A Csata megnyerte a BKG DSE elleni kulcsmeccset

Női Amatőr Nemzeti Bajnokság: A Csata-BKG rangadón sima hazai siker született, kétszeri hosszabbítás a Kecskemét-Tatabánya mérkőzésen

Igazi "nagyüzem" volt a múlt héten a női második vonalban, több csapat kétszer is pályára lépett. A felsőházban ebből a Szeged igen jól, a TFSE pedig rosszul jött ki, a Csata-BKG rangadón pedig sima hazai siker született. A legtöbb izgalmat a Kecskemét-Tatabánya összecsapás hozta, amelyen végül 11 pont különbségű hazai siker született, ám kétszeri hosszabbítás után. A középmezőnyben nem jártak sikerrel a győri fiatalok a keleti országrészben, az alsóházban pedig a MAFC csapatának volt jó hete: mindkét meccsét megnyerte, és ehhez még ki sem kellett mozdulnia a fővárosból

Az 1-9. helyért:
TFSE - Szegedi KE 64-72
A két középső negyedben nagy fölényben játszva a Tóth Cecília (15/3 pont, 3 lepattanó), Vári Zita (14 pont - 5/5 mezőnyből, 4/4 büntető - 3 gólpassz)-Jáhni Zsófia (14 pont, 11 lepattanó, 4-4 blokk és eladott, 3 szerzett labda, 6 gólpassz) trió vezérletével a Szeged összességében biztosan győzött a vereségén a záró szakaszban "kozmetikázó" Karlócai Julianna (16/3 pont, 12 lepattanó, 3 eladott labda) és Németh Alma (16 pont, 7 lepattanó, 3-3 gólpassz és szerzett, 4 eladott labda) vezette TF otthonában.

Szeged KE - Ajka Cserpes Trudi 77-59
Három negyeden át jórészt Csikász Anna (17 pont, 5-5 lepattanó és eladott labda, 3 gólpassz), Balsay Anna (14 pont, 7-7 lepattanó és gólpassz), valamint Balsay Rita (11 pont - 12 mezőnykísérlet - 10 lepattanó, 5 eladott labda, 6 gólpassz) eredményességére tartotta a lépést  a Szegeddel az Ajka, ám a záró etapban "döntő fölényben" játszó, Tóth C. (22/3 pont, 3 szerzett labda, 5 gólpassz), Kecskés Fanny (12 pont, 3 lepattanó), Jáhni Zs. (10 pont - 11 mezőnykísérlet - 12 lepattanó, 3 gólpassz) és Vári Zita (10/3 pont - 12 mezőnykísérlet - 4 eladott labda) vezette Szeged végül simán nyert.

Csata DSE - BKG DSE 64-47
A felsőház heti rangadóján az igen jó dobóformát kifogó Lakatos Dóra (18/18 pont - 6/10 tripla) mellé pontszerzésben nem igazán tudott senki felnőni a szigetszentmiklósiak közül, akik ráadásul tőlük merőben szokatlan módon a lepattanó harcot is elveszítették (42-31), így a csapatként egységesebb Csata elsősorban a 20-7-re nyert 2. negyed, valamint Angyal Barbara (19/3 pont, 4 gólpassz), Solymosi Noémi (15 pont, 5 lepattanó) és Lelik Réka (12 pont, 10 lepattanó, 4 gólpassz) ponterős játéka révén magabiztos győzelmet aratott.

Vasas Akadémia - TFSE 73-65
A 3. negyedet leszámítva kézben tartva a mérkőzést a Tóth Orsolya (19/3 pont, 5-5 lepattanó, szerzett és eladott labda, 4-4 gólpassz és blokk)-Varga Alíz (15 pont, 6 eladott labda)-Mérész Beatrix (14 pont, 10 lepattanó, 4 gólpassz)-Tóth Franka (14 pont, 9 lepattanó, 4 szerzett labda, 5 gólpassz) kvartett hatékony játékának köszönhetően győzte le a Vasas a Miháczi Diána (16/3 pont, 6 lepattanó, 7 szerzett, 3 eladott labda, 4 gólpassz), Varga Barbara (14 pont, 8 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz) és Németh A. (12 pont, 3 lepattanó, 5 eladott labda) vezette TF csapatát.

