No Rose, no problem!

Az észak-amerikai profi kosárlabdaligában mára virradóra csupán 4 találkozót rendeztek, közte egy patinás keleti összecsapással és egy borzasztóan „fagyos” mérkőzéssel. A főcsoportját vezető Chicago megszakította kétmeccses vereségsorozatát, a Boston éppen másodszor kapott ki zsinrban, a New York pedig hosszú idő után először 50 százalék felett, hiszen a Nagy Alma kedvenceinek sikerült bevenniük Orlandót az idény egyik legfurcsább derbijén. Lássuk a legfontosabbakat!

 

 

Chicago Bulls–Boston Celtics 93–86

A regnáló MVP, Derrick Rose már sorozatban a 12. meccsét volt kénytelen kihagyni sérülése miatt, de a Bulls nélküle is meg tudta szakítani vereségsorozatát, ami ugyan csak két kudarcot számlált, de jobb ha tudjuk, a chicagóiak bő egy esztendő után először szenvedtek el zsinórban legalább két vereséget, ezért komoly presztízskérdést csináltak a mai győzelemből Tom Thibodeau fiai. A Ray Allen helyett Avery Bradley-vel kezdő Celtics remekelt az első félidőben, de a másodikban 18 pontot vert Doc Rivers legénységére a hazai gárda, a 26-ot szóró Luol Deng és a 12 pontos, 14 lepattanós Carlos Boozer bevitték a célba a hazaiakat, ami a 44 – 36-os lepattanó-fölény tekintetében nem is meglepetés. Rajon Rondo megint kétszámjegyű gólpasszal zárt (10 pont, 12 gólpassz), de sorozatban második éjjel rangadót játszó Celtics elfáradt a hajrára.

A Bulls legjobb dobói: Deng 26, Noah 17, CJ Watson 15

A Celtics legjobb dobói: Pierce 22, Bass 15, R. Allen 14

 

Orlando Magic–New York Knicks 80–96

Orlandóban áll a bál, de a meccsnek még Stan Van Gundy irányításával vágott neki a Magic ráadásul az őt a hírek szerint kirúgatni szándékozó Dwight Howard is a kezdőcsapat tagjaként futott ki a parkettre. Ám a 2007-es esztendő óta először zsinórban 5 mérkőzést vesztő floridaiak borzasztó játékkal rukkoltak elő, simán lemosta őket a Lin és Stoudemire nélkül felálló Knicks, mely ezzel a sikerrel már újra pozitív mérleggel áll a tabellán. A hazaiaknál Anderson és Quentin Richardson is hiányzott, Howard borzasztóan passzív volt (8 pont), csak úgy, mint Turkuglu (7 pont).

Az Magic legjobb dobói: J. Richardson 16, G. Davis 15, Wafer 13

A Knicks legjobb dobói: Anthony 19, JR Smith, Douglas 15-15

 

Detroit Pistons–Washington Wizards 99–94

A harmadik negyedben ment már 20-szal is a Jason Maxiell (11 pont, 11 lepattanó) vezette Pistons, de John Wall (28 pont, 10 gólpassz) és társai mindent megtettek a felzárkózásért és legalább a végére tisztes vereséggel fejezhették be az összecsapást a fővárosiak. Rodney Stuckey visszatérése tehát remekül sikerült, bár a 15-ig jutó hátvéd végül a kipontozódás sorsára jutott. A vendégeknél nem játszott most sem Nené, Jordan Crawford (13-ból 2 mezőnyből) pedig borzaszt napot fogott ki a legutóbbi parádé után.

A Pistons legjobb dobói: Monroe 18, Stuckey 15, Prince 14

A Wizards legjobb dobói: Wall 28, Seraphin 15, Mason jr. 11

 

Sacramento Kings–Los Angeles Clippers 85–93

A Clippers alaposan megszenvedett a győzelemért a „szomszédban”, a szintén Kalifornia államban székelő Kings ugyanis legjobbja, Marcus Thornton nélkül is fordítani tudott a második félidő derekán. Ám Cousins faultproblémái megpecsételték a hazaiak sorsát, ráadásul Randy Foye is tartotta kiváló dobformáját (20 pont), ezért nem kellett az extra a Chris Paul (13 pont, 5 lepattan, 8 gólpassz, 5 szerzett labda) – Blake Griffin (14 pont, 9 lepattanó) párostól, így is összejött az idegenbeli siker.

A Kings legjobb dobói: I. Thomas 17, J. Thompson 15, T. Evans 14

A Clippers legjobb dobói: Foye 20, Griffin, C. Butler 14-14

 

A nap hőse: Luol Deng, aki 26 pontjával megint vezér tudott lenni Derrick Rose távollétében és győzelemre is vezette az első félidőben még konstans hátrányban lévő Chicagót.

A nap lúzere: Dwight Howard, aki még a meccs előtt órákkal bolondot csinált magából, ezzel teljesen szétbomlasztotta csapatát erre az estére, mely végül nem meglepő módon simán kapitulált is hazai pályán.

A nap legszebb jelenetei:

Mi a véleményed?

blog comments powered by Disqus