Nyugaton (és Keleten) a helyzet fokozódik

Az észak-amerikai profi kosárlabdaligában újabb meccsdömpinget bonyolítottak le mára virradóra, 11 találkozó közül jó pár meglepetéssel végződött, de pár helyen tisztult is a kép a rájátszásért folytatott harcot tekintve. A két legjobb nyugati alakulat, azaz a San Antonio és az Oklahoma City is hazai pályán bukott, a másik Főcsoportban pedig a Boston aratta az est legnagyobb győzelmét. Mivel még számos más érdekesség történt az éjjel, ezért kezdjünk is bele a játéknap összefoglalásába!

 

 

San Antonio Spurs–Los Angeles Lakers 84–98

A Lakers továbbra is Kobe Bryant nélkül kénytelen harcolni a minél jobb playoff helyezésért, ám ennek ellenére a Főcsoportot vezető Spurs otthonában nagyon simán diadalmaskodott Mike Brown legénysége. A győztes kiléte gyakorlatilag egy percig sem volt kérdés, mivel a 16 pontja mellé abszolút idénycsúcsot jelentő 30(!) lepattanót tépett le Andrew Bynum, Metta World Peace pedig évekkel ezelőtti önmagát idézve 26-ot szórt, közte 5 triplával! Pau Gasol 21 pontos, 11 lepattanós dupla duplája is említésre méltó, ahogy a Sessions, Blake, Barnes trió ponterős játéka is. Ilyen az, ha Kobe Bryant nélkül igazságosan megosztja a labdát a Los Angeles-i alakulat, persze hosszútávon nyilvánvalóan előrébb van a Lakers a liga talán legjobb játékosával a fedélzeten.

A Spurs legjobb dobói: D. Green 22, Duncan 14, Ginobili, Bonner 9-9

A Lakers legjobb dobói: World Peace 26, P. Gasol 21, A. Bynum 16

 

Oklahoma City Thunder–Los Angeles Clippers 98–100

A Clippers pár hete még nagyon erős lejtmenetben volt, ám azóta stabilizálódott a helyzet Chris Pauléknál, sőt, egyenesen tör felfelé a kisebbik Los Angeles-i klub. Éppen a liga legjobb irányítójának tartott Paul 31 pontos performansza, no meg győztes kosara kellett ahhoz, hogy feltegye a koronát a vendég gárda mai teljesítményére és elhozza a győzelmet a Thunder otthonából. A történet koránt sem volt egyszerű, a fordulatos küzdelem vége felé Durant triplája hozta vissza a hazai reményeket, de egálnál a Clippers vezére magára vállalta a felelősséget és értékesítette is a duplát, válasz pedig már nem jött Westbrookéktól.

A Thunder legjobb dobói: Durant 22, Westbrook 20, Harden 17

A Clippers legjobb dobói: Paul 31, Griffin 16, Ken. Martin 12

 

Milwaukee Bucks–New York Knicks 107–111

A legfontosabb nyugati csúcsütközetek után tekintsünk át Keletre, ahol a playoffért hatalmas harcot vívó két együttes, a New York és a Milwaukee csapott össze. Itt volt a nagy esély a Bucks előtt, de most sem sikerült kihasználni, a sokáig hátrányban lévő Knicks egy JR Smith triplával megpecsételte a wisconsiniak sorsát. A 32 pontos Anthony továbbra is szárnyal, a vendégek 12 – 4-es mérleget tudnak felmutatni Mike Woodson irányításával, ami nagyjából már az a szint, amire ez a keret szimplán a nevek alapján hivatott lenne. A távolság így újra többmeccsnyi lett a két gárda közt, borzaszt nehéz helyzetben tehát Scott Skiles együttese, melyet ma a 35 pontos, 10 gólpasszos Monta Ellis vezetett.

A Bucks legjobb dobói: Ellis 35, Jennings 22, Dunleavy 19

A Knicks legjobb dobói: Anthony 32, T. Chandler 19, Shumpert 16

 

Boston Celtics–Atlanta Hawks 88–86 – hosszabbítás után

Ahogy az várható volt, óriási csatát hozott a Celtics és a Hawks találkozója, melyen az az érdekes helyzet állt elő, hogy a mérlegeket tekintve a 4. Boston érte be az 5.(!) Atlantát ezzel a túlórában megszerzett sikerrel. A rendes játékidő vége a hibákról szólt, bár a játékvezetők ténykedése is hagyott némi kívánnivalót maga után, a hosszabbítás pedig összesen 6(!) pontot hozott. A győztes kosarat Pierce szórta be, de mégis az újfent tripla duplázó és sorozatban 19-edszer minimum 10 gólpasszig jutó Rajon Rondo (10 pont, 10 lepattanó, 20 gólpassz) volt.

A Celtics legjobb dobói: Garnett 22, Bass 21, Pierce 14

A Hawks legjobb dobói: Teague 21, Josh Smith 20, Joe Johnson 14

 

Toronto Raptors–Philadelphia 76ers 75–93

30–18-ara nyert utolsó negyedének köszönhetően végül nagyobb nehézségek nélkül gyűjtötte be a győzelmet a Sixers Torontóban, de az igazsághoz hozzátartozik, hogy a Bargnani és Bayless nélkül játszó vendéglátók Jose Calderont is elvesztették egy ütközés után. 9-en jutottak el legalább 6 egységig a philadelphiaiaknál, újra egységesnek látszik az Atlanti Csoport megnyeréséről még le nem mondó Collins-legénység.