Kecskeméti KC - Tatabányai KC 91-80
A végeredmény láttán azt gondolhatnánk, hogy egy kosarakban gazdag mérkőzésen aránylag magabiztos kecskeméti siker született. Csakhogy a felek ezt a 171 pontot nem 40, hanem 50 perc alatt hozták össze, azaz kétszeri hosszabbítás után nyert a Kecskemét. A rendes játékidő hullámzó, fordulatos játékot hozott, amelynek a végén legeredményesebb játékosa révén a Farkas Petra (29/15 pont, 9 lepattanó, 6-6 gólpassz és eladott, 4 szerzett labda)-Király Andrea (16/3 pont, 7 lepattanó,3-3 gólpassz és eladott labda)-Burján Bianka (14/3 pont, 6 lepattanó)-Révész Sára (10 pont, 4 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda) kvartett vezette hazaiak mentették hosszabbításra a mérkőzést. Az első ráadásban úgy tűnt, érvényre is juttatja lélektani előnyét a Kecskemét, az elsősorban Farkas Fanni (18 pont, 4 eladott labda), Szamosi Rita (15/15 pont - 5/7 tripla -, 3-3 lepattanó és gólpassz, 5 szerzett, 4 eladott labda), Horváth Szilvia (14 pont, 8 lepattanó, 5 szerzett, 3 eladott labda, 7 gólpassz) és Csáktornyai Fanni (14 pont, 5 lepattanó) pontjaira alapozó Tatabányával szemben, ám a ráadás utolsó percében Szamosi két triplájával a vendégek kiharcolták az újabb hosszabbítást. Erre azonban már "elfogyott" a Tatabánya, így a lepattanózást 49-37-re megnyerő hazaiak kerekedtek felül.

A 10-18. helyért:
Nyíregyházi Kosársuli - Széchenyi KA Győr 60-56
Papp Klaudia (17/3 pont, 8 lepattanó, 9 szerzett labda, 6 gólpassz), Faraksinszki Orsolya (15 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda, 3 gólpassz), Takács Andrea (10/9 pont, 3 lepattanó, 5 szerzett labda) és Fekete Dóra (10 pont, 6 eladott labda) vezérletével a 37. percig biztos győztesnek tűnt a 20-8-ra megnyert első negyedben szerzett előnyét tartó hazai együttes. A hajrában azonban a Baffy Fanni (10/6 pont - 11 mezőnykísérlet - 8 lepattanó)-Simon Anikó (10 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda)-Biczó Laura (10 pont, 4 lepattanó, 5 eladott labda) trió vezette győriek egy huszáros 11-2-vel 3 pontra feljöttek, izgalmassá  téve a hajrát, de egyenlíteni, fordítani már nem tudtak.

Tatai SE - PEAC-Pécs Pingvinek 69-74
Hullámzó, fordulatos mérkőzésen a Gusztafik Lilla (20/3 pont, 6-6 lepattanó és gólpassz, 5-5 szerzett és eladott labda)-Takács Emese (15/3 pont - 18 mezőnykísérlet - 10 lepattanó, 5 gólpassz)-Kiss Judit (14/6 pont - 16 mezőnykísérlet - 5 lepattanó, 6 eladott labda, 3 gólpassz)-Lendér Lilla (10/3 pont - 13 mezőnykísérlet - 10 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott, 7 szerzett labda)-Novák Anett (10 pont, 5 lepattanó) ötösfogat vezette Tata kezdett jobban, s 9 pontos előnyt szerzett az első szakaszban. A másodikat viszont egyértelműen a pécsi fiatalok uralták, akik Szűcs Lilla (24/3 pont, 11 lepattanó, 3 eladott labda),  Tenyér Zsófia (14/6 pont, 3-3 lepattanó és szerzett, 7 eladott labda, 6 gólpassz, 2 blokk), Demeter Nóra (13 pont, 8 lepattanó) eredményességére, valamint Szűcs Réka (9 pont - 11 mezőnykísérlet - 5-5 lepattanó és szerzett, 6 eladott labda, 9 gólpassz) mezőnymunkájára alapozva fordítottak, s 8 ponttal vezettek a szünetben. A 3. negyed hajrájában 13 ponttal vezettek a vendégek, ám a szakaszt egy huszáros, 11-0-s rohammal befejezve a végén 2 pontra feljöttek a hazaiak. A záró etapot 6-0-lal kezdték a pécsiek, akiknek volt már 10 pontos előnyük is. A hajrában a Tata egy 7-0-lal 3 pontra feljött, de fordítani nem tudott, a hazaiak vereségében igen gyenge (8/20, 40%) büntetőzésük is közrejátszott.

