Summer League: Ayton debütált, Korkmaz 40 pontot szórt

Elkezdődött az "igazi" nyári liga Las Vegasban, nézzük, hogy mi történt hajnalban.

Las Vegas, első nap

Indiana Pacers - Houston Rockets 89-92

A második negyedben fordított, a negyedik negyed hajrájában pedig már különösebb gond nélkül őrizte előnyét a Houston, amelyben remekelt a Duke-ról érkező Trevon Duval (23 perc, 20 pont, 7/10 mezőnyből), valamint Daniel House (20 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz), illetve a tavalyi második körös Isaiah Hartenstein (12 pont, 11 lepattanó, 3 labdaszerzés, 4 blokk) is pusztított a palánk alatt, miközben a Pacersnél Jrue és Justin Holiday öccse, Aaron volt a legjobb - 23 pontot szórt 9/15-ös mezőnymutatóval, igaz, elég sok faultot ütött és sok labdát is eladott. Mellette a második körben húzott Alize Johnson (16 perc, 15 pont) is kiemelendő, az ismertebb játékosok közül pedig Alex Poyhtress, CJ Wilcox, Henry Sims és TJ Leaf lépett pályára.

New Orleans Pelicans - Toronto Raptors 90-77

Az első negyedet öt, a másodikat viszont már tizenöt ponttal nyerte meg a mérkőzést onnantól kézben tartó New Orleans, melyben egyetlen kiemelkedő teljesítményt láthattunk: a drafton el nem kelő dobóhátvéd, Trevon Bluiett 19 perc alatt 24 pontot szórt 6/8 triplával, alaposan megszaladt a keze. Jól mozgott még a tavalyi másik körös, Fred Jackson (12 perc, 13 pont, 6 lepattanó), voltak jó és nagyon rossz pillanatai Cheick Diallónak (13 pont, 10 lepattanó, 2 blokk, 7 eladott labda, 8 fault), de gyakorlatilag minden pályára lépő hozzá tudott tenni, míg a Raptorsnál épp ellenkezőleg, alig akadt jó egyéni teljesítmény. Sem OG Anunoby (9 pont, 3/11 mezőnyből), sem Malachi Richardson (9 pont, 3/11 mezőnyből), sem Marquis Teague (4 pont, 1/5 mezőnyből) nem tudott segíteni, így végül sima vereséget szenvedtek.

Orlando Magic - Brooklyn Nets 86-80

A Magicnél a tavaly nagy reményekkel kihúzott Jonathan Isaac szórt be húsz pontot és kapott le hét lepattanót, de a győztes csapat legeredményesebb játékosa végül nem ő, hanem a padról beszállva 22 pontig jutó Troy Caupain volt - jól mozgott még Isaiah Briscoe (16 pont, 4 gólpassz), míg az idén 1/6-tal kiválasztott Mo Bamba 11 ponttal és 7 lepattanóval jelentkezett 19 perc alatt. A Netsnél a 20 pontos Shawn Dawson lógott ki felfelé, Jarrett Allen, Caris LeVert, az idei első körös Dzanan Musa és a második körös Rodions Kurucs sem lépett pályára.

Charlotte Hornets - Oklahoma City Thunder 88-87

Végig szorosan alakult a meccs, az utolsó bő egy percben oda-vissza változott a vezető kiléte, végül a Charlotte jött ki ebből jobban - három másodperccel a vége előtt támadópattanót engedett, sőt, faultolt is a Thunder, így Willy Hernangomez büntetőjével nyerni tudott a Hornets. Mert hogy Hernangomez (16 pont, 14 lepattanó, 2 blokk) bizony ott volt a pályán, ahogy a tavaly a ligában már fontos szerepet kapó Malik Monk (23 pont, 4/9 tripla) és Dwayne Bacon (11 pont, 3 gólpassz) is, az idei 1/12-es Miles Bridgesnek viszont nagyon nem ment (6 pont, 2/14 mezőnyből 10 lepattanó) egyelőre - jól mozgott ugyanakkor a második körben kiválasztott Devonte' Graham és Arnoldas Kulboka is. Az OKC-nél Dakari Johnson (20 pont, 8 lepattanó), Rashawn Thomas (23 pont, 10/16 mezőnyből) és Daniel Hamilton (11 pont, 12 lepattanó, 8 gólpassz) számaira kaphatjuk fel leginkább a fejünket (itt már a Summer League-be is a tripla-dupla van a célkeresztben?), de a csapatszinten bedobott 3/16 tripla azért jelentősen rontotta a győzelmi esélyeiket.

Phoenix Suns - Dallas Mavericks 92-85

A Mavsnél nem lépett pályára Luka Doncic, a Sunsnál viszont debütált az idei 1/1-es Deandre Ayton, aki 22 perce alatt 10 pontot, 8 lepattanót, 1 blokkot és 5 faultot tett hozzá elsőre - a gárda legjobbja mégsem ő, hanem Davon Reed (18 pont, 4/5 tripla) és az 1/10-es Mikal Bridges (14 pont, 4/5 tripla) volt, a tavalyi 1/4-es Josh Jackson (12 pont, 4/16 mezőnyből) támadásban finoman szólva sem találta a helyét. Dallasi oldalon Jalen Jones (16 pont, 11 lepattanó) és a gárda kezdő irányítója, Dennis Smith Jr. (14 pont, 5 gólpassz) mozgott még jól, Kostas Antetokounmpo csak két percet játszott, de a második körben húzott Raymond Spalding hasznosan töltötte és végül 9 ponttal, valamint 6 lepattanóval zárta 11 percét.

