Komoly rangadót nyert a Celtics és a Lakers

Az észak-amerikai profi kosárlabdaligában mára virradóra hét találkozót rendeztek meg, melyek között volt két derbi, mely a csapatok aktuális helyezéseit tekintve nem feltétlenül számítana rangadónak, de a gárdák rivalizálását és a játékosanyagot tekintve mégis annak titulálhatók, ráadásul mindkét helyen az idén harmatosan szereplő alakulat nyert. A Boston Celtics az egész évre kidőlő Rajon Rondo nélkül is elintézte a Miami Heatet egy dupla hosszabbításos klasszikuson, a Los Angeles Lakers pedig Kobe Bryant 14 gólpasszával a ligaelső Oklahoma Cityt fektette két vállra. Történtek még érdekességek az éjjel folyamán, Carmelo Anthony például 9 triplát dobva egyéni karrier-, illetve franchise rekordot állított fel New Yorkban, de JJ Redick sem maradt el sokkal a szupersztár mögött. Nézzük a részleteket!

 

A mérkőzések eredményeire kattintva elénk tárulnak a részletes statisztikák és a videós összefoglalók!

Boston Celtics - Miami Heat 100 - 98 - kétszeri hosszabbítás után

Bostonban úgy lépett parkettre a helyi gárda és a címvédő Miami, hogy pontosan senki sem tudta, Rajon Rondo térdsérülésének komolysága milyen mértékű, ám a második félidő derekán kiderült: a Celtics irányítójának térdében keresztszalag-szakadást diagnosztizáltak és ebben az évadban már nem léphet pályára. Ennek ellenére a hazai alakulat olyan elánnal és labdamegosztással játszott a keleti listavezető ellen, amilyennel megmutatta, hogy akár a franchise player nélkül is lehet hatékony a rengeteg tartalékkal rendelkező idei kerettel. A tripla duplázó Paul Pierce (17 pont, 13 lepattanó, 10 gólpassz) feljebb kapcsolt és fontos kosaraival már majdnem célba tudta juttatni övéit a rendes játékidő végén, ám ekkor jött LeBron James (34 pont, 16 lepattanó, 7 gólpassz) és beszórta az egyenlítő kosarat, jöhetett az első túlóra. Ennek végén Kevin Garnett (24 pont, 11 lepattanó) tolta a vendéglátók szekerét, a floridaiak pedig nem tudtak már kosarat szerezni, következhetett a második extra periódus. Ott megint Pierce lépett elő, a a gyengébb napot kifogó Dwyane Wade pedig nem tudott egalizálni, majd Shane Battier távoli triplája sem ért célba, éppen a bajnok ellen szakította meg hatos vereségsorozatát a Boston. Érdekesség, hogy a korábbi Celtics-játékos, Ray Allen 21 dobott ponttal tért vissza először vendégként volt klubja ellen, az emlék-videó közben hatalmas tapsot kapott, játék közben viszont elég rendes "boo"-zást.

A Celtics legjobb dobói: Garnett 24, Pierce 17, Terry 13

A Heat legjobb dobói: L. James 34, R. Allen 21, Wade 17

 

Los Angeles Lakers - Oklahoma City Thunder 105 - 96

A Los Angeles Lakers az idényfelezőnél olyan mértékben állt messze a playoff-ba jutástól, hogy vélhetően azt mondhatta Kobe Bryant, innentől kezdve egészen más felfogásban kosárlabdázik, csak a csapat legyen eredményes. Úgy fest, a módszer bejön, hiszen a már 30 ezer karrier-pont felett járó dobógép sorozatban másodszor osztott ki 14 gólpasszt a társaknak (és közben mindössze 12 mezőnydobást vállalt), a Los Angeles-i sztárcsapat pedig második nagyon biztató győzelmét aratta a sok kiábrándító vereség után. A ligaelsőnél ráadásul sikerült némileg kibillenteni a ritmusból a Durant, Westbrook párost, a két sztár összesen 48 mezőnykísérletből 16-szor talált be a gyűrűbe. A Lakersnél a 10-ből csak 2 büntetőt értékesítő Dwight Howardon kívül mindenki csak dicsérhető, az OKC-nél pedig a 35-öt szóró Durant emelkedett ki.

A Lakers legjobb dobói: Bryant 21, Nash 17, P. Gasol 16

A Thunder legjobb dobói: Durant 35, Westbrook 17, Perkins, Ibaka 10-10

 

Orlando Magic - Detroit Pistons 102 - 104

Hiába dobott JJ Redick már a harmadik negyed közepéig egyéni rekordnak számító 8 triplát és összesen 31 pontos karriercsúcsot, az aktuális ellenfél megint jobban koncentrált a végjátékban, mint a gyengébbik floridai alakulat, így tovább nő az orlandói vereségszéria. A szintén élete meccsét játszó Brandon Knight (31 pont) nagyon fontos triplát értékesített a hajrában, ami után érdemi válasza már nem volt a vendéglátóknak, pedig Nelson büntetői után a támadó lepattanóból még négy alkalommal is próbálkozhattak Vucsevicsék, de mind hiába, egyik pöccintés sem juttatta a gyűrűbe a labdát.

