamant) nélkülöző Dallas Mavericks látogatott a Hawkshoz, a német sztár helyén Jae Crowder kezdett, aki nem is nyújtott rossz teljesítményt. Az összecsapás viszont elég egyoldalúra sikeredett, mivel már az első negyedben 10, a félidőre pedig 15 pontos hazai előny alakult ki, és bár ez behozható különbség, ezen az estén a Mavericksben semmilyen átütő erő nem volt, a második félidőben az Atlanta sem szakadt már meg, így is simán tartották a különbséget. Az eladott labdákat leszámítva mindent sokkal jobban csinált a hazai alakulat, a statisztika is alátámasztja a látottakat, miszerint kreatívabban, pontosabban, erőszakosabban játszottak a texasiaknál, akik vezérüket vesztve kicsit hitehagyottak is voltak, és a hiányzók miatt játékerőben sem értek fel riválisukhoz. A vendégeknél Crowder (15 pont) mellett Vince Carter (13 pont) és Jared Cunningham (10 pont) érték el csak a két számjegyű pontot, a túloldalon viszont Josh Smith (10 pont, 13 pattanó) dupla-duplája mellett még hatan szereztek legalább 10 egységet, ebből öten a padról, nem is volt meglepő, hogy simán diadalmaskodtak.

Indiana Pacers - Memphis Grizzlies 83-80

David West, Danny Granger és George Hill nélkül lépett pályára otthon a Pacers a Tony Allent még mindig pihentető, kezdő magasember párosát pedig a padról játszató Memphist. A találkozó végig szorosan alakult, lényegében nem is nagyon volt különbség a két együttes között. A Grizzlies ugyan elhúzott az első negyed végén, ám a hazaiak azonnal visszajöttek a második felvonás legelején, innentől kezdve pedig pár pont különbség volt egyik vagy másik gárda számára. Az összecsapás nagy részében a Pacers vezetett, de pont a negyedik negyedben jöttek a vendégek, akik megint magukhoz ragadták a kezdeményezést. Befejezni azonban nem tudták a meccset, mert a hazai alakulat Roy Hibbert és Gerald Green vezetésével fordított, és megnyerte a mérkőzést. A hazaiak sokkal jobban pattanóztak és büntetőztek, ez kompenzálta azt, hogy jóval több eladott labdájuk volt. A győztesnél az említett két játékos, Green (18 pont) és Hibbert (14 pont, 10 pattanó) voltak a legjobbak, míg a túloldalon Zach Randolph (15 pont) és Marc Gasol (13 pont).

Boston Celtics - New York Knicks 109-98

Tartalékos keleti sztárcsapatok ütközetét láthatta a kilátogató közönség, ugyanis a Celticsnél Paul Pierce, Kevin Garnett és Darko Milicsics is hiányzott, míg a Knicksnél nem volt Carmelo Anthony, Jason Kidd, Amare Stoudemire, Tyson Chandler, Marcus Camby és Ronnie Brewer sem. Ennek tudatában némi meglepetést okozott, hogy a New York-i fakó 13 pontos előnyt szerzett az első negyedben, a másodikban pedig Chris Copeland triplájával 43-23-nál már egy húszassal is vezettek. Itt azonban kezdett kifogyni a szufla belőlük, főleg védekezésben nem nagyon voltak képben, és a Celtics előbb 7 pontosra csökkentette hátrányát a félidőre, majd a negyedik negyedben be is érte ellenfelét, sőt, állva is hagyták őket. A végén közte 10 lett, de azért a meccs nagy részében ez nagyon nem így nézett ki, hiába pihent gyakorlatilag majdnem a teljes aktív rotáció a Knicks oldaláról. A New Yorknál az említett Copeland (34 pont, 6 pattanó) volt messze a legjobb, neki ez, illetve pár nappal korábbi teljesítménye kerethelyet érhet az alapszakaszban. Rajta kívül James White (16 pont) és Steve Novak (15 pont) voltak még említésre méltóak. A túloldalon Jeff Green (25 pont) és Jason Terry (22 pont) vitték a prímet.

