Az Eb-döntő lesz az olimpiai negyeddöntő

Az Eb-ezüstérmes török együttes az A-csoport 2. helyének megszerzéséért lépett pályára a már "elszállt" horvát lányok ellen. Mindkét csapatban szerepelt egy-egy játékos a magyar bajnokságot megnyerő győri együttesből, igaz mind az amerikaiból törökké honosított Quanitra Hollingsworth, mind a horvát irányító Iva Ciglar távozott a győriektől. Az összecsapás után Hollingsworth örülhetett a két ex-győri közül, majd a B-csoport két búcsúzó együttese közül Brazília megszerezte első győzelmét.

Horvátország - Törökország 65-70 (24-18, 7-15, 13-25, 21-12)

Ld: Lelas 14/12, Jelavic, Ivezic 10-10 ill. Hollingsworth 14, Tuncluer, Caglar 11-11

Elmaradt a török csapat hagyományos jó kezdése, illetve a horvát válogatott bizonyítani próbált. Bár 9-5-re még a törökök vezettek, szomszédunk nemzeti együttese rendkívül szervezett játékkal rukkolt ki, amihez ráadásul elsősorban az első negyedben 3 triplát is beemelő Lelastól remek dobóforma is társult. A második szakaszban "szigorított eljárással" védekeztek Törökország legjobbjai, és az is várható volt, hogy Lelasék nem tudnak túl sokáig az első negyedben látott magas  nívón játszani. Félidőben már 2 ponttal az esélyesebb török együttes vezetett, amely szünet után mind védekezésben, mind pedig támadásban Európa-bajnoki ezüstérmeshez méltó játékot nyújtott, a harmadik negyed egyes periódusaiban átrohanva szomszédainkon.

A horvát csapat azonban nem adta sem fel, sem pedig olcsón a bőrét. A záró szakasz előtti 14 pontos előnyétől talán túlságosan is megnyugvó törökök ellen, egységes csapatjátékot bemutatva egy 10-0-s 5 percet "repesztve" szorossá tette a meccset. A török együttest a gödörből Hollingsworth húzta ki, ám jött a 4. tripla a jó ideje "hallgató" Lelastól, s még egy horvát hármas, amelynek szerzője a másik ex-győri, Iva Ciglar volt, s 2 pontra csökkent a török előny bő 2 és fél perccel a befejezés előtt. Az izgalmas végjátékban Hollingsworth két újabb duplája nagyon kellett a török sikerhez, amely egy jó kis fordulatos összecsapáson született meg.

Nagy Britannia - Brazília 66-78 (19-19, 17-20, 17-25, 13-14)

Ld: Stafford 15/3, Leedham 12, Page 11/3 ill. Clarissa, Erika 16-16, Adriana 15/9.

A meccs kérdése az volt, a két nyeretlen együttes közül melyik "őrzi meg" e kétes értékű titulust. Kiegyenlített első félidő után a színvonalas harmadik negyedben elléptek a szünet után jó dobóformát mutató brazilok, s a harmadik negyedben  nyújtott jó játékuk révén ugyan nyertek, de összességében nagy csalódás az olimpiai szereplésük, Nagy Britannában viszont az olimpiai szereplés, valamint, hogy korosztályos együtteseik többsége már az A-divízóban szerepelhet - legutóbb u18-as csapatuk harcolta ezt ki - újabb nagy lökést adhat a szakágnak.,

Ami a negyeddöntők párosításait illeti, úgy alakult, hogy lesz egy-egy "világág" valamint egy-egy európai. Érdekesség, hogy a tavalyi Eb orosz-török fináléja, valamint a francia-cseh bronzmeccse az olimpián negyeddöntő lesz.

A párosítások: Ausztrália-Kína, Egyesült Államok-Kanada, Törökország-Oroszország, Franciaország-Csehország