Aluinvent DVTK Miskolc - Széchenyi KA Győr 83-63
A 27-13-ra megnyert első 10 perc, valamint elsősorban Sikora Emőke (18 pont, 8 lepattanó, 4 szerzett labda), Bach Boglárka (17/3 pont, 3-3 lepattanó, szerzett és eladott labda), Bakos Eszter (13/3 pont, 3-3 lepattanó, szerzett labda és gólpassz), Frindt Nikolett (11 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz) és Kiss Angelika (10 pont, 5 lepattanó, 3 blokk) eredményes, hatékony játéka révén a diósgyőri fiatalok magabiztos győzelmet arattak "keleti körúton" lévő a győriek ellen, akiktől egyedül Nagy Rebeka (10 pont - 11 mezőnykísérlet - 5 lepattanó) érte el a 10 pontot, Biczó L. 9 ponttal 4-4 lepattanóval és eladott, valamint 3 szerzett labdával zárt, Török Barbara pedig 8-8 pontig és lepattanóig jutott, 3 szerzett és 4 eladott labda mellett.

A 19-26. helyért:
Kiss Lenke KS - MTK 111-67
Minden negyedet és a lepattanózást is fölényesen (59-44) nyerve győzött simán Szabó Enikő (30/9 pont, 3-3 gólpassz, szerzett és eladott labda), Opitz Petra (22 pont, 18 lepattanó, 3 szerzett labda), Lajkó Dóra (14 pont, 8 lepattanó, 3 eladott labda), Orosz Anett (13/3 pont - 18 mezőnykísérlet - 4-4 lepattanó és gólpassz), Mészáros Anna (13 pont - 16 mezőnykísérlet - 4-4 lepattanó és szerzett labda, 8 gólpassz) és Nagy Andrea (11 pont, 3 lepattanó, 4-4 szerzete labda és gólpassz) vezérletével a Kiss Lenke KS az ezúttal erősen tartalékos, leginkább Kiss Dalma (15 pont, 7 lepattanó, 10 eladott labda, 5 gólpassz), Földi Anna (11 pont, 5 lepattanó) és Mihalk Janka (10 pont, 8 eladott labda, 4 gólpassz) pontjaira építő MTK ellen.

Bajai NKK - Kiss Lenke KS 83-90
19 bedobott hárompontos - igaz 51 kísérletből (25 kétpontos próbálkozás mellett)- is kevés volt az elsősorban a Kucsora Réka (31/15 pont, 3-3 lepattanó, eladott labda és gólpassz)-Novotnik Tiffani (22/21 pont, 4 lepattanó)-Szöllősy Boglárka (14/12 pont, 10 lepattanó, 3 gólpassz) trió jóvoltából a félidőben még 7 pontos előnyben lévő Bajának a győzelemhez. Szünet után ugyanis Opitz P. (23 pont, 9 lepattanó, 4 eladott labda), Szabó E. (17/15 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda), Nagy A. (17 pont, 12 lepattanó) és Mészáros A. (16/3 pont, 6 lepattanó, 5-5 szerzett és eladott labda) vezérletével a triplákat 50% fölött értékesítő (7/13, 53, 85%), a lepattanó csatát 48-38-ra megnyerő fővárosiak átvették az irányítást, az ő akaratuk érvényesült, fordítani tudtak és győztek.