A Magic legjobb dobói: Redick 31, Nelson, Moore 18-18

A Pistons legjobb dobói: Knight 31, Monroe 17, Villanueva 12

 

Memphis Grizzlies - New Orleans Hornets 83 - 91

Miután az első negyedben kiment a hazaiak kezdőirányítójának, azaz Mike Conley-nak a bokája és nem is térhetett vissza, annyira nem nagy meglepetés a Hornets idegenbeli diadala. A 22 pontos Ryan Anderson 7 értékesített triplával szállt be a kispadról, az ex-Grizzly, Greivis Vasquez pedig 11 gólpasszával kiválóan mozgatta a társakat. A New Orleans úgy nyert Memphisben, hogy a kezdőötöséből a 10 egységig jutó Anthony Davis volt a legeredményesebb, ráadásul a 20 pontos, 13 lepattanós dupla duplát szállító Zach Randolph-ot nem is tudta igazán jól védeni a vendég alakulat.

A Grizzlies legjobb dobói: Z. Randolph 20, Bayless, M. Gasol 14-14

A Hornets legjobb dobói: R. Anderson 22, Jas. Smith 16, A. Davis 10

 

New York Knicks - Atlanta Hawks 106 - 104

Carmelo Anthony fantasztikus dobóparádéja (42 pont, 12-ből 9 tripla) ellenére nagyot kellett küzdenie a keleti második New Yorknak, hogy megvédje hazai pályáját a Hawks ellen, de Josh Smith a lehető legrosszabbkor ütött egy faultot a Knicks ászán, aki még a kosarat is bedobta, majd a büntetőjével érdemben el is döntötte a csatát. Az Atlanta legjobbja a 27-et dobó Jeff Teague volt, de a 20 pontos Smith is kitett magáért, főleg, hogy volt egy hatalmas egyenlítő triplája még Anthony mindent eldöntő pontjai előtt.

A Knicks legjobb dobói: Anthony 42, JR Smith, Stoudemire 18-18

A Hawks legjobb dobói: J. Teague 27, Josh Smith 20, Horford 16

 

Dallas Mavericks - Phoenix Suns 110 - 95

A Dallas esélyeshez méltóan simán legyűrte a back-to-back érkező arizonaiakat és ehhez Dirk Nowitzkitől csak 18 pontra volt szükség, igaz, az ex-Sun, Shawn Marion is pont ennyit termelt, szépen megoszlottak a pontok a texasi alakulatnál. A 18 pontos, 8 gólpasszos Goran Dragic megint nagyot játszott, de a Phoenixnél most nem igazán ment a kiegészítő személyzetnek, ráadásul ahogy az eredmény mutatja, védekezésben is puha volt Lindsey Hunter legénysége, mely egyre inkább úgy fest, hogy az előkelő draftcetliért fog küzdeni ebben az évadban.

A Mavericks legjobb dobói: Marion, Nowitzki 18-18, Carter 15

A Suns legjobb dobói: Dragic 18, Scola 14, Beasley, Tucker 12-12

 

Los Angeles Clippers - Portland Trail Blazers 96 - 83

A Clippers újra Chris Paul nélkül játszva is vissza tudott vágni a 24 órával korábbi portlandi, egy pontos vereségért. Blake Griffin (23 pont, 9 lepattanó) és LaMarcus Aldridge (21 pont, 11 lepattanó) igen látványos párharcot vívott négyes poszton, de a többiek oregoni részről gyengébb napot fogtak ki, így a hazaiak kispadjának 36 - 16-os győzelme a Blazers cseréi ellen egyértelmű sikert ért. A Los Angeles-i együttes ezennel négyes vereségszériát zárt le, a Portland pedig visszacsúszott 50 százalékra.

A Clippers legjobb dobói: Griffin 23, C. Buter 12, Bledsoe 10

A Blazers legjobb dobói: Aldridge 21, Lillard 16, Hickson 15

 

A nap hőse: Kobe Bryant, aki úgy játszik, ahogy ennyi sztár között a leginkább ideális, ez most a ligaelső ellen is győzelmet ért a Lakersnek. 21 pontját mindössze 12 mezőnykísérletből érte el,a mi mellé zsinórban másodszor osztott ki 14 gólpasszt. Teljesen más máshogy fest ilyen felfogásban játszva a Los Angeles-i sztárcsapat.

A nap lúzere: Az Orlando Magic centersora, mely egyenlíthetett volna a Detroit elleni végjátékban, ám egyszerűen képtelen volt négy próbálkozásból is a gyűrűbe passzírozni a labdát a Davis, Vucsevics páros.

 

 

Mi a véleményed?

blog comments powered by Disqus