Rossz kezdés után ZTE-siker

A tartalékos ZTE NKK nagyon rossz kezdést követően 83-62-es győzelmet aratott a 25 pontos Károlyi Andrea vezette BSE ellen.

ZTE NKK – BSE-FCSM 83-62 (14-19, 15-9, 26-16, 28-18)

A hazaiaknál Szalay Virág vállalta a játékot, ám Varga révén így is akadt hiányzójuk, míg a túloldalon Vukov hiányzott sérüléssel.

Nagyon jól kezdett a BSE, Károlyi triplájával 9-2-re vezettek, sőt a rutinos játékos újabb távolijával már 12-2-re léptek meg. Innen kezdte ledolgozni hátrányát a ZTE, és a negyed végére Czank pontjaival 19-14-re zárkóztak.

A szünetet követően továbbra is Károlyi vitte hátán a fővárosiakat, aztán Vida hármasa adott fújt riadót a ZTE-nél (21-26). Úgy tűnt Stefan Csupics időkérése sem törte meg a hazaiak lendületét, akik Szélesy büntetőivel  és Szalay kosarával vezetést is átvették (29-28) a félidőre.

A zalaiak a nagyszünetet követően ott folytatták, ahol abbahagyták, így Czank triplája egy 9-2-es rohamot zárt le (38-30). Kapcsolt viszont a BSE, Károlyi és Orsó is bedobott egy-egy triplát, de a ZTE ismét újítani tudott. De fogalmazhatnánk úgy is, hogy Gensler kapta el nagyon a fonalat, az amerikai ugyanis háromból három hármast vágva 53-41-re alakította az eredményt.

Az utolsó negyedbe 11 pontos zalai előnnyel érkeztek a csapatok. A városmajoriaknál Károlyi továbbra is jelezte, hogy sokadik virágzását éli, de a tartalékos zalaiak így is tartották vezetésüket. A 35. percben Vida és Szélesy kosaraival 67-52-re vezettek, innen pedig már nem volt visszaút a BSE számára. A hazaiak pocsék kezdést követően végül 21 pontos győzelmet arattak.

ZTE NKK: Czank 17/3, Ambrus 2, Vida 18/12, Gensler 13/9, Horváth Zs. 6. Csere: Szalay 15, Szélesy 12.

BSE-FCSM: Katona Zs. 10/6, Orsó 11/3, Sonyák 3, Tiba 5/3, Károlyi 25/12. Csere: Miháczi 1, Bagi 2, Kovalcsik, Zsilinszky, Bodnár 3, Varga B. 2.

Kép: ztenkk.hu