Simán nyert a Sopron, megizzadt a Győr

Pécsett vendégsiker született, Győrben pedig hazai  a női bajnokság két vasárnapi rangadóján. A bajnok Sopron a harmadik negyed hajrájában "robbantott" Pécsett, s ezzel ért célba .A Győr az első negyed végén elhúzott a ZTE ellen, ám a végén saját dolgát nehezítette meg

Pécs 2010 - Uniqa Euroleasing Sopron 62-79 (16-21, 24-19, 9-19, 13-20)

Az első támadást a Sopron vezethette, s amikor Fegyverneky Zsófiához került a labda, felhangzott a füttyszó. A Pécsett nevelkedett játékost azonban mindez nem zavarta, csapata első 4 pontját ő szerezte. Ezt követően pécsi részről egy soproni születésű játékos, Horváth Lilla dobta az első pécsi kosarat. A palánk alatti játékot erőltető vendég soproniak akarata érvényesült. Miközben a hazaiak a személyiket, Horti és Krivacsevics a révén bajnok a pontokat gyűjtögette. A szakasz közepén Raksányi találataival 11-9-re feljött a Pécs. Ezután azonban jött egy 7-0-s soproni futás, ameylet Kuraszova vezetett. A szakasz végén csapkodó játék mellett 5-re jött föl a Pécs.
Lendületben is maradt a hazai együttes, ráadásul Krnjics technikait kapott, s  Horváth  és Raksányi eredményessége révén hamar ki is egyenlített a hazai együttes A kisebb "üzemzavart" Horti és Kuraszova próbálta elhárítani a Sopron, ám a hazaiak Raksányi hármasa révén tapadtak a bajnokra. A negyed közepén ráadásul Pilav biztos kézze értékesített büntetőivel a meccs során először átvette a vezetést a hazai együttes. Fűrész triplájával átmenetileg ehalgattatta a pécsi publikumot, hogy aztán újult erővel tombolhasson, Pilav hármasa után. A félidő végén az addig igen szorosan őrzött Quigely villanásaival 4-gyel megugrott a hazai együttes. Az utolsó percében 2 labdát is eladott a Pécs, így a bajnok "tenisz-egálra" hozta az eredményt (40-40).
Szünet után Murphy büntetőivel a Pécs szerzett vezetést, ám utána egy 6-0-s futással ellépett a Sopron. A Pécs persze szívósan harcolt, Török kosár plusz büntetős játékával visszaszerezte a vezetét, de ez csak rövid ideig tartott. A szakasz végén Fűrész és Kuraszova többször is szétziláta a pécsi védelmet. Közben a hazaiak dobásai rendre leperdültek a gyűrűről, több labdát ealdtak a negyed második felében a pécsiek. A Sopron 47-46-os pécsi vezetés után egy 13-2-es futással zárva a szakaszt 10 pntos előnyt szerzett a negyed végére. A záró szakasz elején is lendüeltben maradt a vendégcsapat, Krnijcs, majd indítás után Szabó Fanni volt eredményes, s Dokics rögtön időt kért. Utána ugyan Raksányi és Quigely szerzett egy-egy bravúrksaorat, de a hazai zónát Szabó és Fűrész is átdobta triplával. Noha a Sopron játszott a hét közben idegenben Euroliga meccset, mégis a vendégek tűntek a végén frissebbeknek, összeszedettebbeknek. 70-53-as vendég vezetés után agresszív egészpályás letámadásra jött ki, s labdákat, könnyű kosarakat szerzett a Pécs, amely egy 6-0-s futással a élektani 10 pontos határ közelébe küzdötte fel magát - és labdája volt. Ekkor azonban a bravúrkosarakat szerző, a tiszta helyzetekkel azonban hadilábon állő Quigely homályt dobott. Az ellenakcióból Krivacsevics volt eredményes, s ezzel végképp megtörte a Pécs ellenállását.
A bajnok a harmadik negyed végén, s a negyedk elején összességében bemutatott 23-6-os futásával dönttöte el a meccset.
Érdekességek a statisztikából.

