Könnyedén győztek az Euroliga csapatok

altA női bajnokságban a hétvégére két összecsapás maradt - a két magyar Euroliga szereplő, Sopron és a Győr hazai mérkőzései.
A 10. forduló nyitómeccsén a PEAC a BSE otthonában győzött. Pénteken a PINKK-Pécs hatalmas csatában hozta el a két pontot Zalaegerszegről, míg a Diósgyőr simán verte a Ceglédet.

A szombati összecsapáson a Sopron az eddig nyeretlen Vasast fogadta. A hazaiaknál a kezdőcsapatban kapott helyet Anita Teilane, míg Pál Szandra a kispadon kezdett - mindketten a Vasastól érkeztek Sopronba a nyáron. A sűrű Euroliga program miatt Székely Norbert pihenőt adott Jelena Milovanovicsnak, ám a szerb kiválóság nélkül is magabiztosan teljesítettek. A vendégeknél mindössze két Barnai Judit duplát jegyezhettünk fel az első tíz perceben - a Sopron a 7. percben Zavecz révén vezetett tíz ponttal. A negyed végén élete első felnőtt mérkőzésén lépett pályára Kuttor Enikő, aki azonnal egy duplával tette le névjegyét.

A folytatásban a nagyszünetig már eredményesebbek voltak a vendégek és a térfélcserét követően is már mutatott szép dolgot a fiatal Vasas. Persze a hazaiak - akiknél szintén főleg a fiatalok kaptak bizonyítási lehetőséget - így is könnyedén őrizték, sőt növelték előnyüket. Böröndy Vivien is ponterősen játszott, a 28. percben 30 fölé nőtt a különbség (56-25). A találkozó végén Weninger Virág hármasával már 74-34-re vezetett a Sopron, míg a mérkőzést Böröndy utolsó másodperces triplája zárta le. A hazaiak a papírformának megfelelően könnyedén nyertek.

Uniqa Euroleasing Sopron - MKB Euroleasing Vasas 80-38 (24–4, 18–13, 16–12, 22–9)

Sopron: Fegyverneky 3, Johnson 7, Zavecz 7, Licskai 16/3, Teilane 10. Cs: Pál 5/3, Krnjics 10, Böröndy 11/3, Kuttor 2, Weninger 7/3, Doncsecs 2. Vezetőedző: Székely Norbert
Vasas: Pusztai 5/3, Katona 5, Bajnóczi 6, Mansare 9, Barnai 8. Cs: Hegedűs, Mányoky, Koch, Határ, Müller 5. Vezetőedző: Diósadi Deák Éva

A bajnokságban legutóbbi három meccséből kettőt (a ZTE és a Sopron ellen) elvesztett a bajnok Győr, így mindenképpen a győzelem reményében fogadták az elmúlt fordulóban a Ceglédet hosszabbításban verő Szekszárdot.

Kiválóan tartotta magát az Atom az első negyedben: egészen a 8. percig vezettek, igaz három pontnál nagyobb előnyre nem tudtak szert tenni. A negyed végén Kublina büntetőivel vette át a vezetést a Győr. Innentől azonban óriási rohamba kezdtek a hazaiak: összességében 10-12-es állásról egy 21-2-es (!) rohamot produkáltak. Mindössze egy Maja Scsekics tempót jegyezhettünk fel a vendégeknél, a túloldalon viszont ezalatt négy tripla is született, négy különböző játékostól (Kublina, Raksányi, Hurst és Rasheed). A Győr a szintén tarthatatlan Shegog bünetőivel 37-16-nál lépték át a húsz pontos különbséget.

A nagyszünet után sem vett vissza lendületéből a hazai csapat. A találkozón végül 55%-kal tüzelő győriek remek dobóformát produkáltak, a 21. percben már 50 pont felett jártak. Rasheed újabb távolijával a harmadik negyed derekán már harminc fölött járt a különbség, a vendégeknél ezúttal a szezon során kiválóan teljesítő Bálint Réka sem tudott betalálni, a középjátékos Csek viszont valamelyest tartotta csapatát.

A záró szakaszra csak az maradt kérdés, hogy folytatja-e ponterős játékát a Győr és eléri-e ezzel a 100. pontot. Ez végül Shegog révén sikerült a 39. percben - a Győr talán a vártnál is sokkal simábban győzött a Szekszárd ellen.

HAT AGRO-UNI Győr - Atomerőmű KSC-Szekszárd 103-58 (14-12, 34-14, 29-16, 26-16)

Győr: Hurst 10/6, Raksányi 15/3, Simon Zs., Nagy-Bujdosó 7/3, Shegog 23. Cs: Kublina 9/3, Rasheed 18/9, Laklóth 2, Őri 6, Semsei 7/3, Nagy D. 6. Vezetőedző: Fűzy Ákos
Szekszárd: Scsekics 4, Szepsi 2, Bálint 4, Svitlica 9, Csek 16. Cs: Pap R. 5, Hajdu, Simon A. 5, Tamis 10/6, Studer 3, Árvay. Vezetőedző: Magyar Gergely

Fotó: Tóth Zsombor