Minnesota Timberwolves - Denver Nuggets 69-70

Ugyan a végeredmény csak egypontos különbséget mutat, de a legvégén kozmetikázott a Wolves, ennél magabiztosabb volt a Nuggets győzelme, amelynél a tavalyi második körös Monte Morris volt a legeredményesebb 15 ponttal - Malik Beasley 10 egységet tett hozzá, Tyler Lydon hetet, az idei második körös Thomas Welsh pedig megállt ötnél. A Wolves oldalán az idei 1/20-as Josh Okogie (10 pont, 7 lepattanó, 4 gólpassz, 3 blokk) hasznos játékkal mutatkozott be, Isaiah Cousins 15 pontot szórt a padról, Amile Jefferson pedig 12-t szórt 14 lepattanó mellett.

Detroit Pistons - Milwaukee Bucks 63-90

A Pistonsnál Luke Kennard nem lépett pályára, a figyelem nagy része a két újoncra, a 2/8-as Khyri Thomasra, valamint a 2/12-es Bruce Brown Jr-ra szegeződött - előbbi hat, utóbbi hét pontot pontot tett hozzá, de a dobást leszámítva biztatóan mozogtak. Kiemelendő még a 16 pontos Henry Ellenson teljesítménye, aki főleg a második félidőben villogott, de a mérkőzés addigra már eldőlt, ugyanis a Donte DiVincenzót nélkülöző Bucks simán átlépett ellenfelén - Christian Wood 23 (bár más források szerint csak 15, a box score nem elérhető) ponttal lett a társaság legeredményesebb játékosa, több nagy zsákolást is bemutatott, ez a meccs nagyrészt róla szólt. DJ Wilson is hozzátett még 17-et (vagy csak 12-t?) és Sterling Brown is hasznosan játszott, nem forgott veszélyben a Milwaukee sikere.

Philadephia 76ers - Bostn Celtics 89-95

"Kicsit" kiemelkedett a mezőnyből a Sixers dobógépe, Furkan Korkmaz, aki ellenállhatatlan volt ezen a mérkőzésen és egymaga kereken negyven pontot rámolt be 10/18-as mezőny-, 8/14-es triplamutatóval, valamint 12/15 büntetővel. A győzelemhez ez sem volt azonban elég, a többiek nem nagyon tudtak hozzátenni, az 1/16-os Zhaire Smith (7 pont, 3/7 mezőnyből) és az 1/26-os Landry Shamet (6 pont, 2/5 mezőnyből) sem váltotta meg a világot, míg a Boston több lábon állt: Semi Ojeleye és Guerschon Yabusele is 16-16 pontot szerzett, de Jabari Bird is eljutott 14-ig, pedig az idei első körös Robert Williams csak hat percet töltött a parketten.

Washington Wizards - Cleveland Cavaliers 59-72

A Cavsnél 15 ponttal, 7 lepattanóval, bár gólpassz nélkül mutatkozott be az idei 1/8-as Collin Sexton, remekelt Ante Zizic (16 pont, 14 lepattanó, 5 gólpassz) és Cedi Osman (15 pont, 10 lepattanó, 3 gólpassz, 4 labdaszerzés), a gárda pedig a 22-10-re nyert első negyedével meg is alapozta magabiztos sikerét. A Washingtonnál egyetlen igazán kiemelkedő teljesítmény sem akadt, az idei 1/15-ös Troy Brown Jr. 13 pontot dobott, a második körben húzott Yusuf Sanon nem lépett pályára, a legeredményesebb pedig a 14 pontos Devin Robinson lett.

Golden State Warriors - Los Angeles Clippers 77-71

Fordulatos meccs volt, amelyen az első és az utolsó negyedet elvitte a Warriors, ezzel pedig a mérkőzést is behúzta, méghozzá a draftolatlan újonc, Kendrick Nunn 18 pontjával és 4/7 triplájával, támadásban abszolút ő volt a GSW vezére. Rajta kívül csak Josh Magette érte el a 10 egységet, bár Jordan Bell (6 pont, 11 lepattanó, 5 gólpassz, 2 labdaszerzés, 3 blokk) ismét nagyon hasznosnak bizonyult, igaz, az idei 1/28-as Jacob Evans ezúttal nem találta a ritmust (7 pont, 3/12 mezőnyből). A Clippersnél Sindarius Thornwell (18 pont) emelkedett ki, az idei 1/11-es Gilgeous-Alexander 5/19-es mezőnymutatóval jutott el 13 pontig, az 1/13-as Jerome Robinson 5/10-zel szórt 12 egységet, más "látnivaló" pedig ezúttal nem akadt.