Előnyben a PINKK a PEAC ellen

Csütörtökön elérkezett a bajnokság legfontosabb része, a rájátszás. Az elődöntőbe jutásért ismét összehozta a sors a PEAC és a PINKK csapatát. Idén már négyszer mérkőzött a két csapat, mindannyiszor a PEAC került ki győztesen (alapszakasz és Magyar Kupa), ám ettől független kiélezett párharcra volt kilátás.

PEAC-Pécs – PINKK-Pécsi 424 59-67 (19-20, 12-18, 20-14, 8-15)

Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok, rájátszás, negyeddöntő.

Dorogobuzova pontjaival a PINKK kezdett jobban, de Fűrész triplája után a PEAC ragadta magához a vezetést, az első negyed derekán 9-4-re vezettek. Ekkor küldte pályára Roberto Hernandez az angol válogatott Stewartot, aki rögvest egy 2+1-gyel jelentkezett; a hazaiaknál pedig a kupadöntőt sérülés miatt kihagyó Barbour érkezett a padról. Fűrész második személyije után előbb vezetett a PINKK, majd mindkét oldal sorozatos cseréit követően kiegyenlítetté vált a meccs. Az első negyed végén Stewart újabb pontjaival minimális előnyben volt a PINKK (19-20).

A második játékrészt is a PINKK indította jobban és Kovács faultos duplájával 27-23-ra vezettek. Zseljko Djokics időkérése után Fűrész igyekezett közelebb hozni csapatát, de Sarok hármasával 34-28-ra is ment már a PINKK. Dusanics ugyan hasonlóval válaszolt, ám Sarok kiváló megmozdulásainak köszönhetően a félidőben 38-31-re vezetett csapata.

A nagyszünet után hamar tíz pontosra nőtt a PINKK vezetése. Eleinte úgy tűnt ez talán meg is törheti a PEAC-ot, ám Nagy-Bujdosó nem így gondolta és hármasa után a negyed derekán egy 7-0-s szakasszal 41-38-ra zárkóztak – érkezett is Roberto Hernandez időkérése. Ez csak átmenetileg tudta megállítani a PEAC-ot, olyannyira, hogy Fűrész ziccerével 44-43-nál átvette a vezetést a házigazda. Nagyobb előnybe is kerülhettek volna, ám rengeteg büntetőt hibáztak. A negyed vége igazi dobópárbajt hozott, Fűrész hármasára Iványi válaszolt, így 52-51-re a PINKK vezetett.

A záró szakasz elején a sokáig csendes Stewart szólt ismét hozzá a meccshez, majd Kováts Nóra is bedobott egy hármast, így 57-51-nél Djokics mester egy időkéréssel próbálta megtörni lendületüket. Ez valamelyest sikerült is, igaz a PEAC sem tudott sokáig közelíteni. Aztán a 38. percben Nagy-Bujdosó triplájával három pontra csökkent a különbség, de Brumermane gyorsan válaszolni tudott, így 63-58-as PINKK vezetéssel érkeztek a csapatok a végjátékba. Bár Iványiék ekkor felemásan dobták a büntetőket, ez is belefért nekik és behúzták a győzelmet! A PINKK ezzel komoly előnybe került és a vasárnapi komlói visszavágón kiharcolhatja az elődöntőbe jutást.

PEAC: Fűrész 15/6, Dusanics 5/3, Horváth L. 4, Nagy-Bujdosó 12/6, Jaeschke 6. Csere: Barbour 13, Czirják 1, Csutorás 2, Szamosi 1.

PINKK: Iványi 9, Sarok 7/3, Laczi 11, Dorogobuzova 6, Brumermane 5. Csere: Stewart 14, Ruják 2, Kovács K. 3, Török 4, Kováts N. 6/3.

A két győzelemig tartó párharc állása: 1-0 a PINKK-nek.

Fotó: Tóth Zsombor