Pécs: Murphy (16 p., 5/9 dupla, 1/2 tripla, 3/3 büntető, 5 lep.), Raksányi (13 p., 3/6 dupla, 1/1 tripla, 4/6 büntető, 5-5 lep. és szerz.), Quigley (9 p., 3/7 dupla, 3/4 büntető, 4-4 lep. és gp.)
Sopron: Kuraszova (18 p., 6/8 dupla, 1/2 tripla, 3/5 büntető, 5 lep.), Horti (15 p., 5/9 dupla, 5/6 büntető, 9 lep.), Krivacsevics (13 p., 5/7 dupla, 3/6 büntető, 3 lep., 4 szerz.), Fűrész (11 p., 1/3 dupla, 3/4 tripla).

UNI Seat Győr - ZTE NKK 75-72 (30-19, 18-17, 13-16, 14-20)

Centerek pontjaival indult a meccs, az egerszegieknél parádésan kezdett az éppen Győrből a ZTE-hez szerződő Horváth Zsófia 5 perc alatt 8-at "vágott" előző csapatának. A győri együttesből Hollingsworth gyors 5 ponttal nyitott .A ZTE-ben Bukovszki is elkapta a fonalat, A negyed második felében rendezte védekezését a Győr, s Cigar triplája 15-11-es egerszegi vezetés után egy 13-0-s hazai roham kezdetét jelentette. Simon vezérletével megnyugtató előnnyel zárta az első szakaszt a hazai együttes. A második szakasz elején küzdelmes játék mellett Hollingsworth eredményessége révén tartotta, sőt kicsit növelte is előnyét a Győr, de a szakasz második felében Horváth és Bukovszki találataival 10 ponton belülre került a ZTE. A félidő végén Sujanová ügyes megmozdulásai révén ismét 10 fölé nőtt a győri előny.
A második félidőt egy 7-0-s rohammal kezdte a ZTE. Jött 5 győri pont, majd Ambrus ügyes kosaraival egy újabb 7-0-s  futással 3 pontra zárkóztak fel a vendégek. A negyed végén Fűzy időkérése után egy 8-2-es rohammal ismét ellépett a Győr. A záró szakasz küzdelmes, de kevés pontot hozó játékkal indult. A negyed közepén Bukovszki újabb hármasával 6-ra jött föl a ZTE. Sujanová vezetésével újított a Győr, s már biztos győztesnek látszott. A szívós ZTE nem adta föl, ráadásul a vezető hazai együttes úgy játszott, mintha hátrányban lett volna, hamar - s pontatlanul - eldobták játékosai a labdát, majd szabálytalankodtak. Szélesy büntetőire építve 1 pontra feljött a ZTE, de a jól játszó Sujanová újabb kosarával pontot tett a rangadó végére.
A győri győzelemben jelentős szerepe volt, hogy a hazai csapat  36-21-re megnyerte a lepattanóharcot.

Győr: Simon (16 p., 7/13 dupal, 0/1 tripla, 2/2 büntető, 5 lep.), Sujanová (16 p., 6/8 dupla, 0/2 tripla, 4/4 büntető, 4 lep.), Hollingsworth (12 p., 5/7 dupla, 2/3 büntető, 6 lep.)
ZTE: Bukovszki (20 p., 4/7 dupla, 3/4 tripla, 3/3 büntető, 8 gp), Horváth Zs .(16 p., 8/12 dupla, 1 lep,. 4 szerz, .7 ea.), Szélesy (10 p., 0/3 dupla, 1/1 tripla, 7/8 büntető, 4 lep,. 2 szerz.).

Kép (1.): wb-sopron.hu
Kép (2.): gyorkosar.hu
Kép (slide): kisalfold.hu