Egy pont döntött a rangadón

altIgazi presztízsmeccsre készülődtek Pécsett, ahol a PEAC-Pécs a PINKK együttesét fogadta a Lauber Dezső Sportcsarnokban.  Ráadásul a presztízs mellett a legjobb négy közé jutás szempontjából is rendkívül fontos meccsre készültek a csapatok. És készültek a szurkolók is, a hazaiak ezúttal is Szent István király intelmeivel: „Semmi sem emel fel, csakis az alázat”, míg a túloldal a „Pécsiek a vendégszektorban, a város szégyene” üzenettel. A mérkőzés előtt egyébként már a kezdő feldobáskor is kígyózó sorok is jeleztek, hogy nem hétköznapi bajnokiról van szó és már-már a régi pécsi női kosárlabdás hangulatot idézte a közönség és a nézőszám is – össze is gyűltek végül csaknem háromezren.

A tétnek megfelelően idegesen kezdett mindkét együttes, aztán a 3. perchez közelítve a vendégek szerezték meg a találkozó első kosarát. A PINKK Laczi Edit öt pontjával a negyed derekán már 7-2-re vezetett, majd az elmúlt két meccset kihagyó Brumermane is betalált. A PEAC-nál főleg az amerikai duó, Barbour és Jaeschke jeleskedett, így 9-11-nél már kiegyenlített volt a találkozó. Ekkor már Iványi Dalma is pályán volt a PINKK csapatában (tulajdonképpen ellenfélként a Lauberben...) és a legendás irányító első kosarára nem kellett sokat várni. Mivel a szintén a padról beszálló Kováts Nóra is triplával mutatkozott be, így 16-9-es vendég vezetésénél kénytelen volt időt kérni Zseljko Djokics. Mindkét tréner sűrűn rotálta csapatát és ebből ekkor még a vendégek jöttek ki jobban, hiszen a szintén csereként érkező Pénzes Kinga triplájával sikerült meglépniük – a tíz pontos különbséget jelentő kosár után egyébként az egész oldallelátó talpra ugrott. A negyed végén Fűrész Dia hármasa hozta vissza nyolc pontra a PEAC-ot.

A második játékrészben is hasonlóan indult, mint maga a meccs: egyik fél sem talált be eleinte a gyűrűbe, aztán a 13. percben Zseljko Djokics kapott technikai hibát reklamálásért, Török büntetőivel pedig ismét tízzel ment a PINKK (17-27). A negyed derekához közeledve Horváth Lilla duplája után Fűrész Dia kapta meg a harmadik személyi hibáját. Ennek ellenére 27-20-nál Roberto Hernandez hívta magához csapatát, hogy megállítsa a PEAC-ot a felzárkózásban.  Ez egy ideig úgy festett nem sikerül, ám a negyed addigi részében gyenge támadójátékot mutató vendégek Brumermane pontjaival ismét megléptek kilenccel (24-33). A házigazdáknál Horváth Lilla jó csapatkapitányhoz illően hátára vette övéit és hat pontjával a félidőre látótávolságon belül tartotta csapatát (28-33).

A nagyszünet után ezúttal a PEAC kezdte sokkal jobban a negyedet. A már ekkor dupla-dupla közelében járó Jaeschke kosaraival fel is zárkóztak egyetlen pontra (32-33). Gyorsan összekapta azonban magát a PINKK, Ruják előbb bedobott két büntetőt majd Dorogobuzovát szolgálta ki, az ukrán erőcsatár nem hibázott távolról. Akárcsak Szamosi Amadea, a fiatal kiválóság nem játszott jól ez első félidőben, ám triplája után Horváth Lilla is három pontot szerzett (2+1), így 40-38-nál ismét kiegyenlítetté vált a meccs. Sőt, Barbour révén ki is egyenlítettek (a 4. perc után volt újfent egál). A játékrész vége úgy tűnt a túloldalnak sikerül jobban, amíg a PEAC főleg a büntetőikkel tartották magukat, addig a túloldalon két Ruják duplát jegyezhettünk fel. Aztán a 30. percben Dusanics hármasával ismét minimális különbségre zárkóztak a hazaiak (48-49).

Az utolsó negyed elején Barbour kosarával a mérkőzésen először megszerezte a vezetést a PEAC, 54-51 után pedig azonnal érkezett is Roberto Hernandez időkérése. Tetézte a vendégek gondjait, hogy Dorogobuzova megkapta ötödik személyi hibáját. Jól védekeztek a hazaiak ezekben a percekben, majd’ hat percen át egyetlen duplát jegyeztek csupán a vendégek. Aztán Kovács Krisztina hármasa szakította meg a rossz sorozatot (54-54), majd Ruják emelt be egy középtávolit. A 38. percbe érkezve még mindig egyenlőt mutatott az eredményjelző, stílszerűen teljesen kiegyenlítetté vált a mérkőzés. Iványi büntetőinek köszönhetően inkább a PEAC-nak kellett egyenlítenie.

Így aztán az utolsó percbe fordulva még mindig semmi nem dőlt el. Ahogy az lenni szokott idegőrlő büntetőzés kezdődött: Fűrész négyből hármat bedobott (62-61), de Laczi fordítani tudott. A legvégén Fűrész rossz dobása után Jaeschke visszaszedte a lepattanót és bedobta a labdát (64-63). Mindössze 2,2 másodperc maradt hátra a mérkőzésből, a vendégek időkérését követően viszont Iványi dobása kimaradt, így nagy csatában a PEAC egyetlen ponttal győzni tudott!

Kiemelendő, hogy mindkét csapat jó teljesítményt nyújtott, nagy szívvel küzdöttek, illetve, hogy a szurkolótáborok sportszerűen, csak saját csapatukkal foglalkozva szurkolták végig a rangadót és a végén mindkét oldal Iványi Dalmát éltette...

PEAC-Pécs – PINKK-Pécsi 424 64-63 (15-23, 13-10, 20-16, 16-14)
Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok, 2800 néző. Vezette: Földházi T., Papp P., Szabó G.

PEAC: Fűrész 10/3, Barbour 11, Dusanics 5/3, Horváth L. 12, Jaeschke 13. Csere: Czirják 1, Csutorás 3, Czukor 2, Szamosi 7/3. Vezetőedző: Djokics Zseljko

PINKK: Török 6, Ruják 8, Laczi 7/3, Dorogobuzova 11/3, Brumermane 8. Csere: Iványi 6, Kováts N. 6/3, Pénzes 6/3, Kovács K. 5/3. Vezetőedző: Roberto Hernandez

Kipontozódott: Dorogobuzova (34. p.)

Kép (1.): Rébay Viktor
Kép (2.): Tóth Zsombor