Női Eb, 8. nap: Menetelnek a spanyolok és a törökök

Szombaton a női Eb középdöntőiben az E-csoportban az olaszok Szlovákia legyőzésével nagyot léptek a negyeddöntő felé. A spanyolok és a törökök a papírformának megfelelően biztosan hozták a kötelező győzelmet a svédek és a montenegróiak ellenében.

Olaszország-Szlovákia 58-47 (12-10, 8-10, 20-9, 18-18)

A tétre s a csapatok idegességére jellemző volt, hogy az első félidőben, végig fej-fej mellett haladva, gyenge dobóteljesítményt ám nagyon harcos,agresszív védekezést felmutatva mindkét együttes 20-20 pontig jutott s bizony az 1 pont/perc mutató nem túl fényes.

Szlovák triplával kezdődött a második félidő, ám erre az olaszok egy 4 perc alatt elővezetett 10-0-s futással feleltek.Tekintve az igen csekély ponttermést, sejthető volt: ez a négy jó perc elég is lehet az olaszoknak a győzelem megszerzéséhez. A szakasz végén már 10 pont fölé nőtt az olasz előny, s a záró szakaszban a remeklő Sottana és társai győzelme egy pillanatig nem forgott veszélyben.

Legjobb dobók: Sottana 22/9, Gatti 9,Dotto 7/3, Zanoni 7 ill. Kupciková 12/6, Vynuchalová 8,Baburová 7/3

Törökország-Svédország 72-51 (17-16, 14-10, 24-11, 17-14)

A svédek egy félidőn át igazolták jó hírüket s azt, hogy korántsem a véletlen műve volt, hogy megverték a címvédő oroszokat. Az eddig magabiztos és veretlen török együttes a második félidőt egy huszáros, 11-4-es rohammal kezdte. Ebben a negyedben végig fölényben játszott a legutóbbi Európa-bajnokság ezüstérmese. Ez a remek 10 perc elég is volt Törökországnak az újabb fölényes győzelem megszerzéséhez.

Legjobb dobók: Alben 15/9, Dagalar 11/6, Hollingsworth 10 ill. F Eldebrink 15/6, Barthold 13.

Spanyolország-Montenegró 66-50 (18-10, 16-17, 17-11, 15-12)

Kezdetben az előző szezont Győrben befejező Cindy Lima pontjainak s szervezett védekezésének köszönhetően vezettek a spanyolok. Montenegró amúgy neves, az európai porondon (el)ismert játékosai csak vergődtek, a szervezett ibériai védekezés ellen nem tudtak kibontakozni. A negyed közepén a másik center, Lyttle szép kosaraival növelték előnyöket a spanyolok. A második negyed az ex-szolnoki, Milko Bjelica ügyes kosarával kezdődött. Utána azonban újra jöttek Lyttle villanásai s 10 pont fölé nőtt a két csapat közötti távolság. A félidő hajrájában pontatlanokká váltak a spanyolok, Perovanovicsot nem tudták tartani, s 5 pontra jött föl Montenegró. A félidő Lyttle dudaszóra dobott kosarával s 7 pontos spanyol vezetéssel zárult.

Lyttle és Lima vezérletével egy gyors 10-3-as rohammal bő 3 perc alatt megduplázta a szünetbeli 7 pontos előnyét Spanyolország. Zónával ugyan megtörte a spanyolok lendületét Montenegró, ám mivel Skerovics és társai is gyengén dobtak, érdemben nem tudtak közelebb kerülni ellenfelükhöz - hosszú percekig mutatott 45-35-ös spanyol vezetést az eredményjelző. A záró szakasz elején többször is ügyesen játszották át a spanyolok Montenegró zónáját s ezzel el is döntötték a meccset a maguk javára - közepes játékkal is biztosan győztek.

Legjobb dobók: Lyttle 21, Aguilar, Xargay 9/3-9/3, Lima,  9-9 ill. Perovanovics 19, Dubljevics 8/3, Skerovics 7/6.