Fonti-Trans Petőfi SE - ELTE-Fortis 68-51
A leginkább Hizsnyik Dóra (14/3 pont - 17 mezőnykísérlet - 8 lepattanó, 4 szerzett, 5 eladott labda), Martina Aho (11 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda) és Vágvölgyi Fanni (10 pont 3 lepattanó) eredményességére támaszkodó fővárosi együttes valósággal "lepattant" a lepattanó harcot fölényesen, 51-33-ra nyerő baranyai alakulatról, amely Domokos Kinga (22 pont, 8 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz), Szabó Laura (12/6 pont - 14 mezőnykísérlet - 5 lepattanó) és Kalocsai Dorina (12 pont, 9 lepattanó, 10 eladott labda, 7 gólpassz) vezérletével minden negyedet megnyerve diadalmaskodott.

MAFC - ELTE-Fortis 83-76
Ellentétes félidők mérkőzésén a szünetben 13 pontos előnye volt a Zelenák Sára (16 pont, 5 lepattanó)-Hizsnyik D. (14/3 pont, 5 eladott labda, 4 gólpassz)-Varga Anna (12 pont - 15 mezőnykísérlet - 4 lepattanó, 3 szerzett labda, 6 gólpassz)-Galli Hirling Borbála (10 pont, 7 lepattanó), csapatként vendéglátójánál bizonyos szempontból jobban működő - (gólpasszok tekintetében 18-8-ra "nyertek" a vendégek) ELTE-Fortisnak. Szünet után lepattanózást 42-32-re megnyerő hazaiak remek támadójátékkal rukkoltak ki, elsősorban Hercze Szandra (21/6 pont, 6 lepattanó, 4 eladott labda), Horváth Enikő (19/3 pont, 5 lepattanó), Tarnai Kata (11 pont, 3 lepattanó), Fülep Csilla (10/3 pont, 10 lepattanó, 3 szerzett, 4 eladott labda) és Rózsavölgyi Szabina (10 pont, 3 lepattanó) eredményessége révén a második félidőben 52 pontot szerezve a maguk javára fordították a találkozót. A teljes igazsághoz hozzátartozik, hogy az ELTE-Fortis szünet utáni visszaesésében az is közrejátszott, hogy az együttes mérkőzés előtti napon késő este játszotta a Petőfi SE elleni idegenbeli meccsét, így játékosai lábaiban még ott lehettek az előző napi meccs és az utazás fáradalmai.

MTK Budapest - MAFC 50-62
Egy negyed után még 6 pont előnye volt a Gróf Tímea (15/3 pont, 7 lepattanó)-Lutche Klaudia (9 pont, 6 lepattanó) kettős vezette MTK-nak. A második etaptól azonban Tarnai K. (19/3 pont, 5 lepattanó), Horváth E. (11 pont - 14 mezőnykísérlet - 3 lepattanó),  Fülep Cs. (9/3 pont, 10 lepattanó, 3 gólpassz) és Horváth Anna (6 pont - 10 mezőnykísérlet - 13 lepattanó, 3 eladott labda, 5 gólpassz) vezérletével a MAFC rákényszerítette akaratát vendéglátójára, fordított és győzött.

Fonti-Trans Petőfi SE - Szombathelyi Egyetem 61-72
A 27-10-re megnyert 2. negyednek, továbbá főként Szabó-Haklits Zsuzsanna (32/18 pont, 6 lepattanó, 5 szerzett labda, 4 gólpassz), Molnár Anna (14 pont, 9 lepattanó, 7 szerzett, 3 eladott labda) és Jakubovics Dóra (10 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz) hatékony, jó játékának köszönhetően tudott nyerni a Baranyában a Szombathely. Szünet után a hazaiak Domokos K. (26 pont, 6-6 lepattanó és eladott labda), Herendi Zsófia (13/6 pont - 15 mezőnykísérlet - 5 lepattanó, 6 gólpassz),  Szabó L. (10/6 pont, 7-7 lepattanó és eladott labda) és Kalocsai D. (8 pont - 11 mezőnykísérlet - 6 lepattanó, 4 eladott labda, 9 gólpassz) vezérletével többször is feljöttek a 10 pontos lélektani határ közelébe, sőt a záró etapban, volt amikor ezen belülre is kerültek, de igazán szorossá nem tudták tenni az összecsapást.