Megdolgozott a győzelemért és a bronzért a PINKK

Küzdelmes, fordulatos mérkőzésen győzte le a Diósgyőrt s szerezte meg ezzel a bronzérmet a PINKK. A harmadik negyed közepén biztos győzteseknek látszottak Iványiék, ám egy parádés sorozattal felzárkózott sőt rövid időre át is vette a vezetést a Diósgyőr, ám a végét a hazaiak bírták jobban

PINKK Pécsi 424 - Work Force DVTK Miskolc 60-53 (16-11, 20-11, 6-17, 18-14)

Amint az várható volt, óriási küzdelemmel indult a bronzcsata második felvonása. Mindkét csapat nagyon ügyelt a védekezésre, támadásban nem is nagyon tudott egyik él sem kibontakozni, sok volt mindkét oldalon a pontatlan dobás. A 6. percben 6-6 volt az állás, Raven vezérletével a vendégek vezettek, a PINKK azonban - ahol jobban megoszlottak a terhek a pontszerzésben - rendre egalizált. A negyed végén Laczi kosár plusz büntetős akciójával átvették a vezetést a hazaiak, akiknek hogy előnybe kerültek az adott némi lökést, míg a diósgyőriek leblokkoltak. A negyedet Laczi és Dorogobuzova vezérletével 8-0-s futással s 5 pontos vezetéssel zárta a PINKK.

A második szakasz elején Dubei majd Sanford is beköszönt a Diósgyőrnél, ám Laczi és Dorogobuzova kikapcsolása továbbra is megoldhatatlan feladatnak tűnt a vendégek számára, a negyed közepén egy újabb 8-0-s rohammal 10 pontra nőtt a különbség, időt is kért Peresztegi, de,a játék menetében gyökeres változást nem tudott elérni. A félidő hajrájában Stewart két kosaratis szerzett. A duplákat s triplát is szerző Bozóki ugyan próbálta versenyben tartani a DVTK-t,  a PINKK megnyugtatónak mondható 14 pontos előnnyel térhetett pihenőre.

Szünet után közel másfél perc elteltével Sarok növelte a PINKK előnyét.Kevés kosár és nagy harc jellemezte a játékot, tartotta 15 pont körüli előnyét a PINKK. Sőt a szakasz közepén Stewart duplájával már 42-24-re vezetett a PINKK - és biztos győztesnek tűnt. A negyed hajrájában azonban Bozóki kosara egy a feljavult védekezés mellett támadásban remek csapatmunkával bemutatott 15-0-s diósgyőri száguldás kezdetét jelentette, nem egészen 4 perc alatt szinte teljesen elfogyott a PINKK előnye.

Bozóki kosarával a záró szakasz elején minimálisra zsugorodott a hazai előny, a PINKK igen sokáig tartó kosárcsendjét Dorogobuzova törte meg., s gyorsan dobott még egyet az ukrán. játékos. Az izgalmak további fokozásáról Fürtös gondoskodott egy triplával. Raven is betalált messziről - az első negyed után újra meg. szerezte a vezetést a Diósgyőr.

A negyedközepén Stewart és Laczi büntetői révén újra előnyhöz jutottak a hazaiak.A hajrában minimális különbséggel vezetett a PINKK. Egy ideig egyesével araszolgattak a csapatok,majd a 38. percben az óriásit küzdő, de fáradni látszó vendégekkel szemben 8 ponttal meglépett a PINK. Raven egy újabb hármassal azért nem engedte hátradőlni a hazaiakat, de a pontjait a végére tartogató Brumermane - Sanford kipontozódása után - bebiztosította a PINKK győzelmét és bajnoki bronzérmet. Érdekesség: a hazaiak értékesített hárompontos nélkül diadalmaskodtak.

PINKK: Iványi 3, Ruják 1, Laczi 10, Dorogobuzova 15, Brumermane 8. Cs: Sarok 4, Stewart 11, Török, Kovács 2, Kováts 2, Pénzes.

Diósgyőr: Bukovszki 2, Raven 21/9, Skorics 2, Bozóki 16/3, Sanford 5. Cs: Szabó, Fürtös 5/3, Reiner, Dubei 2.