Húsz perc elég volt a PINKK-nek

A második félidőt csupán egyetlen ponttal vesztette el a Vasas, ám a PINKK jó első félidőben mutatott játékának köszönhetően így is magabiztos, 72-53-as győzelmet aratott.

PINKK-Pécsi 424 – MKB Euroleasing Vasas 72-53 (26-16, 21-13, 9-12, 16-12)

Légiós magasemberei kosaraival már a feldobást követően magához ragadta a vezetést a PINKK. A Határ Bernadettet hosszabb időre elveszítő vendégek nem tudtak mit kezdeni a hazaiak védekezésével, így 11-4-nél kért időt Diósadi Deák Éva. Rendezte is sorait a Vasas, Mányoky hármasával 13-11-re zárkóztak. A negyed vége azonban ismét a hazaiaké volt, Mányoky és Iványi triplaváltása után utóbbi lopott labdát és alakította 26-16-ra az eredményt.

A folytatásban Pusztai Sára öt pontja hozta közelebb a Vasast (30-21), majd a folyamatosan rotáló PINKK-nél Kováts szórt triplát. A 20. percben érve Ruják két duplával növelte tovább csapata előnyét, így húsz percet követően 18 ponttal vezettek (47-29).

A folytatásban is őrizte megnyugtató előnyét a hazai csapat. Iványi Dalma sokoldalú játékkal állt csapata élén, de a Vasas ebben a negyedben méltó partnere volt a PINKK-nek. A már ekkor bőven (ismét) dupla-duplánál járó Barnai pontjaival ezt a szakaszt meg is nyerték a piros-kékek.

Kissé elkényelmesedtek a hazaiak, akik persze így is őrizték előnyüket és a Kováts Nóra pontjaival ismét húsz pontra alakították a különbséget (65-45). A Vasas főleg a második félidőben jól küzdött, de a hazaiak végül magabiztosan nyertek, a végén a fiatal Dara büntetőivel 72-53-ra.

PINKK: Török 5/3, Ruják 4, Sarok 10, Dorogobuzova 10/6, Brumermane 11. Csere: Iványi 11/3, Kovács K. 6, Lengyel 2, Laczi, Kováts N. 11/6, Dara 2.

Vasas: Pusztai 7/3, Katona Sz. 3, Bajnóczi 2, Mansare 5, Barnai 17. Csere: Mányoky 6/6, Koch 3, Müller 4, Hegedűs J. 2, Gocsmann.