SL, Las Vegas, 4. nap: Az új Kings még nem tud nyerni

Lejátszották a Las Vegas-i nyári ligás torna negyedik napját, amelyen több hiányzó is akadt - a Los Angeles Lakers például Ingram mellett egyik idei első körös draftee-ját sem játszatta, így is legyőzték a Kingst.

Las Vegas, 4. nap

Atlanta Hawks (2-1) - Chicago Bulls (0-2) 75-55

A Hawks a második negyedben robbantott, állvahagyta a Bullst, és nem volt kérdés a sikerük. Az Atlantánál a két tavaly draftolt közül DeAndre Bembry (17 pont, 4 gólpassz) volt a jobb, Taurean Prince (4 pont, 1/10 mezőny, 0/5 tripla, 5 eladott labda) pocsékul kosarazott, de az idei első körös John Collins (15 pont, 11 pattanó) megint hasznosan játszott, és Ryan Kelly (13 pont, 6 pattanó) sem volt rossz - az előző idényben Fehérváron játszó Winston Shepard teljesítményéről ezen a linken olvashattok.. A túloldalon Kris Dunn és Paul Zipser pályára sem léptek, Cameron Payne (12 pont) még elfogadható volt, de az 1/7-es Lauri Markkanen (8 pont, 1/13 mezőny, 0/10 tripla, 9 pattanó, 4 blokk) és Denzel Valentine (4 pont, 1/12 mezőny, 0/8 tripla, 9 pattanó, 3 gólpassz, 4-4 szerzett és eladott labda) is vállalhatatlanul dobtak, még ha a játék többi elemében próbáltak is kompenzálni.

Miami Heat (2-0) - Washington Wizards (0-2) 91-87

Kifejezetten jó meccset játszott egymással a két gárda, az utolsó hat percben viszont már végig a floridai együttes vezetett. A Miaminél Matt Williams (17 pont, 5/8 tripla), Bam Adebayo (16 pont, 7 pattanó), Okaro White (14 pont, 6 pattanó) és az ex-körmendi Trey McKinney-Jones voltak a legjobbak - utóbbi teljesítményéről reggel beszámoltunk már. A fővárosiaknál Chris McCullough-ot (10 pont, 11 pattanó), Sheldon Macet (18 pont, 4-4 pattanó és eladott labda) és Jared Cunninghamet (16 pont) lehet leginkább kiemelni a többiek közül.

Brooklyn Nets (2-1) - New Orleans Pelicans (0-3) 95-66

A Brooklyn az első negyed második felében ugrott meg a Pelicanstől, onnantól nem volt egy súlycsoportban a két együttes. A Netsnél a nagycsapatban érdekeltek közül Spencer Dinwiddie-t leszámítva mindenki jó volt, Isaiah Whitehead (11 pont, 5 pattanó, 4 gólpassz), Caris LeVert (17 pont, 8 pattanó) és Rondae Hollis-Jefferson (11 pont, 8 pattanó) is kitettek magukért, sallangmentesen játszottak, a leghasznosabb viszont Archie Goodwin volt (18 pont, 8 gólpassz, 4 pattanó). A Pelicansnél Quinn Cookot (20 pont, 4 pattanó) lehet leginkább kiemelni, Cheick Diallo (9 pont, 8 pattanó, 2 blokk) sem volt rossz, de eltűnt ezúttal a korábbi mérkőzéseivel ellentétben.

Houston Rockets (2-1) - Phoenix Suns (1-2) 99-94

A Suns a harmadik negyed közepéig vezetett a találkozón, aztán fej-fej mellett haladtak a csapatok, az utolsó 4 percben viszont végig a Rockets állt jobban. A texasiaknál a Troy Williams (27 pont, 6 pattanó), Chris Johnson (16 pont, 5 szerzett labda), Isaiah Taylor (18 pont, 8 gólpassz) trió vitte a prímet, a nagycsapatban is érdekelt két magasember, Chinanu Onuaku (7 pont, 10 pattanó, 3 gólpassz) és Zhou Qi (3 pont, 1/6 mezőny, 0/5 tripla, 4 pattanó, 3 blokk) elmaradtak tőlük. A túloldalon az 1/4-es Josh Jackson (20 pont, 6 pattanó) legjobb meccsét hozta eddig, a tavalyi 1/8-as Marquese Chriss (26 pont, 7-7 pattanó és eladott labda, 8 személyi hiba) volt mellette a legjobb, és Mike Jamest (17 pont, 4 pattanó, 5 gólpassz) is ki kell emelni - a tavalyi 1/4-es Dragan Bendernek (12 pont, 5/13 mezőny, 6 pattanó) továbbra sem megy a dobás, a második körös Davon Reed (11 pont, 4 pattanó) viszont hatékony volt ezúttal is.