Detroit Pistons - Charlotte Bobcats 85-80

Detoitban találkozott a Pistons és a Bobcats. Úgy tűnt, hogy ez a meccs is eldől az első negyedben, hiszen 16 ponttal léptek meg a hazaiak, és a második negyed nagy részében tartották is a különbséget, félidőre is csak minimálisan tudott ezen csökkenteni ellenfelük. A harmadik negyedben sem történt semmi különös, kapaszkodott a Charlotte, de nem olyan ütemben, hogy komolyan lehessen őket venni. Ami viszont nem történt meg az előző két felvonás során, az az utolsóban igen, a Bobcats begyújtotta a rakétákat, és Ben Gordon triplájával először vezettek a találkozó során (75-76). Itt a Detroit újra felébredt, és ahhoz képest, hogy kiadtak a kezükből egy jókora előnyt, simán fel tudtak újra pörögni és behúzták az összecsapást. A győztesnél Rodney Stuckey (16 pont) volt a legeredményesebb, de 5/17-es mezőnymutatója árulkodik, mennyire volt ténylegesen hasznos. Mellette a két fiatal, Greg Monroe (15 pont) és Brandon Knight (15 pont) érték még el a 10 pontot, de Andre Drummond (8 pont, 7 pattanó) is dicsérhető, újfent volt pár igen biztató megmozdulása. A túloldalon a hiányzó BJ Mullens helyén játszó Tyrus Thomas (14 pont, 16 pattanó) volt kiemelkedő, rajta kívül még Ramon Session (13 pont, 6 gólpassz) volt jó, a többiek pocsékul tüzeltek mezőnyből, hiába érte el Kemba Walker és Gordon is a 10 pontot.

Milwaukee Bucks - Washington Wizards 94-102

A Milwaukee fogadta az ezúttal már közel sem olyan tartalékos, csak John Wallt és Nenét (valamint Kevin Serpahint) nélkülöző fővárosiakat. A meccs elején semmi problémája nem volt a Bucksnak, szinte végig vezettek, igaz, csak egy pontos előnyt tudtak kicsikarni. A vendégek azonban nagyon felpörögtek a második negyedre és Jordan Crawford, valamint a csak ebben a félidőben 18 pontot szerző Trevor Booker vezetésével hat pontos fórt építettek ki csapatuk számára. Fordulás után egy ideig semmi nem változott, ám a záró játékrészben beindították a rakétákat a hazaiak, egyenlítettek, majd át is vették a vezetést. Ma azonban mindössze ennyi volt bennük, a mérkőzés vége megint a vendégeké volt, akik okosan, higgadtan játszva verték riválisukat. Annak ellenére is tudtak nyerni Randy Wittman fiai, hogy nagyon sok, 12 blokkot kaptak, sokkal kevesebb büntetőt dobhattak, és kevesebb triplát értékesítettek, gyengébb százalékkal. A győztesnél Booker (22 pont) volt a legeredményesebb Crawford (17 pont) és AJ Price (17 pont, 11 gólpassz) mellett. A túloldalon Monta Ellis (19 pont, 8 gólpassz) és Brandon Jennings (16 pont) voltak a legjobbak, de mindketten 5 eladott labdát is jegyeztek, és gyenge százalékkal dobtak.

Utah Jazz - Los Angeles Clippers 99-91

Mormonföldre látogatott a Clippers, akiknél nem játszott ezúttal Blake Griffin, Grant Hill és Lamar Odom sem. Ennek megfelelően aztán ha nem is gyorsan, de a Jazz vette kezébe a kezdeményezést, egál körüli első negyedet követően előbb félidőre 8, majd a harmadik negyed végére 15 pontos előnyt építettek fel maguknak, amit simán meg is tartottak a negyedik játékrészben, hiába Chris Paulék felzárkózási kísérlete, igazi esélyük nem volt arra, hogy beérjék ellenfelüket. A Utah megint azzal nyert, amivel valószínűleg a szezon során is fog: 50-35-re vitték a lepattanózási csatát, de emellett ma jól dobták a triplákat is, így esélye nem volt a vendégeknek ma arra, hogy megfordítsák az állást a második negyedet követően. A Jazznél mind az öt kezdő és Alec Burks is elérte a 10 pontot, a legeredményesebb Marvin Williams (18 pont, 8 pattanó) lett. A túloldalon Matt Barnes (22 pont) és Chris Paul (17 pont, 8 gólpassz) próbálkoztak, de DeAndre Jordant (13 pont, 9 pattanó, 2 blokk) leszámítva nem sok segítséget kaptak a társaktól, így ennyire futotta ma erejükből.