Újabb magabiztos magyar győzelem

A második napjához érkezett a miskolci rendezésű U16-os A-divíziós leány Európa-bajnokság. A Mészárosné Kovács Andrea vezette magyar válogatott az előző nap Svédországot verte magabiztosan, míg a törökök szinte pontosan ennyivel (ők 26 ponttal) kaptak ki Belgiumtól. A csoportunk ma délutáni meccsén aztán a belgák Svédországot is elintézték (82-44). A mieink egyébként a felkészülés során már találkoztak a törökökkel, ám az akkori siker azért senkit nem tett elbizakodottá.

Pontatlanul kezdett mindkét csapat, egészen a 3. percig kellett várni az első kosárra. Szerencsére azt Dobos Ági révén a mieink szerezték. A kecskeméti center újabb két duplájával aztán már 6-0-ra is vezettünk. Ezt követően megállat kicsit a csapat, így a 4. percben 8-8-nál időt is kért a magyar szakvezetés. Ezt követően fej-fej mellett haladtak a felek. A törökök nehezen bírtak Dobossal a palánk alatt, igaz összességében mindkét együttes pocsékul dobta a büntetőit. A negyed az első napon a legeredményesebbnek bizonyuló Weninger kosarával zárult (14-19).

altA török edző sűrűn forgatta csapatát, már az első negyedben 11 játékosát pályára küldte. Jól indult a második játékrész a mieinknek, már 23-14-re is vezettünk, ám innen Manlaci vezetésével visszajöttek négy pontra a törökök. Sőt a 14. percben Onar ziccere után időt is kellett kérni, hiszen 26-24-re zárkóztak fel. Sajnos hiába talált be ismét a pályára visszatérő Dobos, az eladott labdák után a törökök ki is egyenlítettek. A negyed végén nagyon jókor jöttek a miskolci Dubei Dóra kosarai és persze az is, hogy 4:21 percnyi pontnélküliségre kényszerítettük ellenfelünket (28-38).

A folytatásban tartotta 8-10 pontos előnyét a magyar csapat. Dubei Debóra ponterősségével biztosan vezettünk, sőt az addig gyengébb dobóformát hozó Horváth Betti is beszórt egy hármas (a mérkőzés első tripláját), így már 49-34-re vezettünk a 25. percben. A törököknél hiába remekelt az irányító Onar, és szerezték meg az első hármasukat Gülcan révén így is sikerült őrizni előnyünket. Ebbe még az is belefért, hogy a büntetővonal mögül továbbra is gyengén céloztak a lányok (45-60).

A záró szakasz török hármassal indult, sőt a center Erkoyuncu kosarával 64-53-ra közelített ellenfelünk. A magyar időkérést követően mondani sem kell, hogy igen megnyugtatóan hatott Weninger Virág hármasa. A negyed közepén nem sokat hibáztak a felek, csak úgy potyogtak a kosarak, aminek persze mi örülhettünk, hiszen nemhogy csökkent volna, de végül nőtt is az előnyünk. Dobos Ági továbbra is ponterősen dolgozott, de Weninger, és az egyaránt dupla-dupla közelében járó Tóth Tímea és Dubei is remekelt. A 38. percben a ma is remekül irányító Horváth Betti pontjával már a húszas határt súrolta a különbség, így teljesen biztossá vált a magyar csapat újabb sikere.

Nemzeti együttesük magabiztos győzelemmel folytatta szereplését, ráadásul remek dobóformát mutatott, a 85 szerzett pont az idei U16-os Eb-n két napot követően a legtöbb pontnak bizonyult.

Törökország – Magyarország 68-87 (14-19, 14-19, 17-22, 23-27)
Miskolc, Egyetemi Körcsarnok

Törökország: Onar (23), Manlaci (10), Kesen (-), Darinc (-), Erkoyuncu (12). Csere: Gülcan (5/3), Altunbey (10/3), Karahan (-), Ilba (2), Uzan (-), Kepenc (6/6), Yildizhan (-).

Magyarország: Horváth B. (11/3), Weninger (14/3), Dubei (18), Tóth T. (15), Dobos (21). Csere: Wéber (5), Farkas F. (-), Aho (3), Gundel-Takács (-).