Denver Nuggets (0-3) - Toronto Raptors (3-0) 81-82

A Raptors az első negyed végétől a harmadik negyed végéig vezetett folyamatosan, aztán a Nuggetsnek többször is sikerült magához ragadnia a kezdeményezést, két és fél perccel a vége előtt is még a Denver vezetett 79-78-ra. Itt jött aztán Fred VanVleet (17 pont, 5 eladott labda) és a tegnap szerződést kapó Alfonzo McKinnie (11-11 pont és pattanó, 5/15 mezőny), és az ő kosaraikkal győzött aztán a Raptors, hiába egyenlíthetett volna három büntetővel Juancho Hernangomez (10 pont, 3/10 mezőny, 7 pattanó, 5 gólpassz, 2 szerzett labda), és hiába győzhetett is volna a Nuggets Malik Beasley (19 pont, 5 pattanó) eladott labdája előtt. A kanadaiaknál az ex-fehérvári Justin Edwards nem lépett pályára, Pascal Siakam (14 pont, 6/14 mezőny, 7 pattanó, 4 gólpassz, 3 blokk, 2 szerzett, 5 eladott labda) most sokoldalú volt, Jakob Poeltl (17 pont, 10 pattanó) pedig ezúttal is nagyon hatékony. A túloldalon az első körös Tyler Lydon (3-3 pont, pattanó és eladott labda 1/4 mezőny, 2-2 gólpassz, blokk és szerzett labda) most legalább sokoldalú volt, és ezúttal Henry Sims (12 pont, 5 pattanó) és Torrey Craig (15 pont) voltak a leghatékonyabbak.

Golden State Warriors (0-2) - Cleveland Cavaliers (3-0) 74-91

A Warriors egy pillanatra sem vezetett az összecsapáson, a Cavs az első negyed második felétől kezdve simán gyűrte maga alá a bajnok nyári ligás csapatát. A Warriorsnál a tavaly húzott Damion James (6 pont, 2/9 mezőny, 9 pattanó, 2 blokk) legalább a játék más elemeiben hozzátett, ha már a dobás nem ment neki, Pat McCaw-nak (9 pont, 3/15 mezőny) viszont pocsékul kosarazott - az idei második körös Jordan Bell (2 pont, 8 pattanó, 3 gólpassz) megint jól használta ki 14 játékpercét. A Cavsnél Kay Feldernek (12 pont, 4/14 mezőny, 6 pattanó) nem ment a játék, Edy Tavares (4 pont, 5-5 pattanó és blokk) viszont csinálta, amit tud - Brandon Paul (21 pont, 4 pattanó) volt a legjobbjuk, és a korábbi második körös Sir'Dominic Pointer (13 pont, 5 pattanó) is odatette magát.

Los Angeles Clippers (3-0) - Milwaukee Bucks (1-2) 100-93

Három negyedig szinte folyamatosan a Bucks játszott előnyben, aztán a záró felvonás elején átvette a kezdeményezést a Clippers, és nem is engedték már ki kezükből a vezetést. A győztesnél a Houstonból szerzett Montrezl Harrell (21 pont, 3-3 pattanó és blokk) volt a legeredményesebb, a második körben húzott Sindarius Thornwell (18 pont, 5 pattanó, 2-2 gólpassz és szerzett labda) is jó volt, de Jawun Evans (11 pont, 8 gólpassz, 5 pattanó) és Jamil Wilson (18 pont, 8-8 gólpassz és pattanó) voltak a leghasznosabbak - a tavalyi első körös Brice Johnson ezúttal nem játszott. A Milwaukee-nál Thon Maker már nem lépett pályára ezen a találkozón, Rashad Vaughnnak (21 pont) viszont kifejezetten jól ment támadásban, a szerződést kapó Sterling Brown (14 pont, 4 pattanó, 3 blokk) sem volt rossz, az első körös DJ Wilson (17 pont, 8 pattanó, 4 gólpassz) pedig még sokoldalúan is kosarazott.

Los Angeles Lakers (1-2) - Sacramento Kings (0-3) 95-92

A Lakers foghíjasan is 37-18-ra nyerte a második negyedet, úgy tűnt, el is dönhetik a meccset, aztán a negyedik negyedben már vezetett a Kings is, mégis behúzták a meccset az aranysárga-lilák, akiknél sem Brandon Ingram, sem a két idei első körös, Lonzo Ball és Kyle Kuzma nem lépett pályára. A győztes legjobbjai így Vander Blue (21 pont, 6 pattanó) és Alex Caruso (18 pont, 9 gólpassz, 4-4 pattanó és szerzett labda) voltak - Ivica Zubac (8 pont) visszafogott volt, David Nwaba (13 pont, 9 pattanó, 4 gólpassz, 2 blokk) viszont sokoldalúan a kosarazott. A túloldalon De'Aaron Fox (12 pont) ezúttal csak a pontszerzésben tűnt ki, Justin Jacksonnak (16 pont, 7/16 mezőny) felemás meccse volt, Buddy Hield (22 pont, 6/9 tripla) viszont jó volt, Frank Mason III (24 pont, 6 gólpassz, 5 pattanó) pedig egyenesen pazar - a magasemberek közül Georgios Papagiannis (0 pont, 5 pattanó) és Skal Labissiere (2 pont, 1/6 mezőny, 5 pattanó, 2 blokk) sem alkotott túl sok maradandót.