A Raptors legjobb dobói: E. Davis, A. Anderson 13-13, DeRozan 11

A 76ers legjobb dobói: T. Young 17, Vucsevics 12, Brand 12

 

Cleveland Cavaliers–Indiana Pacers 98–104 – hosszabbítás után

„Mini Jeremy Lin sztori” van kibontakozóban Clevelandben, az eddig ismeretlen hőst Lester Hudsonnak hívják. A most 19 pontig, 6 lepattanóig és 6 eladott labdáig jutó kisember egy gyönyörű akcióval egyenlített a rendes játékidő végén, miután egy gyakorlatilag elvesztett meccset hozott vissza az Irving, Varejao és Gibson nélkül kiálló Cavaliers, ám a ráadásban már Danny Granger vált főszereplővé és az ő 5 pontjával uralta a játékot a ráadásban a Pacers, mely továbbra is két győzelemnyi előnnyel áll Kelet 3. pozíciójában.

A Cavaliers legjobb dobói: Jamison 21, Hudson 19, Samuels 13

A Pacers legjobb dobói: Granger 23, Da. West 23, Ge. Hill 17

 

Memphis Grizzlies–Phoenix Suns 104–93

Irány vissza Nyugatra (bár földrajzilag Memphis nem a nyugati oldalon helyezkedik el…), ahol a Grizzlies megint feltartóztathatatlan volt, ezt pedig a rájátszásba igyekvő Suns bánhatta. Tony Allen hiánya egyelőre meg se kottyan, nélküle veretlen Hollins mester csapata. Rudy Gay 32 ponttal jelentkezett, a kispadról pedig 42 pont érkezett ezen az estén, nagyon szépen működik az új konstrukció az első négybe igyekvő gárdánál. Gortat, Nash (11 pont, 10 gólpassz, 7 eladott labda) és Morris remeklése most kevés volt az arizonaiaknál, de így sem reménytelen a helyzetük.

A Grizzlies legjobb dobói: Gay 32, Z. Randolph 17, Mayo 15

A Suns legjobb dobói: Gortat 19, S. Brown 18, Mark. Morris 17

 

Houston Rockets–Utah Jazz 91–103

A négy meccse veretlen texasiak Kyle Lowry visszatérése után joggal reménykedhettek abban, hogy egy újabb lépéssel közelebb kerülhetnek a biztos playoff-részvételhez a Jazz elleni csata alkalmával, ám végül a 29 pontos idénycsúcsot szóró Gordan Hayward átírta a szereposztást és győzelemre vezényelte a vendégeket. A Millsap, Jefferson páros lejátszotta a pályáról a Scola, Camby kettőst, ez pedig döntött, így mit sem ért a két irányító, Dragic és Lowry újabb kiemelkedő produkciója.

A Rockets legjobb dobói: Dragic 19, Lowry 15, Parsons 13

A Jazz legjobb dobói: Hayward 29, Millsap 21, Al Jefferson 15

 

Denver Nuggets–Minnesota Timberwolves 113–107

Nagyon korán kidőlt a sorból Kevin Love, akit JaVale McGee, a liga talán legkevésbé okos játékosa könyökölt fejbe, a szupersztárt komolyabb orvosi ápolás után vitték csak le a parkettről, ezúton is jobbulást kívánunk neki! Távollétében igen mélyről kapaszkodott vissza a Timberwolves, ezt pedig Barea zseniális irányítójátékával (12 pont, 15 gólpassz), illetve a Derrick Williams, Anthony Randolph duó hatékony ponttermeléssel érhette el a vendég gárda. Ennek ellenére célba ért a 24-et szóró Lawson húzta Denver, mely egyre biztosabban rájátszónak tűnik az élesedő versenyfutásban is.

A Nuggets legjobb dobói: Lwson 24, Afflalo 21, Gllinari 18

A Timberwolves legjobb dobói: A. Randolph 28, D. Williams 27, Barea, Webster, Pekovics 12-12

 

Portland Trail Blazers-Golden State Warriors 118–110

Újra sötét felhők gyűltek Portland városa fölé, LaMarcus Aldridge kidőlt hátsérülése miatt, melynek komolyságáról egyelőre semmit sem mondanak az orvosok. Távollétében a 34-et szóró Jamal Crawford és a 23 pontos, 12 lepattanós dupla duplát szállító JJ Hickson lett a főszereplő, bár annyira könnyen nem adta magát a 21-ig jutó David Lee fémjelezte Warriors, mely 15 pontos hátrányból is fel tudott állni a negyedik etapban.

A Blazers legjobb dobói: Ja. Crawford 34, JJ Hickson 23, Matthews 18

A Warriors legjobb dobói: D. Lee 21, N. Robinson 19, R. Jefferson 15

 

New Orleans Hornets–Sacramento Kings 105–96

Az erősen tankoló Kings nem tudott (akart…) nyerni New Orleansban sem, pedig már minden lényeges játékosa egészséges volt a sacramentóiaknak. Az Ariza, Gordon, Jack és Okafor személyében négy kezdőemberét nélkülöző Hornets viszont annál inkább szeretett volna bizonyítani saját közönségének és a 22-őt szóró Jason Smith és a nála eggyel kevesebbet dobó Belinelli hozzá is segítették Monty Williams gárdáját a sikerhez.

A Hornets legjobb dobói: Jas. Smith 22, Belinelli 21, Vasquez 15

A Kings legjobb dobói: M. Thornton 25, T. Evans 19, J. Thompson 18

 

A nap hőse: Andrew Bynum, aki a sok butaság és fegyelmezetlenség után most beállt a sorba és 16 pontos, 30 lepattanós dupla duplájával uralta a palánk alatti területet San Antonióban.

A nap lúzere: A Milwaukee Bucks, mely megint megkapta az esélyt, sokadjára is és most is a legfontosabb ellenféllel szembe bukott el, ráadásul hazai környezetben.

A nap legszebb jelenetei:

Mi a véleményed?

blog comments powered by Disqus