Nincs európai siker Észak-Amerikában

Három találkozóval folytatódott ma az NBA előszezonja. Két európai gárda is megpróbált kiköszörülni egy két nappal ezelőtt elszenvedett csorbát, hiszen a Real Madrid Memphisben, a MontePaschi Siena pedig San Antonioban égett meg, utóbbi ráadásul elég csúnyán is. Játékban ugyan sokat javultak, nagyobb erőbedobásra késztették ellenfeleiket, de előbbi Torontóban, utóbbi pedig a Cleveland ellen újra elhasalt. A nap utolsó meccsén a Golden State Warriors ismét győzött, ezúttal a Utah Jazz-t fektették két vállra.

Toronto Raptors - Real Madrid 102-95

A kanadaiaknál sem Kyle Lowry, sem Jonas Valanciunas nem lépett pályára, úgyhogy az új szerzemények közül talán a két legfontosabbat nem láthatta a publikum. Nagyon jól kezdtek az Air Canada Centerben a spanyolok, hiszen 20-10-re ők vezettek az első negyedben, itt azonban jött egy kis rövidzárlat, és egy 19-2-es futással már a hazaiaknál volt az előny az első negyed végén. A Real nem adta fel, visszakapaszkodtak, és egy teljesen egál meccset játszottak innentől a felek az utolsó játékrész közepéig. Ekkor a Raptors kicsit beleerősített, pont jókor nyitotta ki a két együttes közti távolságot 10 pont környékére, így a végén nem nagyon kellett izgulniuk, az utolsó pár percben simán húzták be az összecsapást. A Madridnál a Chicago Bulls által draftolt Nikola Mirotic-ot lehet kiemelni, 17 pontos, 12 pattanós, 3 blokkos teljesítménye biztató a chicagói drukkerek számára, még ha nem is dobott ma jól (5/13 mezőnyből). A túloldalon DeMar DeRozan volt a legeredményesebb (18 pont), de John Lucas is formában maradt a tavalyi, Bullsnál töltött szezonját követően, ezúttal 17 egységig jutott (7/10 mezőnyből).

Cleveland Cavaliers - MontePaschi Siena 91-85

A Cavaliers a két nappal korábban 30-as zakót kapó Sienát fogadta. A meggyengült olasz bajnok ezúttal sokkal összeszedettebb volt, mint a San Antonio ellen, az első negyed követően vezettek is. A forgatókönyv hasonló volt, mint az előző meccsen, csak itt az NBA csapat kicsit később vette át a vezetést, viszont a mérkőzés jelentős részében itt is egál találkozót láthatott a közönség. A vége ugyan itt is szorosnak néz ki az eredmény szempontjából, de a Cavs végig egy kosáron kívül volt az olaszokkal szemben, nem fenyegette őket az a veszély, hogy kikapnak. A vendégeknél Bobby Brown és Matt Janning voltak a legjobbak 22, illetve 21 ponttal. A clevelandiek szépen elosztották a ponttermelést, hatan termeltek legalább 10 egységet, de a legeredményesebb, Samardo Samuels is csak 14-et. A fiatalok közül Tristan Thompson (12 pont) zsákolt pár nagyot, Dion Waiters (11 pont) biztatóan mozgott elsőre, Irving azonban még igencsak idény eleji formában pattogtatott (10 pont, 1/7 mezőnyből).

Golden State Warriors - Utah Jazz 83-80

Steph Curry igen, Andrew Bogut azonban ezúttal sem léphetett pályára a Warriorsnál, így fogadták a Utah-t egy nappal azután, hogy Fresnoban megcsapták a Lakerst. Jó hazai kezdést követően kiegyenlítetté vált a játék, ám a Golden State a második negyed közepén újra magához ragadta a kezdeményezést, ekkor húztak el ellenfelüktől (42-33-as félidő). A különbség a harmadik negyedben 16 pontosra is nőtt (többször is), és bár a végére mindössze háromra olvadt a fórjuk, tényleges esélye itt sem volt a vesztes félnek arra, hogy megfordítsa a találkozót. A Jazznél Marvin Williams és Millsap nem vállaltak sokat, mégis hasznosak voltak (13-13 pont), Enes Kanter pedig dupla-duplát jegyzett (12 pont, 11 pattanó). A túloldalon David Lee volt az ász, 19 pontos, 14 pattanós, 5 gólpasszos teljesítményével a nap legjobbja volt az összes meccset figyelembe véve.